שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  סטודנטים לרפואה יסייעו במאבק בקורונה בגליל

  הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר אילן יחד עם עמותות וקרן פילנתרופית הקימו מערך תמיכה לאוכלוסיית הגליל להתמודדות עם השלכות מגיפת הקורונה

  הסטודנטים לרפואה, הלומדים בגליל, יסייעו למנוע את התפרצות הקורונה: הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי בצפת של אוניברסיטת בר אילן, הממוקמת במארג שירותי הבריאות בגליל, חברה לבתי החולים המסונפים לה באזור, מרפאות ראשוניות, ארגוני חברה אזרחית בגליל וקרן ראסל ברי. במסגרת שיתוף הפעולה הוקמה פלטפורמה בריאותית חדשה שתצא לדרך כבר בשבוע הקרוב ותעניק מענה ביו-פסיכו-חברתי ורפואי כדי לענות על הצרכים של האזור בזמן משבר הקורונה, כל זאת תוך כדי הוראה והדרכה של הסטודנטים לרפואה להתמודדות עם הנושא.

   

  סטודנטים לרפואה לפני פעילות עם חולי קורונה (צילום: אוניברסיטת בר אילן)
  סטודנטים לרפואה לפני פעילות עם חולי קורונה(צילום: אוניברסיטת בר אילן)

   

  פלטפורמת הבריאות החדשה מטפלת בסיכונים ובהשפעות השליליות של נגיף הקורונה במיקוד לצרכי אזור הגליל ומורכבת מחלק של "ביו", הכולל תמיכה והגדלת משאבי האנוש המוקצים לטובת בדיקות קורונה באזור, וחלק "פסיכו-חברתי" - הכולל תמיכה של סטודנטים לרפואה וסיוע לקופות החולים וארגוני חברה אזרחית מקומיים במעקב אחר חולים כרוניים בגליל. זאת, כדי למנוע את החמרת מצבם של החולים הכרוניים אשר מבודדים בביתם, אינם מגיעים למרפאות ולמנוע מצב בו יישארו במצב בריאותי קשה עוד יותר לאחר שתחלוף מגפת הקורונה.

   

  באוניברסיטה אמרו כי הפלטפורמה החדשה מיועדת גם לחזק את מבנה הבריאות בגליל על ידי הדרכה והכשרה של סגל קליני נוסף במרפאות ובמרכזים הרפואיים המסונפים לפקולטה לרפואה לעבודה עם מכשיר אולטרסאונד לצד מיטת החולה, אשר יוכלו לשמש ככלי מיון ראשוני עוד בקהילה. צוותים אלה יסייעו להעריך את חומרת המחלה של הפונה והאם קיים צורך באשפוזו בזמנים אלה, כאשר יש עומס על בתי החולים. המטרה היא שצוותים אלה לא רק יעזרו לצורך המידי של סיוע באיתור מוקדם של חשש להידבקות בקורונה אלא גם שולבו כחלק מתכנית הלימוד של רופאי העתיד בגליל.

   

  דיקן הפקולטה לרפואה, פרופ' קרל סקורצקי, אמר: "עבדנו יחד עם שותפים נוספים כדי לפתח אסטרטגיה תלת שכבתית, המותאמת לאזור הגליל ולא רק לזמן המשבר הנוכחי, אלא כזו שתמשיך ותחזק את פעילותנו העתידית בגליל". לצורך פיתוח המודל בפקולטה לרפואה הובילו שולחן עגול עם השותפים הרלוונטיים על צמץ לבחון דרכי טיפול ייחודיות לאזור להתמודדות עם נגיף הקורונה כמו גם צרכים בריאותיים אחרים שהוזנחו בזמן התמודדות עם הנגיף. 

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוניברסיטת בר אילן
  סטודנטים בפרויקט
  צילום: אוניברסיטת בר אילן
  מומלצים