שתף קטע נבחר

שיא חולים ברוסיה, "רבע מיליון נדבקו במוסקבה"

בזמן שמדינות באירופה מסירות הגבלות, ברוסיה מספר חולי הקורונה מזנק: קרוב ל-10,000 חולים חדשים אובחנו רק ביממה האחרונה. לפי ראש העיר מוסקבה 2% מתושבי העיר - 250,000 איש - נדבקו בנגיף

 

הרשויות ברוסיה הודיעו היום שביממה האחרונה אובחנו עוד 9,623 חולי קורונה במדינה – הנתון היומי הגבוה מתחילת ההתפרצות במדינה. מספר הנדבקים הכולל עלה ל-124,054 בני אדם.

 

לפי הנתונים ברוסיה, שיעור התמותה נמוך בהשוואה לאיטליה, ספרד וארה"ב. ברוסיה עד כה מתו מהנגיף 1,222 בני אדם – 57 מהם ביממה האחרונה. לשם השוואה, באיטליה מתו 28,710 ו-209,328 נדבקו בקורונה בסך הכול.

רוסיה מוסקבה נגיף קורונה (צילום: EPA)
ברחובות מוסקבה, לקראת יום השנה לניצחון במלחמת העולם השנייה: "תזכרו את העולם שהצלנו"(צילום: EPA)

רוסיה מוסקבה נגיף קורונה (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

כשרוסיה החלה לדווח על חולים ראשונים בקורונה נשמעו טענות שהשלטון לא מפרסם את הנתונים האמיתיים, ושבמספר החולים והקורבנות בפועל גבוה בהרבה. בהשוואה לשאר העולם הנגיף הגיע לרוסיה מאוחר יחסית. לפני חודש וחצי, כשרוסיה דיווחה על קצת יותר מ-300 חולים (במדינה של 146 מיליון תושבים), הכריז הנשיא ולדימיר פוטין שהמצב "בשליטה".

 

מוקד הקורונה ברוסיה הוא אזור הבירה מוסקבה. ראש העיר מוסקבה, סרגיי סוביאנין, אמר היום שהעיר עדיין לא הגיעה לשיא הנדבקים. לפי סוביאנין, נראה שהסכנה הולכת וגוברת. מוסקבה דיווחה על 5,358 חולים חדשים בנגיף הקורונה ביממה האחרונה. מספר החולים בעיר עד כה עומד על 62,658.

רוסיה מוסקבה נגיף קורונה (צילום: EPA)
(צילום: EPA)
 

רוסיה מוסקבה נגיף קורונה (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

לפי סוביאנין כ-2% מתושבי העיר - יותר מ-250,000 בני אדם - נדבקו בקורונה. "לפי בדיקות של מגוון קבוצות באוכלוסייה, המספרים האמיתיים של הנדבקים הם כשני אחוזים מכלל אוכלוסיית מוסקבה", טען ראש העיר. לפי הנתונים הרשמיים במוסקבה חיים 12.7 מיליון בני אדם. ההערכה היא שבפועל מספר התושבים גבוה יותר.

 

ראש העיר אמר שמוסקבה הגדילה משמעותית את כמות הבדיקות. במקביל לדיווח על רבע מיליון חולים אמר סוביאנין שמוסקבה מצליחה לבלום את התפשטות הנגיף, בזכות הטלת סגר והגבלות נוספות. בסוף חודש מרץ הוטל סגר במוסקבה ובאזורים נוספים ברוסיה. במוסקבה תושבים ללא אישור מיוחד יכולים לצאת מהבתים רק כדי לקנות מצרכים, לטייל עם הכלב או להוריד את הזבל.

 

סוביאנין אמר השבוע שהעירייה שוקלת להקים בתי חולים זמניים במתקני ספורט וקניונים כדי לעמוד בעומסים. בפרברי מוסקבה כבר הוקם בית חולים שדה לטיפול בחולי קורונה.

ראש העיר מוסקבה סרגיי סוביאנין (צילום: mct)
סוביאנין בביקור בבית חולים במוסקבה(צילום: mct)

ראש העיר מוסקבה סרגיי סוביאנין (צילום: mct)
(צילום: mct)

ראש העיר מוסקבה סרגיי סוביאנין (צילום: mct)
(צילום: mct)

משרד הבריאות הרוסי דיווח אתמול שמספר הילדים שנדבקו בקורונה נמצא בעלייה. שני ילדים מתו מהנגיף ברוסיה ועוד 11 נמצאים במצב קשה.

 

מגפת הקורונה ברוסיה לא פוסחת גם על השלטון: ראש הממשלה, מיכאיל מישוסטין, הודיע שלשום לנשיא פוטין שהוא נדבק בקורונה. בהיעדרו מונה לתפקיד ראש הממשלה הסגן שלו, אנדריי בלוסוב. בשישי חבר נוסף בממשלה, שר הבינוי ולדימיר יקושב, אובחן כחולה קורונה. אחד הסגנים שלו, דמיטרי וולקוב, נדבק גם הוא בנגיף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
חיטוי במוסקבה
צילום: רויטרס
מומלצים