שתף קטע נבחר

הגבר שנורה למוות ע"י שוטר בראש העין הובא למנוחות

בשל הגבלות הקורונה, קבוצה קטנה של קרובים וחברים ליוו את שיראל חבורה למנוחות. אחיו נפרד בדמעות: "לא הרגשתי את מה שהוא מרגיש"

 

 

 

בבית העלמין בראש העין הובא בצהריים (שישי) למנוחות שיראל חבורה, שנורה אתמול למוות ביום הולודתו על-ידי שוטר שהותקף על ידו. מעטים יכלו להגיע לבית העלמין בשל הגבלות הקורונה.

 

הלוויתו של שיראל חבורה (צילום: יוסי דמארי)
בני משפחתו של שיראל בהלוויה, היום(צילום: יוסי דמארי)

אחיו של שיראל ממנו בדמעות. "כל החיים האלה הייתי בצד אחד, והוא בצד השני", אמר. "לא הרגשתי את מה שהוא מרגיש". האח ביקש סליחה משיראל על משקעי העבר ואמר: "הייתי רוצה להיות כמו כל האחים. התעצבנתי עליך בפורים וביום העצמאות, אני מבקש סליחה. באמת שלא התכוונתי".

 

התקרית החריגה התרחשה אתמול בצהריים. בני משפחתו של שיראל, שהיה מוכר למערכת בריאות הנפש, התקשרו למשטרה ודיווחו שהוא יצא לרחוב ואיים לפגוע בחתולים ובכלבים.

 

 

שוטר שהגיע למקום הבחין בשיראל, ובין השניים התפתח מאבק שבסופו ירה השוטר כמה פעמים לעברו. חבורה פונה במצב אנוש לבית החולים, ובהמשך נקבע מותו. בעקבות התקרית נפתחה חקירה במחלקה לחקירות שוטרים, והשוטר שנחקר באזהרה שוחרר בתנאים מגבילים. בית המשפט הוציא צו איסור פרסום על פרטיו של השוטר ועל פרטי החקירה, שעדיין נמשכת.

 

המשטרה גיבתה את השוטר: "פעל כמצופה"

במשטרה גיבו אמש את השוטר שנדקר על-ידי חבורה. "מתחקור ראשוני של האירוע עולה כי השוטר פעל כמצופה ממנו, זאת לנוכח סכנת החיים הממשית והברורה בה היה מצוי", ציינו.

 

רגע הדקירה והירי של השוטר בראש העין ()
חבורה (משמאל) ורגעי הירי

בתיעוד מרגעי הירי צולם השוטר כשהוא יורה בחוברה לפחות שבעה כדורים, לאחר שזה רדף אחריו. תיעוד נוסף מראה את העימות עם השוטר, מיד אחרי הירי. "הוא ירה בו עשר פעמים. ירה וירה וירה וירה", נשמעו קרובי משפחתו של חוברה מתעמתים עם השוטר. "למה בלב, אחי? למה בלב, למה?". 

 

אביו של חוברה סיפר ל-ynet כי המשפחה ביקשה בימים האחרונים לאשפז את בנם במוסד פסיכיאטרי. "כבר שלושה ימים אשתי מדברת עם המשפחה ועם בית החולים שייקחו אותו לטיפול. המצב שלו לא טוב, אנחנו רואים את התגובות שלו וכל הזמן אומרים לנו שעד שהוא לא יהיה אלים אין מה לעשות", סיפר האב. "היום הוא כבר אמר שיתקוף את הכלבה ואת החתולים, אז קראנו לשוטר. השוטר בא לדבר איתו ואמר שהוא לא נחשב אלים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים