שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מנהלת המעון להורים: "אם הילד לא חוזר, ההרשמה לשנה הבאה בסימן שאלה"

  הורי מעון "אמונה" קיבלו אתמול הודעה שתוך שעתיים הם צריכים לתת תשובה אם הילד מגיע ביום ראשון, ובמידה והוא לא יגיע הרשמתו לשנה הבאה תהיה על בסיס מקום פנוי. אם לשתי בנות: "מצמידים את ההורים עם הגב לקיר ומחייבים אותנו לשלוח את הילדים"  הורי ילדים של מעון "אמונה" בפרדס חנה קיבלו השבוע הודעה ממנהלת המעון שהם מתבקשים להודיע תוך שעתיים מי שולח את ילדו ביום ראשון. בנוסף, נכתב בהודעה - "הורה שעל דעת עצמו לא מעוניין להביא את הילד למעון, צריך לקחת בחשבון שהוא לא יוכל להיחשב כילד ממשיך בשנה הבאה, אלא רק על בסיס מקום פנוי, והעזיבה תעשה לפי הנהלים של אמונה".

   

  "קיבלנו אתמול הודעה שאנחנו צריכים להחליט תוך שעתיים אם לשלוח את הילדים לגן ביום ראשון", מספרת מירב חביב, אם לשתי בנות, בריאיון לאולפן ynet. "אם לא נשלח את הבנות, אז בעצם לא יהיה להן מקום השנה וגם הפעילו סנקציה לגבי שנה הבאה. זאת אומרת שגם בשנה הבאה יכול להיות שלא יהיה להן מקום.

   

  "המעון הזה הוא מעון מאוד מבוקש, מעון שאני מאוד אוהבת ולא הייתי רוצה לפספס. בעצם מצמידים אותנו, ההורים, עם הגב לקיר שאנחנו חייבים לשלוח את הילדים, אם לא, פשוט לא יהיה לנו מקום בשנה הבאה".

   

  הודעה ממנהלת המעון (צילום מסך)
  הודעה ממנהלת המעון(צילום מסך)

  חביב פוטרה במהלך התקופה מעבודתה וכרגע אין לה עבודה. "יש לי את האופציה להישאר איתן בבית, לפחות עוד שבועיים, כדי לראות איך הגן מתנהל כי לא מסרו לנו שום דיווחים", היא אומרת. "אנחנו לא יודעים איך המתווה הולך להיות, אף אחד לא הסביר לנו, פשוט אמרו, תבואו.

   

  "הייתי רוצה לדעת איך זה הולך להתנהל וגם הייתי רוצה לראות כמה ימים, לראות איך זה. יש לי ילדה בת שנה וחצי וילדה כמעט בת שלוש. אני שולחת ילדה בת שנה וחצי, אחרי חודשיים שהיא הייתה איתי בסגר, שולחת אותה ואני לא יודעת איך יהיה.

   

  "יכול להיות שיומיים אחרי זה יסגרו את המעון כי תתגלה קורונה, כמו שהיו במוסדות אחרים ואז אני מכניסה אותה איתי לעוד שבועיים. כלומר, מטרטרים פה ילדה בת שנה וחצי וזה לא נראה לי הגיוני. אז אני רוצה שייתנו לנו את האופציה להחליט יותר מאוחר.

   

  "יש הורים שעובדים אז אין להם ברירה, כלומר הם רוצים לשלוח את הילד ביום ראשון, ואפשר לתת אופציה של נגיד עוד שבועיים. בואו תראו מה קורה ואז בפעימה השנייה אפשר להכניס אותנו כי הכיתה מונה 18 ואפשר להכניס 17 ילדים, אז אפשר למצוא פתרון".

   

  את מרגישה שמאיימים עליכם בעצם?

  "ממש כך. כאילו, כדי להכריח הורים שיכניסו אל הגן, כי על מנת שיוכלו לפתוח את הגן צריך מספר ילדים מסוים, אז בשביל להשיג את אותו מספר ילדים הם כתבו את ההודעה. אין בעיה, אתה לא חוזר עכשיו? אנחנו לא מבטיחים לך שתחזור בשנה הבאה".

   

  תגובת משרד העבודה והרווחה: "אגף למעונות יום רואה בחומרה ניסיונות להפצת הודעות שאינן עולות בקנה אחד עם הנחיות המשרד לארגונים. ראש האגף למעונות יום פנה בדחיפות לרשת מעונות אמונה וביקש כי ההנחיה שהופצה להורים, תשונה לאלתר. כל ילד ששהה במסגרת נכון לחודש פברואר, נחשב כילד ממשיך לשנה הבאה, על פי נוהלי האגף". 

   

  תגובת מעונות אמונה: "על פי החלטת משרד הבריאות ומשרד הרווחה הקבוצות יכללו עד 17 ילדים. על מנת להיערך לפתיחה ביום ראשון אנו אכן חייבים לדעת מיידית כמה הורים מעוניינים לשלוח את ילדיהם.

   

  "יש להבהיר כי הפעילות והקבלה למעון הייתה תמיד ותהיה גם בעתיד אך ורק לפי הוראות משרד העבודה והרווחה ולא נתונה לשיקולי אמונה או ארגון אחר מהמעונות המפוקחים. חשוב להבין שברגע שהכיתות יתמלאו אכן לא נוכל להבטיח קבלה אלא אם כן יהיה מקום פנוי. הגדרת מעמד הילד לילד ממשיך לשנה הבאה תהיה אף היא על פי הוראות משרד העבודה והרווחה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  חשש משנה הבאה
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים