שתף קטע נבחר

עמיר פלג

המכה שמתחת לאלונקה / עמיר פלג

איל ברקוביץ' דוגל בחסינות העדר ומתהפך כמו סטייק, משה חוגג מאבד פרופורציה ומשדר היסטריה, ושרת הספורט מתבלבלת בין כדורגל לכדורסל ומודה לפרופ' איתמר ברוטו. קרקס נטו

"לא יודעים איך עובר הנגיף", תהה בשלהי פברואר הזואולוג והאפידמיולוג איל ברקוביץ'. "יכול להיות שזה עובר בציפורים שעפות ממדינה למדינה, יכול להיות בדגים". יום קודם אובחנו תשעה צליינים דרום-קוריאנים שביקרו בישראל כנשאי הנגיף, אבל המנטור הלאומי הרגיע: "לא מתים מזה, רק נדיר", ואף התלוצץ עם מאזיניו: "הייתי טובל את כל הקוריאנים בים המלח". איזה צחוקים איתו.

 

בתחילת מרץ, כשאובחנו בישראל 12 חולים ואלפים נשלחו לבידוד, ברקוביץ' עוד הסתלבט על כולם. "איך בארה"ב אין כמעט מקרים של קורונה?" הוא הרים לעצמו, והנחית: "הם פשוט לא עושים היסטריה. יש קורונה בכל העולם, השאלה איפה עושים מזה היסטריה גדולה ואיפה לא. כל הבידודים זה שטויות. להכניס את כל המדינה לבידוד? אני רוצה לראות שיגידו לסגור את בתי הספר והגנים. מה זה ייתן? מה עוד שהמחלה הזאת לא הורגת".

 

איל ברקוביץ' (צילום: עוז מועלם)
מתהפך כמו סטייק. איל ברקוביץ'(צילום: עוז מועלם)

 

כעבור שלושה ימים (וקצת אחרי שהצהיר: "אני מאמין לאורלי לוי-אבקסיס שלא תערוק"), קפץ מספר הנדבקים ל-80. חגיגות הפורים בוטלו, אך הליצן הרגיע: "תזכרו מה שאני אומר לכם, עד הראשון לאפריל, בגלל שלא יימצא הפתרון לקורונה, לא ידברו על זה יותר. זה יהפוך להיות כמו שפעת. רק פה יש כזו היסטריה. יש לי חברים באנגליה". ומה עם איטליה וגרמניה? אמרו לו. "בסדר, אז יידבקו ויבריאו. אי-אפשר להילחם בזה"... נהנה מחסינות העדר.

 

למחרת עצרה ההתאחדות את ליגות הנוער והילדים, והסתמן מהפך. "או שעושים בידוד לכולם או שלא עושים בכלל. תעשו דין אחד לכולם ונגמור את הסיפור", תקף ברקוביץ'. "אני הרי יודע שהאנגלים אין להם שכל. חייתי שם עשר שנים. איך אתמול באנפילד 60 אלף צופים, וכמה אלפים מספרד? כאלה טיפשים"... סליחה? אז שלא יידבקו ויבריאו? עשר שנים חי שם, השאלה מי הדביק את מי.

 

ב-18 במרץ, כשמספר החולים בארץ נסק ל-400, ברקוביץ' כבר חילק פקודות. "ביבי", הוא פנה לראש הממשלה, "תכניס את כולם להסגר! עכשיו, לא מחר ולא בעוד עשרה ימים. אם לא נעשה הסגר ימותו הרבה אנשים"... ואז הגיע ה-1 באפריל, שבעולם קוראים לו "חג השוטים". מעניין למה.

 

  (איור: ליאו אטלמן)
בהתחלה הסתלבט, אח"כ חילק פקודות. ברקוביץ'(איור: ליאו אטלמן)

 

"אי-אפשר לקיים כדורגל בישראל בחודשים הקרובים", הכריז השבוע ברקוביץ', לפני שהוחלט להחזיר את הכדורגל, ואז חזר לשפת החיות: "מה זה להכניס עכשיו את השחקנים לחודשיים לבידוד, מה הם כלבים?... שחקן שחודשיים אכל כמו חזיר לא יכול לשחק כדורגל". זהו הוגה הדעות הלאומי, שילוב בין פרופ' סדצקי לד"ר דוליטל, שקודח במוח בכל מדיה אפשרית, ואפילו בפרסומות. אז למי קראתם נגיף?

