שתף קטע נבחר

חתן פרס ישראל נבחר לאקדמיה למדעים בארה"ב

פרופ' יואב בנימיני מהחוג לסטטיסטיקה וחקר ביצועים באוניברסיטת תל אביב אמר: "כבוד גדול הוא לי להיות חבר בקהילה אקדמית זו, שהינה בעלת השפעה וחשיבות הן בעולם המחקר האקדמי והן מחוצה לו"

חתן פרס ישראל, פרופ' יואב בנימיני מהחוג לסטטיסטיקה וחקר ביצועים באוניברסיטת תל אביב , נבחר לחבר האקדמיה הלאומית למדעים, ארצות הברית (National Academy Of Sciences). האקדמיה הודיעה לאחרונה על בחירתם של 120 חברים ו-26 חברים בין-לאומיים כהוקרה על הישגיהם הנכבדים והמתמשכים במחקרם המקורי. פרופ' בנימיני הוא הסטטיסטיקאי היחיד שנבחר השנה לאקדמיה הלאומית למדעים בארצות הברית. 

 

פרופ' יואב בנימיני  (צילום: אוניברסיטת תל אביב)
פרופ' יואב בנימיני (צילום: אוניברסיטת תל אביב)

 

פרופ' יואב בנימיני הודה לחברי האקדמיה האמריקאית: "כבוד גדול הוא לי להיות חבר בקהילה אקדמית זו, שהינה בעלת השפעה וחשיבות הן בעולם המחקר האקדמי והן מחוצה לו. בפעילויות קודמות של האקדמיה הלאומית למדעים בהן הייתי שותף נוכחתי בכך באופן אישי. אמנם החברות משמעותה בעיקר הכרה בהישגי בעבר, אך אני מקווה שחברות זו תפתח בפני הזדמנויות נוספות לקחת חלק משמעותי בפעילויות החשובות של האקדמיה".

 

האקדמיה הלאומית למדעים, ארה"ב - היא עמותה של מדענים לקידום המדע ולניצולו לשיפור הרווחה הכללית. מספרם הכולל של חברי האקדמיה יחד עם חברי האקדמיה הנכנסים יעמוד כעת על-2,400 חברים וכ-500 הם חברי אקדמיה בינלאומיים, כאשר כ-190 מהם זוכי פרס נובל. בעבר נבחרו כמה ישראלים לאקדמיה, ביניהם חתני פרס נובל פרופ' דניאל כהנמן, פרופ' אברהם הרשקו, פרופ' עדה יונת. פרופ' אהרון צ'חנובר, פרופ' דן שכטמן ופרופ' ישראל אומן.

 

פרופ' בנימיני הוא חתן פרס ישראל לשנת 2012 וחבר באקדמיה הישראלית למדעים. בשנת 2019, זכה פרופ' בנימיני בפרס קרל פירסון הבין-לאומי היוקרתי על פיתוח המושג "שיעור התגליות השגויות", שהוצע על ידו בשיתוף עם פרופ' יוסף הוכברג ז"ל בשנת 1989.

 

מאמרם המקורי של פרופ' בנימיני ופרופ' הוכברג בנושא צוטט למעלה מ-50,000 פעמים במאמרים מדעיים, והוא מדורג בין המאמרים המצוטטים ביותר בעולם המדע. גישה זו שינתה את האופן שבו בוחנים בעיות בהן נדרשת בחינה סטטיסטית של מספר רב של השערות. כיום היא משמשת תחומי מחקר רבים, וחשיבותה גוברת עוד בעידן נתוני העתק (Big Data).

 

פרופ' בנימיני הוא גם חבר בית הספר סגול למדעי המוח והמרכז לביו-אינפורמטיקה ע״ש ספרא שניהם באוניברסיטת תל אביב. לאחרונה הוא עומד בראש וועדת ההיגוי לנושא מדעי הנתונים שהקימה הוועדה לתכנון ותקצוב ההשכלה הגבוהה לקידום הנושא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוניברסיטת תל אביב
פרופ' יואב בנימיני
צילום: אוניברסיטת תל אביב
מומלצים