שתף קטע נבחר

טטיאנה נרצחה, בן זוגה חשוד: "אמרנו לה שתעזוב אותו"

חברותיה של טטאינה חייקין (50), שגופתה נמצאה אתמול בבת ים, סיפרו על ההידרדרות בעקבות הקשר עם בן זוגה, שחשוד ברצח. "היא סיפרה על האלימות וניסינו לעזור לה", אמרה אחת מהן - והוסיפה כי השניים היו מכורים לאלכוהול: "הם בקושי הלכו ואף ישנו כמה ימים בגינה ציבורית כי לא היה להם כסף לשכר דירה"

רוצח זוגתו בבת ים ()
טטאינה חייקין ואיגור צ'פיקוב החשוד ברציחתה

כמעט יממה לאחר שגופתה של טטאינה חייקין (50) נמצאה אמש בבת ים ובן זוגה איגור צ'פיקוב (54) נעצר בחשד לרצח, סיפרו חברותיה של המנוחה על ההידרדרות וסימני האזהרה שצצו לאורך השנים. עצרת לזכרה של חייקין נערכה בסמוך לביתה.

 

סופי, שעובדת במתפרה השכונתית, סיפרה: "לפני 12 שנה היא עברה לבניין הזה עם בעלה הקודם וככה הכרנו אותה, היא נהגה לבוא למרכז המסחרי. בעלה היה מבוגר ממנה ב-20 שנה, פינק אותה, קנה לה בגדים והפך אותה למלכה. היא היתה בת 37 כשהכרנו אותה. אחרי 4-3 שנים היא הכירה את הבחור הזה, זה שרצח אותה, שהיה נוהג גם הוא לשבת במרכז המסחרי ולשתות בירות. אחרי זמן מה עזבה את בעלה והם החלו לצאת יחדיו והפכו לזוג. בעלה הראשון היה עשיר, היא חיה חיים טובים. היו לה יהלומים ובגדים יקרים".

הנרצחת מבת ים- טטיאנה חייקין ()
"היו לה יהלומים ובגדים יפים". טטיאנה חייקין

 

 

אז, סיפרה סופי, בעקבות הקשר עם איגור, חל מהפך בחייה של טטיאנה והשניים אף התמכרו לאלכוהול. "כשהיא התחילה לצאת עם איגור לא ראינו אותה, פתאום אחרי שנתיים היא נראתה כמו הומלסית. היא ביקשה לישון אצלי כי לא היה להם כסף לשכירות והם ישנו כמה ימים בגינה ציבורית. נתתי לה לישון אצלי ונתתי לה כסף, אבל אמרתי שילך לאוכל ולא לוודקה. עזרנו להם עם בגדים ואוכל, היא סיפרה לנו על האלימות וניסינו לעזור לה למצוא דירת סטודיו כדי שתברח ממנו.

 

 

"בזמן שאיגור היה בכלא היא שכרה חדר ביפו והתחילה לעבוד בחדר אוכל, חודשיים-שלושה היא הפסיקה לשתות וראינו שהיא מתחילה לחזור לעצמה ונראית כמו מי שהכרנו, אז שמחנו ועזרנו לה. אמרנו לה שזה צ'אנס להתרחק ממנו, אמרנו: 'את אישה יפה וטובה, מה יש לך להידבק אליו?'. היא הסכימה ואפילו החליפה טלפון - אבל כשהוא השתחרר היא מצאה אותו. הם הידרדרו יחד והחיים שלהם נהרסו. הוודקה הרסה אותם. הם בקושי הלכו. עם בעלה הקודם היא הייתה מלכה".

 

רונית, שעובדת במספרה השכונתית, אמרה: "אמרנו לה שתעזוב אותו, יש לה לב טוב. הוא הבטיח לה שיהיה בסדר ושיפסיקו לשתות ביחד.  כשהם הכירו הוא לא היה שתיין כמו היום. ראיתי אותה פעם אחרונה לפני שבועיים. השכנים סיפרו לי שהם שמעו צרחות בסוף השבוע. הם היו מחליפים המון עבודות. הם היו שותים הרבה מאוד ואז היו מפטרים אותם. זה עצוב מאוד. הם שתו בלי הפסקה, שיכורים 24 שעות. בלי אלכוהול הם לא היו קיימים".

 

יותר ממאה פעילות ופעילים למען זכויות נשים הגיעו הערב לרחוב יוספטל בבת ים, בסמוך לביתה של חייקין. הם הגיעו בחולצות שחורות והדליקו נרות נשמה. בהמשך צעדו לתחנת המשטרה בבת ים להביע מחאה. הם הגיעו עם שלטים שעליהם נכתב בין היתר: "לא שותקות", "לעצור את הרצח" ו"דם נשים הוא לא הפקר".

הדלקת נר לזכר טטיאנה חייקין ז
עצרת לזכר טטיאנה חייקין בבת ים(צילום: מוטי קמחי)

הדלקת נר לזכר טטיאנה חייקין ז
(צילום: מוטי קמחי)

הדלקת נר לזכר טטיאנה חייקין ז
(צילום: מוטי קמחי)

הדלקת נר לזכר טטיאנה חייקין ז
(צילום: מוטי קמחי)

הדלקת נר לזכר טטיאנה חייקין ז
(צילום: מוטי קמחי)

הדלקת נר לזכר טטיאנה חייקין ז
(צילום: מוטי קמחי)

הדלקת נר לזכר טטיאנה חייקין ז
(צילום: מוטי קמחי)

הדלקת נר לזכר טטיאנה חייקין ז
(צילום: מוטי קמחי)

הדלקת נר לזכר טטיאנה חייקין ז
(צילום: מוטי קמחי)

האירוע נעשה באישור המשטרה לאחר שהמארגנות התחייבו לשמור על הנחיות משרד הבריאות. איה שחר, ממארגנות המחאה, אמרה: "נשים נרצחות, נאנסות וסובלות מאלימות קשה בבית שלהן כי מי שקובע היום את המדיניות של הממשלה לא שינה אותה ולא סופר אותנו".

 

חברת מועצת העיר בת ים קטי פיאסצקי-מורג אמרה כי "האירוע תפס אותי בהפתעה, אני רואה את המקום של רצח מהבית שלי. זה כמו סכין שפילח לי את הנשמה. זה יכול לקרות לכל אחת מאיתנו, אין הבדל בין בנות כמה אנחנו, למי הצבענו בבחירות ומי אנחנו, הסכנה אורבת לכולנו בכל רגע. זה מאבק שאנחנו חייבות לנצח בו. זה מאבק חברתי שקורה לנגד עניינו. הממשלה לא סופרת אותנו, הוציאו עובדים סוציאליים לחל"ת כאילו זה לא התפקיד הכי חשוב דווקא עכשיו כשנשים וילדים סובלים וחייהם הופכים לגיהינום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טטיאנה חייקין ובן זוגה החשוד ברצח
מומלצים