שתף קטע נבחר

צילום: AFP

המומחים של טראמפ בבידוד, סיאול מזהירה: "זה לא נגמר"

ד"ר אנתוני פאוצ'י ושני מומחים נוספים נכנסו לבידוד אחרי שבאו במגע עם חולה קורונה. דרום קוריאה, שכבר ניצחה את הנגיף, מזהירה מגל שני אחרי ההתפרצות במועדוני הלילה של סיאול ועלייה במספר הנדבקים. אחרי חודש: אובחן חולה בעיר ווהאן בסין. ברוסיה: כבר יותר מ-200 אלף נדבקים

 

שלושה מומחים אמריקנים שחברים בצוות המיוחד לטיפול במשבר הקורונה נכנסו לבידוד, אחרי שבאו במגע עם אדם שאובחן כחולה קורונה. כל השלושה היו אמורים להעיד בשלישי בפני ועדה של הסנאט, שבוחנת את הצעדים של המדינות והממשל הפדראלי בפתיחת המשק ומערכת החינוך אחרי הסגר.

 

בין המומחים נמצא ד"ר אנתוני פאוצ'י, המומחה של ממשל טראמפ למחלות זיהומיות. פאוצ'י בן ה-79 עבר בדיקה ולא אובחן כחולה. דובר המרכז לאלרגיות ומחלות מדבקות, שפאוצ'י עומד בראשו, אמר שהוא ימשיך להיבדק בתקופת הבידוד. במרכז אמרו שלאור רמת ההיחשפות שלו לאותו חולה, הסיכוי שהוא נדבק בנגיף קטן במיוחד.

3082 ()
ד"ר אנתוני פאוצ'י עם טראמפ
 

המומחה השני שנכנס לבידוד הוא רוברט רדפילד, ראש המרכז למעקב אחר מחלות ומניעתן (CDC). בהודעת המרכז נמסר שרדפילד יעבוד "מרחוק" בשבועיים הקרובים, בעקבות חשיפה "נמוכה" לאדם שנדבק בקורונה בבית הלבן. רדפילד בן ה-68 לא סובל מתסמינים, ולפי ההודעה מרגיש טוב. אם יידרש להגיע לבית הלבן הוא יפעל בהתאם להנחיות ויעבור בדיקות מדי יום, יעטה מסכה, ישמור על מרחק וימדוד חום.

 

גם סטיבן האן בן ה-60, ראש מנהל התרופות והמזון האמריקני (FDA), נמצא בבידוד של שבועיים. במנהל התרופות והמזון אמרו שהאן עבר בדיקה שיצאה שלילית. אתר החדשות פוליטיקו דיווח שהאן בא במגע עם קייטי מילר, הדוברת של סגן הנשיא מייק פנס. מילר, רעייתו של אחד היועצים הבכירים של דונלד טראמפ (סטיבן מילר), אובחנה כחולת קורונה ביום שישי – מה שהעלה חשש מהתפשטות הנגיף בסביבת הנשיא בבית הלבן.

Майк Пенс. Фото: АР ()
מייק פנס, סגן הנשיא
 

כיממה לפני האבחון של מילר נחשף כי אחד מחיילי הצי המספקים את צרכיו האישיים של טראמפ, ובין היתר מביאים לנשיא ארוחות ומשקאות, נדבק אף הוא בקורונה. טראמפ ופנס נבדקו והתוצאות של הבדיקות היו שליליות. לפי טראמפ, ארבעה ימים לפני שאובחן כחולה החייל נבדק ותוצאת הבדיקה הייתה שלילית. בשל כך הטיל הנשיא ספק ביעילותן של הבדיקות.

 

"דרום קוריאה צריכה להיערך לגל שני"

דרום קוריאה הזהירה היום מגל שני של נדבקים, בעקבות עלייה במספר החולים החדשים – אחרי שהרשויות החלו להסיר הגבלות. "זה לא נגמר עד שזה נגמר", אמר הנשיא מון ג'אה אין. הוא הזהיר שהנגיף יכול להתפשט במהירות בכל עת, וקרא לציבור לגלות אחריות ולא להיכנס לפאניקה. "המדינה צריכה להיערך לגל שני של המגפה", צוטט הנשיא ברשת BBC.

אין חולי קורונה נוספים שנדבקו בנגיף הקורונה בדרום קוריאה (צילום: gettyimages)
חשש מגל שני של נדבקים בדרום קוריאה(צילום: gettyimages)
 

בדרום קוריאה דיווחו היום על 34 חולים חדשים בנגיף הקורונה – הנתון הגבוה מאז 9 באפריל – בעקבות התפרצות קטנה במועדוני לילה באזור הבירה סיאול. ההתפרצות הובילה את הרשויות לסגירה זמנית של כל מקומות הבילוי באזור העיר.

 

יותר מ-2,100 מועדונים, פאבים ומקומות בילוי אחרים נסגרו. ההערכה היא שהסיבה להתפרצות היא גבר בסוף שנות ה-20 לחייו שנדבק בנגיף וביקר במועדונים בשבוע שעבר. לפחות 24 מ-26 הנדבקים החדשים היו במגע עם אותו צעיר. ההערכה היא ש-1,510 איש ביקרו במועדונים שבהם היה הצעיר החולה. הרשויות מנסות לאתר ולבדוק את כולם.

 

דרום קוריאה הייתה מהמדינות הראשונות שהתמודדו עם התפרצות של הנגיף, שהתפשט מסין לשאר העולם. המאבק שלה בקורונה נחשב לסיפור הצלחה, בזכות מערך נרחב של בדיקות ומעקב אחרי חולים. אחרי עצירת ההתפשטות בשבועות האחרונים דיווחה המדינה על כ-10 חולים לכל היותר ביום.

A nighclub in S. Korea shut down once again amid second wave fears  ()
שלט כניסה למועדון לילה בסיאול
 

ההתפרצות החדשה הגיעה בזמן שהממשלה החלה להסיר חלק מהגבלות שמירת המרחק, ופתחה את בתי הספר והעסקים. "אנחנו נמצאים במלחמה ממושכת", אמר הנשיא מון, בנאום באירוע לציון שלוש שנים להשבעת. "אני מבקש מכולם לציית להנחיות עד שהמצב ייגמר, גם אחרי החזרה לחיי היומיום".

 

בסין דיווחה היום נציבות הבריאות הלאומית על 14 חולים חדשים ביממה האחרונה – הנתון היומי הגבוה מאז 28 באפריל. אחד החולים החדשים נמצא בעיר ווהאן – שבה התפרץ הנגיף בסוף 2019. מדובר בחולה ראשון בעיר זה יותר מחודש. בחודש שעבר הסירה ווהאן את הסגר הממושך שהוטל על התושבים, והחודש החלה בפתיחה הדרגתית של בתי הספר.

 

בזמן שבמדינות אירופה חוזרים בהדרגה לשגרה בעקבות ירידה במספר הנדבקים, ברוסיה המספרים ממשיכים לזנק. הרשויות במדינה דיווחו היום על 11,012 חולים חדשים בנגיף הקורונה ועל 88 מתים ביממה האחרונה. מספר החולים הכולל הגיע ל-209,688 – יותר מצרפת וגרמניה. מספר המתים נמוך יחסית – 1,915 בני אדם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים