שתף קטע נבחר

משפחת גנב הרכב שנורה למוות תובעת פיצויים מהמדינה

משפחתו של פארס אבו נאב, שנורה למוות בתום מרדף באזור ירושלים, טוענת כי השוטרים ירו בגבו בניגוד להנחיות, ומבלי שנשקפה כל סכנה לחייהם - ותובעת את המשטרה

 

פיראס אבו נאב ()
"לשוטרים לא נשקפה סכנה". פארס אבו נאב

פארס אבו נאב בן ה-24 נהרג מירי במהלך מרדף משטרתי אחר גנבי רכב באזור ירושלים בנובמבר אשתקד. כעת הגישה משפחתו תביעה לבית המשפט המחוזי ובו דרישה לפיצויים בטענה לרשלנות של השוטרים שירו בגבו.

 

על פי פרטי המקרה עולה כי בעקבות פעילות משטרתית שהתקיימה בנובמבר, החל כח משטרתי במרדף אחר חבורת גנבי רכב באזור ירושלים. בשלב מסוים התמקדו השוטרים במרדף אחר אבו נאב, שעל פי החשד נהג ברכב גנוב. בכתב האישום שהוגש נגד יתר החשודים באירוע, נכתב כי אבו נאב ברח עם רכבו תוך שהוא חוצה רמזור באור אדום לכיוון כביש המנהרות.

 

עורכי הדין המייצגים את משפחת המנוח, יוסי זילברברג ודודי קירשנבויים, טוענים בכתב התביעה כי לאחר שאבו נאב יצא מרכבו והחל להימלט – ירה לעברו אחד השוטרים כמה כדורים מנשקו "ללא אזהרה, ולעבר פלג גופו העליון כשהמנוח היה עם גבו". עוד טוענים התובעים כי "לא נשקפה לשוטר, או למאן דהוא סכנה כלשהיא מהמנוח שנמלט מן הרכב".

 

הם מצטטים את פקודת המטה הארצי בנוגע לירי שייעשה "כמוצא אחרון, במידת הזהירות הראויה ורק בנסיבות שקיים בהם יחס הגיוני בין מידת הסכנה העולה מהשימוש בנשק לבין התוצאה אותה מבקשים למנוע".

 

יוסי זילברברג דודי קירשנבויים ()
עורכי הדין יוסי זילברברג ודודי קירשנבויים

עוד הביאו את תוצאות הנתיחה בה התברר לדבריהם כי נמצאו כדורים בראשו, בחזהו ובזרועו של אבו נאב. על כן הם תובעים כעת פיצויים בסך מיליונים, בשם יורשיו וזאת בגין הפסד השתכרות, פגיעה בעתיד המשפחה ועוד.

 

"אנו רואים בחומרה את ההתנהגות של השוטר שקיפחה את חייו של הנתבע וזאת כאשר אין מחלוקת שהשוטר ירה בגבו מבלי שנשקפה סכנה לחייו ובניגוד גמור להנחיות המשטרה בנוהל פתיחה באש", אמרו עורכי הדין. המשטרה טרם הגישה כתב הגנה.

 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "כתב התביעה טרם התקבלה במשטרה, ולכשיתקבל אנו נשיב לו בבית המשפט באמצעות הפרקליטות כמקובל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים