שתף קטע נבחר

שלושה חשודים באיומים על יאיר נתניהו נחקרו בלהב 433

אחרי שראש הממשלה בנימין נתניהו התלונן במשטרה על איומים על חיי בנו יאיר, השלושה זומנו לחקירה בלהב 433. בין הנחקרים: חיים שדמי, שתועד מאיים לכאורה על נתניהו הבן וקרא לזרוק בקבוק תבערה לעבר מעון רה"מ

 

 
שלושה פעילי שמאל, בהם חיים שדמי שתועד מאיים לכאורה על בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, נחקרו הבוקר (ו') בלהב 433. חקירת השלושה באה ככל הנראה בעקבות תלונותיהם של יאיר ובנימין נתניהו נגד שדמי. בתום חקירתם השלושה שוחררו.
חיים שדמי חשוד באיומים על יאיר נתניהו נחקר בלהב 433 (צילום: יאיר שגיא)
חיים שדמי אחרי חקירתו בלהב 433, היום(צילום: יאיר שגיא)
 
בצאתו מהחקירה אמר שדמי: "אני יודע באיזו מציאות אני חי, אז לא הופעתי. אני מדגיש שהיחס היה נהדר. צדק, אמת, מוסר, איתי ועם כולנו יחד, אין דרך אחרת. את זה אי אפשר לנצח. יש לי בקשה לכלי התקשורת, תפסיקו עם שאלות על 'אותו סגנון.' תתחילו לתפוס את הצד הנכון בדבר הזה, לייצג את האנשים הקטנים ולהיות עם הצד של הדמוקרטיה".
 
שדמי המשיך לתקוף את התקשורת: "אני בא מהמקצוע הזה, אתם לא תלמדו אותי על עיתונות. אתם נחלקים לקרנפים, כבשים ומשתפי פעולה. רובכם הגדול, לא כולכם. אל תמשיכו עם הקו הזה, תבואו עם הצד המוסרי והצודק שלנו. אתם תעשו את חשבון הנפש שלכם. זה לא עניין עליי, של חיים שדמי הפרטי, אנחנו חלק מקולקטיב".
 
על החקירה עצמה בחר שדמי לא להתייחס. לדבריו, "אני רואה את אופן אי הסיקור שלכם את המחאה והמאבק שלנו. אני רואה איך מציגים אותי ואת החברים שלי בכל הארץ. תעשו בדק בית, לא אני".

חיים שדמי חשוד באיומים על יאיר נתניהו נחקר בלהב 433 (צילום: יאיר שגיא)
(צילום: יאיר שגיא)

חיים שדמי חשוד באיומים על יאיר נתניהו נחקר בלהב 433 (צילום: יאיר שגיא)
(צילום: יאיר שגיא)

אתמול הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הגיש תלונה במשטרה נגד פעיל השמאל שדמי, בטענה שאיים על חיי בנו יאיר. זאת על רקע סרטון שבו תועד שדמי פונה לכאורה ליאיר ומאיים: "תזכור את ההבטחה שלנו, זה נראה רחוק מאוד, תאמין לי, אמרנו לך כל הזמן, אנחנו יודעים למה אתה צריך מאבטחים. יום אחד אתה תהיה בלי מאבטחים, אין לדעת". בסרטון אחר תועד שדמי קורא לזרוק בקבוק תבערה על בית ראש הממשלה.

 

בשנים האחרונות פעיל שדמי בשרשרת המחאות נגד נתניהו ונגד היועמ"ש אביחי מנדלבליט על רקע ההליכים הפליליים המתנהלים נגד ראש הממשלה. אמש פרסם פוסט שבו התייחס לפרשה: "אין לי, לא היתה לי ולא תהיה לי כל כוונה להשתמש באלימות פיזית או לאיים על חיו של איש, גם לא של אדם שהוא בעיניי נאלח והורס הדמוקרטיה הישראלית.

 

"בלהט ההפגנה - כמו בלהט היציע בכדורגל - לפעמים אומרים דברים באופן יצירתי ומלא תשוקה. אני לא מתנצל שאכפת לי מהמדינה. אני לא מרגיש צורך להתנצל בפני משפחת נתניהו. אני כן מרגיש צורך להבהיר בלשון שאינה משתמעת לשתי פנים: אינני תומך באלימות, מעולם לא הכיתי או פגעתי פיזית באיש, לעולם לא אעשה זאת ולעולם לא אקרא לאיש לעשות זאת".

יאיר נתניהו (צילום: יריב כץ)
יאיר נתניהו(צילום: יריב כץ)

להגשת התלונה על ידי נתניהו האב קדמה שיחה שניהל בנו יאיר בטוויטר עם השר לביטחון פנים גלעד ארדן. אתמול טען יאיר נתניהו שהגיש בשבוע שעבר תלונה נגד שדמי במשטרת מוריה, אך לא קיבל מענה: "רק שתבינו, כבר במשך שנה האבטחה במשרד ראש הממשלה מתריעה בפני המשטרה עליו ועל מטורללים כמוהו שקוראים במפורש לרצוח אותי, את הוריי ועוד אנשי ימין. המשטרה מתעלמת מהם".

 

השר ארדן הגיב לציוץ: "יאיר בוקר טוב, זה אכן איום חמור וישיר שמהווה להבנתי הסתה לאלימות ועבירה פלילית. ביקשתי מהמשטרה עדכון דחוף האם הוא טופל ואיך. עם זאת, חשוב להדגיש שבעבירות של הסתה והתבטאויות אלימות, ההחלטה אם לפתוח בחקירה פלילית אינה של המשטרה אלא רק של פרקליטות המדינה שמנחה את המשטרה". יאיר נתניהו השיב לו: "זה פשוט פסיכי. אני מרגיש שהדם שלי הפקר. הפרקליטות ומשטרת ישראל פשוט מעודדות אלימות וחלילה רצח כלפי משפחת נתניהו".

 

במשטרה אישרו אתמול כי "הוגשו תלונות על ידי יאיר נתניהו ומי מטעמו, בטענה לעבירות של הסתה ואיומים. כל מקרה המגיע לידיעת המשטרה ובו נטען שנעברו עבירות הסתה, נבדק ומועבר לפרקליטות לעיון והחלטה על המשך ההליך כמקובל, וכך נעשה גם במקרה זה".


פורסם לראשונה 08/05/2020 09:55

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
שדמי אחרי חקירתו בלהב 433
צילום: יאיר שגיא
מומלצים