שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי, ראובן כהן/דוברות עיריית חיפה

סדרת נוגדנים לקורונה הוצגה לנשיא במכון הביולוגי: "צעד משמעותי לניצחון"

כמה ימים אחרי שמכון המחקר בנס ציונה הודיע על פריצת דרך משמעותית בפיתוח אפשרי של תרופה לנגיף, התרשם הנשיא מהתקדמות בהכנת סדרת הנוגדנים לנטרול הנגיף. ריבלין: "מנהיגי העולם נושאים אלינו עיניים"

 

 

 

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ביקר היום (ה') עם שר הביטחון נפתלי בנט במכון למחקר ביולוגי בנס ציונה, שהודיע השבוע על הישג מדעי בקנה מידה עולמי במלחמה נגד הנגיף קורונה.

 

במסגרת הביקור חשפו החוקרים בפני הנשיא כי הצליחו לפתח סדרה של נוגדנים המנטרלים את הנגיף במנגנונים שונים שמקורם בחולי קורונה. אותם נוגדנים נבדקו והצליחו לנטרל את הנגיף האלים.

הנשיא ושר הביטחון בביקור במכון הביולוגי (צילום: קובי גדעון , לע
ריבלין ובנט במכון הביולוגי(צילום: קובי גדעון , לע"מ)

במהלך הביקור, שאותו ליוו חוקרי המכון, מנהלו פרופ' שמואל שפירא ועוזר שר הביטחון להתגוננות תת-אלוף במיל' משה אדרי, נועד הנשיא ריבלין עם המדענים שמובילים את העבודה על פיתוח סדרת הנוגדנים והמשיך לביקור במעבדות הפועלות למען המשימה ללא הרף. .

 

הנשיא שמע על צפי הפיתוח וההשלכות הכלכליות הרחבות שלו, וביקש מהשר בנט שמלווה ומקדם את פיתוח הנוגדנים מתחילת הדרך ומאנשי המכון לשים לנגד עיניהם את הפריפריה בישראל ובאופן ספציפי את האפשרות להקים מפעל חיסונים בירוחם שעמלה בימים אלה על התשתית הרלוונטית לשם כך.

 

במכון הביולוגי ציינו כי מדובר בהישג מדעי בעל פוטנציאל לפיתוח תרופה לחולי קורונה אך לא מדובר בחיסון לכלל האוכלוסייה. להערכת מדעני המכון, פריצת הדרך הטכנולוגית עשויה לקצר את התהליך שיימשך כמה חודשים והוא אמור לתת מענה גם במקרה שהנגיף עובר מוטציה.

 

בימים הקרובים ירשמו אנשי המכון פטנט על הנוגדנים שפותחו ולאחר מכן יפורסם גם מאמר מדעי על ידי אנשי המכון לביקורת עמיתים.

 

"כולי תקווה שמציון תצא הבשורה" 

"בשבוע שעבר חגגנו 72 שנות עצמאות, עצמאות ביולוגית היא חיונית למדינת ישראל", אמר הנשיא במהלך הסקירה שקיבל בסיור במכון. "בעולם כולו מייחלים ליום שבו יימצא נוגדן, חיסון, תרופה, או טיפול שיאפשרו לנו להציל חיים. משיחותיי עם מנהיגי העולם עולה שבכל הקשור לפריצות דרך ולחדשנות - הם נושאים אלינו עיניים. התהליך מורכב ואורך זמן, אבל כל פריצת דרך שלכם היא צעד משמעותי לניצחון".

 

ריבלין הוסיף: "כולי תקווה שמציון תצא הבשורה - בשורה שתאפשר לנו לערוב לבריאותו של כל מי שחייו נתונים בסכנה. שנוכל להוציא את סבא וסבתא, ואת כל האוכלוסיות שבסיכון, מהבידוד הקשה. שנוכל לשחרר את המשק. המוסד הזה הוא הגאווה שלנו, תודה לכם, אתם תפארת מדינת ישראל".

 

שר הביטחון בנט אמר: "זה יום גדול לישראל. עוד פריצת דרך ישראלית גדולה תוך פחות משבוע שתאפשר לא רק התמודדות עם הזן הנוכחי של נגיף הקורונה אלא גם עם מוטציות אפשריות. הנחיתי את מערכת הביטחון ואת המכון הביולוגי להתקדם במהירות הגבוהה ביותר כדי להגיע לתרופה המונית. לא נחסוך כסף או משאבים, הכול כדי לקצר את הזמן עד לתרופה מסחרית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קובי גדעון , לע"מ
ריבלין ובנט במכון הביולוגי
צילום: קובי גדעון , לע"מ
מומלצים