שתף קטע נבחר

צילום: AFP, מוטי קמחי

מחלוקת על מספר המטפלות וגובה הפיצוי: הקרב על מתווה הפעוטונים

המעונות והמשפחתונים אמורים להיפתח ביום ראשון, אך עדיין לא סוכם על מתווה להפעלתם. משרד הבריאות דורש 3 מטפלות בכל מסגרת, האוצר מסכים רק לשתיים. עוד במחלוקת: פיצוי על התקופה שבה הפעוטונים לא פעלו

מעונות היום והמשפחתונים לגיל הרך אמורים לחזור לפעילות כבר ביום ראשון הקרוב, אך עד כה לא סוכם על מתווה להפעלתם המחודשת תחת מגבלות הקורונה. הערב (יום ג') מתקיימת פגישה בנושא בין ארגוני מעונות היום לבין בכירי משרדי העבודה והרווחה והאוצר.

 

עיקרי המתווה שהגיש משרד העבודה והרווחה למשרדי הבריאות והאוצר ומוצג לארגונים כולל חלוקה לקבוצות קבועות של עד 17 פעוטות בכל קבוצה במעונות, תוך שמירה על כללי ריחוק פיזי בין הקבוצות והפעלה של המעון בכל ימות השבוע, ללא רוטציה ובשעות הפעילות הרגילות.

גן סגור (צילום: אסף רוזן )
עד 17 בקבוצה במעונות היום. אילוסטרציה(צילום: אסף רוזן )

ככל שהביקוש למעון יעלה על ההיצע, ניתן יהיה לפתוח קבוצות ולנייד ילדים בין מסגרות בהתאם לגיל הילדים ובהתאם לכמות הילדים המותרת בכל קבוצה ובכל מעון. כמו כן, תיעדוף הילדים במסגרת ייעשה בהתאם לנוהל סדר קבלת ילדים למעון יום מסובסד ומפוקח.

 

עוד כולל המתווה הקפדה על כללי היגיינה קפדניים לפני ואחרי כל מגע עם פעוט, וחיטוי יסודי של המעון בסוף כל יום. משפחתונים יפעלו בקבוצות של עד חמישה ילדים.

 

המתווה טרם קיבל את אישורם הסופי של משרדי האוצר והבריאות, אך ארגוני המעונות מתודרכים בעיקריו על מנת שלא לאבד זמן יקר בהיערכות לפתוח את כלל המסגרות ביום ראשון הקרוב, לטובת ההורים העובדים.

 

 

עיקר המחלוקת במתווה כעת בין משרדי הבריאות והאוצר הוא על כמות המטפלות בכל מסגרת. משרד הבריאות דורש שלוש מטפלות, כאשר משרד האוצר מוכן לשלם על שתיים בלבד. משרד העבודה והרווחה מנסה לגשר בין הצדדים ולהגיע להסכמות עוד הערב או לכל המאוחר מחר בבוקר.

 

מחלוקת נוספת היא בין הארגונים המפעילים לבין האוצר. הארגונים דורשים פיצוי על מחצית חודש מרץ ועל חודש אפריל שבהם הם לא פעלו, ומשא ומתן מתנהל בין הצדדים זה כמה ימים.

 

מסתמן כי מספר המטפלות בכיתת תינוקות (עד גיל 15 חודשים) יעמוד על שלוש, וכך גם בכיתת פעוטות (24-16 חודשים). בכיתת בוגרים (32-25 חודשים) יהיו שתי מטפלות, בכפוף לאישור סופי של משרדי הבריאות והאוצר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אסף רוזן
אילוסטרציה
צילום: אסף רוזן
מומלצים