 

מסע הכומתה של חוגג

לפני חודשיים, גם משה חוגג זילזל בווירוס הטורדני. בעלי בית"ר ירושלים פירסם בפייסבוק ספירת מלאי של העוברים לעולם הבא מתחילת השנה, כולל סיבת המוות, וסיים במילים: "בישראל יש חולה 1 בודד במצב קשה, 0 מתים ועל כל מיליון תושבים יש 9 חולים. פרופורציה אנשים פרופורציה". אבחנה נוגעת ללב, אך לא היה צורך באולטרסאונד כדי לקבוע שהיא באה מכיס המרה. של המטבעות הדיגיטליים.

 

אחר כך הוא נבדק, נדבק, נשמע קצת מבוהל מחוסר הוודאות, וכמובן מהמכה הכלכלית. כשהבריא, בשעה טובה, חזר להקטין את המחלה, והפך ללוחם מס' 1 בחזית המאבק למען פיצוי כספי. אבל הכי הוא התאהב בדימוי האלונקה.

 

"אם לא ייתנו כסף, לא יהיה ספורט בישראל", אמר השבוע המ"פ (מש"ק פיצויים). "כולם יהיו מתחת לאלונקה. השחקנים נכנסו מתחת לאלונקה, גם הבעלים, אבל איפה האוצר? גם הוא צריך להיכנס מתחת לאלונקה". למחרת, כשהודיעו שהליגה תחזור, מארש המלחמה נמשך: "כשיש אלונקה כולנו צריכים להיכנס מתחת לאלונקה, לימדו אותנו את זה בצבא. שגם המדינה תיכנס מתחת לאלונקה".

 

משה חוגג בית
מש"ק פיצויים. משה חוגג(צילום: ראובן שוורץ)

 

זו לא הייתה הפעם הראשונה שחוגג זועק לסיוע במסע ובמעמסה. לא מזמן, אחרי שכשל בניווט, הוא קרא להנהיג תקרת שכר, ולפני פרוץ הקורונה ביטל כנס אוהדים, שלא נענו לתוכניתו הכלכלית "למלא את טדי". קנית אלונקה? תסחוב. מה אתה רוצה מהכתף של "עוזי גופייה"?

 

זה גרוטו או נטו?

גם בטקס סיום העונה הראשונה של הסדרה "הקורונה", שנקרא משום מה "מסיבת עיתונאים", בלטה הדרמה קווין. "אני רוצה להודות לך אדוני ראש הממשלה, על כך שהורית להקים צוות מיוחד בראשות מנכ"ל משרדך", התפעמה השרה מירי רגב. "קידמנו מאוד את סוגיית התרבות והספורט בזכות המדיניות שהוביל ראש הממשלה". ולסיום: "אני רוצה להודות לך ראש הממשלה". רק הליקוק יכול.

 

בין לבין, על אף שהקריאה מדפים מודפסים, היא דיברה על חזרת הכדורסל והתכוונה בכלל לכדורגל, והדגישה בסגנונה הייחודי: "נקבע איזשהו מודל, ונביא כמובן לאישור ראש הממשלה, כדי לא להקריס את כל הליגות".

 

מירי רגב (צילום: אבי מועלם)
דרמה קוויין. מירי רגב(צילום: אבי מועלם)

 

"הבטחתי וקיימתי!!" נאמר בהודעה לתקשורת, עם שני סימני קריאה.

"אני רוצה להודות למנכ"ל משרדי, יוסי שרעבי, למנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, ולמשנה, איתמר ברוטו, ליו"ר המנהלת ארז כלפון וכמובן להודות לראש הממשלה, בנימין נתניהו, שהבין את הצורך ואישר את המתווה". רק איך לעזאזל היא שכחה להודות לאשתו, הגברת טרה נתניהו?

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איור: ליאו אטלמן
חוגג וברקוביץ'
איור: ליאו אטלמן
מומלצים