שתף קטע נבחר

מה אכפת לו, לטראמפ

עד הבחירות בנובמבר הוא יתסיס, יפלג, ירכוב על גלי השנאה, יעמיק את השבר ויספר שבזכותו הקורונה הסתיימה בעשרות אלפי מתים ולא מיליונים

 

נשיא ארה
דונלד טראמפ(צילום: gettyimages)

כשהוא שוצף וקוצף ואדום מזעם, עיניו מצטמצמות למבט ממוקד שאותו הוא נועץ כמו מחט של רעל בעיתונאים שמנסים להבין לאן הוא מוליך את הקורונה. לאחד הוא אומר שאין לו בכלל מוח. בפני השני הוא מתריס, "אני נשיא ארה"ב ואתה פייק ניוז". אני כאן המלך, המחליט, המושיע הגדול, ואתם רשעים סתומים שלא מסוגלים להבין. יועצי הנשיא אמרו לו שבמופע היומי הוא מזיק לעצמו, שיצמצם. הוא גער בהם והתרברב כי הוא פצצת רייטינג, וכל מופע כזה מביא יותר צופים מאשר לכל תוכנית ריאליטי אחרת בטלוויזיה. דונלד הגדול, שליט טראמפלנד.

 

 

וכך הוא מתבריין מול פני האומה, מציע לאנשים לשתות אקונומיקה כדי לנצח את הנגיף, להזריק חומרי חיטוי לריאות ולהכניס לגוף קרניים אולטרה-סגולות כדי להבריח את האויב הבלתי נראה.

 

טראמפ כועס על הקורונה כי היא נחתה לו בשנת בחירות. במופעיו לא הייתה מילה כנה של אמפתיה לחולים, למשפחות המתים, או למשפחות המובטלים: בששת השבועות האחרונים נוספו למאגר מחפשי העבודה 30 מיליון אנשים שבן לילה חרב עליהם עולמם. טראמפ רואה בנגיף שותף חכם בתיאוריות הקונספירציה והופעתו על פני כדור הארץ היא מזימה סינית כדי לתת ליריבו הפוליטי ביידן לנצח.

 

כשאמריקה חצתה את קו 70 אלף המתים והרע מכל עוד לא הגיע, נחשפה המעצמה למגבלות הכוח. הנגיף תפס אותה מבועתת: לא היו חלוקים, כפפות, אמצעי הגנה לרופאים, ולא ערכות בדיקה בכמות מספקת. טראמפ לא הבין שכדי שאדם יהיה בריא הוא צריך לדאוג שגם השכן שלו יהיה בריא, כי אין מה לעשות, מחלות מידבקות. הקפיטליזם החזירי שאותו הוא מהלל הביא אותו לקרוע לגזרים את "אובמה-קייר" שנתן ביטוח רפואי כמעט לכולם.

 

טראמפ מאמין שמי שיש לו כסף ישלם, ומי שאין לו, מופקר לגורלו. ברני סנדרס הבין שאם לא יהיה ביטוח רפואי לכל, לא תהיה לארה"ב דרך להתמודד עם מגפה, וגם לא דרך להתמודד בעתיד שיכול להיות קרוב מהמצופה, באסונות שיירדו על העולם בשל אי-טיפול נכון בהתחממות כדור הארץ, נושא שטראמפ בז לו מתוך בורות והיבריס, כפי שהוא בז לכל הקשור במדע או בהשכלה. אלא שסנדרס כבר לא במשחק.

 

על פי פילוחי הנפגעים מנגיף הקורונה, רובם הם תושבי שכונות עוני, הומלסים, שחורים והיספנים. רובם כמובן חסרי ביטוח בריאות, ולכן לא טיפלו בעצמם, ונחשפו לקורונה כשהם כבר עם מחלות רקע. אלה לא מעניינים את טראמפ, הם ממילא לא יצביעו עבורו בנובמבר. מה שמדאיג אותו הם הסקרים החדשים במדינות המתנדנדות, שם ביידן מוביל. אבל, גם הילארי קלינטון הובילה על פני טראמפ בפער דו-ספרתי ובסוף הובסה.

 

אנשי כת טראמפ יצביעו לו בכל מקרה, אבל הוא צריך גם מתנדנדים. על כן הוא מתכנן לעשות מה שהוא יודע הכי טוב: מעתה ועד נובמבר הוא יתסיס, יפלג, ירכוב על גלי השנאה והרוע, יעמיק עוד יותר את השבר בין שתי האמריקות, יספר שבזכותו הקורונה הסתיימה בעשרות אלפי מתים ולא מיליונים.

 

עד נובמבר הוא ייתן מופעים של זעם מתפרץ שמכלה ערכים ומטשטש היסטוריה, יציג אוסף של שקרים ועובדות אלטרנטיביות. זה מה שהוא יודע לעשות הכי טוב, ובפעם הקודמת זה הצליח לו. הספדי הדמוקרטים על מותו הפוליטי של הנשיא נשמעים מוקדמים מדי, ומבטאים בעיקר משאלת לב.

 

אורלי אזולאי היא שליחת ynet ו"ידיעות אחרונות" לוושינגטון

 

מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים