שתף קטע נבחר
הוסף כתבה
הכי מטוקבקות
  הכי מטוקבקות

   הזדמנות לחזור לספורט ישראלי אמיתי

   הקורונה תלווה אותנו ככל הנראה בשנה־שנתיים הקרובות, הקבוצות ייפגעו כלכלית והתקציבים יקוצצו משמעותית. זה בדיוק הזמן לתת את הבמה לצעירים על חשבון רכבת הזרים (שרובם לא באמת שחקני חיזוק) והכסף הגדול, כמו שהיה כאן לפני עשרות שנים. גם לכם יש מה להגיד? כתבו לנו טורים לכתובת: kick@ynet.co.il

   כאשר הסתיים קרב אל־עלמיין ב־1942 במלחמת העולם השנייה בניצחון בעלות הברית, אמר ווינסטון צ'רצ'יל: "זה לא הסוף, זה אפילו איננו תחילת הסוף, אבל יש להניח שזו סוף ההתחלה".

    

   כך המצב עם הקורונה, שככל הנראה תהיה פה כך או אחרת בשנה־שנתיים הקרובות. מצב כזה, קשה ומטריד ככל שהוא, מזמין חשיבה ותכנון מחודשים בתחומים רבים, כמובן גם בספורט. יש להניח שהמשחקים הקבוצתיים ישוחקו לרוב בלי קהל או עם קהל מופחת בהרבה, חלק מהספונסרים יעלם וגם הקהל בבית שהיה רגיל לבוא למגרשים יבחר לראות משחקים באירופה מאשר בארץ.

    

   נבחרת העתודה (צילום: עוז מועלם)
   נבחרת העתודה זוכה באליפות אירופה. תנו להם צ'אנס(צילום: עוז מועלם)

    

   במקביל, בעלי קבוצות יאבדו עניין, אישי וכלכלי. כל זה יוביל לכך שכמות הכסף בספורט הקבוצתי תפחת מאוד. הציפייה של ראשי הקבוצות וההתאחדויות שהמדינה תפצה אותם על כל הפסדיהם אינה ריאלית, מאחר שתחומים רבים יהיו בעדיפות גבוהה יותר לתמיכה ממשלתית.

    

   והנה הזדמנות נפלאה לחזור לספורט ישראלי שורשי. כמה עשרות שנים אחורה כל הספורט הקבוצתי היה כחול לבן. ילדים ונערים רבים ידעו שבעת שיצטיינו הם יגיעו לבסוף למרכז הבמה הספורטיבית, דבר שמשך רבים להתמיד בניסיון להגשים חלום. כיום, כאשר הזרים השתלטו על חלק נכבד מהקבוצות, ברור לצעירים רבים ומוכשרים שהם יידחקו לשולי הספסל הקבוצתי, אם בכלל יגיעו אליו, דבר המוביל לפרישה מסיבית לאורך כל הדרך.

   בהנחה שכולנו מסכימים שספורט המנוהל נכון הוא גם אלמנט חינוכי ובריאותי מצוין, יהיה פה רווח נוסף, כשרבים יתמידו במקצועות הספורט עד גילאים מאוחרים יותר. הטענה הקופצת היא על הרמה שתרד. עובדתית, לאור הכסף הגדול בחו"ל, בשנים האחרונות לא מגיעים לכאן לרוב זרים "שוברי שוויון" באמת. גם אם בכל זאת תרד הרמה מעט וקבוצות בודדות כמו מכבי תל אביב כדורסל ייפגעו, השינוי הכללי, חוצה המדינה שווה ובגדול.

    

   ומילה אחרונה על הזדהות: קבוצות רבות איבדו לאורך הדרך אוהדים שקצו ב"רכבת הזרים" בקבוצותיהם המתחלפים כל שנה שנתיים. תנו לנו קבוצה כחול לבן, ספורט ישראלי ונוער שוקק ושמח ונוכל לומר לפחות ש"מעז (הקורונה) יצא מתוק.

    

   רוצים גם אתם להיות פרשנים? אז תתחילו לכתוב. איך זה עובד? פשוט מאוד – כותבים ושולחים בגוף המייל או בקובץ וורד לכתובת הבאה: kick@ynet.co.il בצירוף שם מלא. אורך הטקסט הרצוי הוא בין 250 ל־800 מילה. נא לא לצרף תמונות וסרטונים מהאינטרנט, טבלאות, גרפים או עיבודי מחשב לקבצים.

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   צילום: עודד קרני, איגוד הכדורסל
   רוצים עוד כאלה. דני אבדיה
   צילום: עודד קרני, איגוד הכדורסל
   מומלצים