שתף קטע נבחר

הניצחון של שגיא מוקי: רבע מיליון שקל למכונות הנשמה

אלוף גם מחוץ למזרן: הג'ודוקא השלים בהצלחה את מבצע גיוס ההמונים לרכישת הציוד החשוב עבור בית החולים לניאדו - לאחר שיהודי־אמריקאי שביקש להישאר אנונימי רכש ב־50 אלף דולר את החליפה שאיתה זכה באליפות העולם. "זה מטורף", אמר מוקי הנרגש, "יש לנו עם מדהים". בלעדי

שלושה שבועות לאחר שפתח בפרויקט גיוס המונים, במטרה לאסוף כסף לרכישת מכונות הנשמה עבור בית החולים לניאדו בנתניה, השלים אלוף העולם בג'ודו שגיא מוקי את המשימה מעוררת ההשראה. מוקי עשה זאת בזכות תורם יהודי־אמריקאי המתגורר בפלורידה, שרכש ב־50 אלף דולר את החליפה שאיתה זכה באליפות העולם. בכך הגיע הג'ודוקא ליעד שהציב: גיוס של 250 אלף שקל באמצעות מכירת פריטים אישיים ממהלך הקריירה שלו - יוזמה שנחשפה ב"ידיעות אחרונות" ו-ynet.

 

הקשר בין מוקי לבין התורם שביקש לא להיחשף נוצר בעזרת ניקול מן־קוגן מארגון איפא"ק, השדולה הפרו־ישראלית בקונגרס האמריקאי. התורם, אחד מחברי הארגון, אף התעקש שהחליפה תישאר ברשותו של מוקי וכי לא יעמיד אותה שוב למכירה.

 

שגיא מוקי  (צילום: עוז מועלם)
מוקי. יוזמה מדהימה(צילום: עוז מועלם)

 

השניים כבר הספיקו לשוחח, והתורם סיפר למוקי כי הוא עוקב אחריו תקופה ארוכה. לדבריו, הישגיו של מוקי ריגשו אותו מאוד וסיפקו סיבה לגאווה ליהודים בכל רחבי העולם - לא רק זכייתו בתואר העולמי אלא גם הופעתו באבו־דאבי, שם ניצחונותיו הביאו להנפתו של דגל ישראל ולהשמעת "התקווה". הוא אף ביקש להזמין את מוקי להרצאה באירוע של איפא"ק בפלורידה, כאשר הטיסות הסדירות יתחדשו.

 

"זה פשוט מטורף", הגיב מוקי הנרגש. "הוא לא הבין איך אני נפרד מפריט כזה יקר ערך. הוא רצה שאדע שכל היהודים בעולם מעריכים אותי, ושהוא תורם רק אם החליפה תישאר אצלי. הרוכש עוקב אחריי ומכיר את ההיסטוריה שלי. חימם לי את הלב שהוא צנוע ורוצה להישאר אנונימי".

 

אינפו שגיא מוקי ()

 

עד כמה תרם לך אישית הפרויקט הזה?

"אני חושב שאני יכול להיות שגריר של ישראל גם מחוץ למזרן, עם המסרים והסיפורים שעברתי. ההצלחה מעידה על איזה עם מדהים יש לנו, שיודע להיות מאוחד במשברים".

 

מוקי, תושב נתניה, פתח בפרויקט "נותנים איפון לקורונה" בעקבות התפשטות הנגיף, במטרה לממן רכישת מכונות הנשמה עבור בית החולים לניאדו, שבו נולד. הוא העמיד למכירה חולצות, פוסטרים, גלויות חתומות ועוד, שהכניסו יותר מ־66 אלף שקל. בהמשך גייס עוד 20 אלף שקל בתוכנית טלוויזיה בערב יום העצמאות, ויחד עם מכירת החליפה הגיע לכמעט 260 אלף שקל. רבע מיליון שקל יממנו את רכישת חמש מכונות ההנשמה, והכסף שנותר ישמש לקניית ציוד לרופאים ולאחיות.

 

"אני מודה לשגיא מעומק הלב על הנכונות למכור את מזכרותיו מהרגעים הגדולים בחייו לטובת חולי הקורונה", אמר מנכ"ל לניאדו נדב חן. "הצוותים בבית החולים התרגשו לשמוע על הנתינה האישית שלא מובנת מאליה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
שגיא מוקי
צילום: אורן אהרוני
מומלצים