שתף קטע נבחר

ליברמן: להשאיר את תא"ל מילוא בצה"ל

שר הביטחון לשעבר כתב בהמשך לחשיפת "ידיעות אחרונות" על החלטת הקצין הבכיר לפרוש: "מדובר באחד הקצינים המרשמים והאמיצים שהכרתי, זו תהיה אבידה גדולה"

ח"כ אביגדור ליברמן הביע היום (א') צער על החלטתו של תת-אלוף רפי מילוא לפרוש מצה"ל, והביע תקווה שיישאר בשירות פעיל. "זו תהיה אבידה גדולה לצה"ל ולמדינת ישראל", מסר ליברמן, בהמשך לחשיפה של יוסי יהושוע ביום שישי ב"ידיעות אחרונות".

 

טקס עצרת סיום מצבע מגן צפוני  (צילום: דובר צה
תא"ל רפי מילוא (צילום: דובר צה"ל)

 

"מדובר באחד הקצינים המרשמים והאמיצים שהכרתי בתפקידי כשר הביטחון ואני מקווה שתימצא הדרך להישארותו בצה"ל", הוסיף ליברמן.

 

מילוא (48), מפקד המכללה לפיקוד ומטה (פו"מ), הודיע במפתיע למפקדיו, אלוף יואל סטריק ואלוף איתי וירוב, על כוונתו לסיים את תפקידו כבר בקיץ הקרוב. הוא אחד מבעלי הניסיון המבצעי הרב ביותר, ואף סומן לרמטכ"לות: לוחם נועז בשייטת, סגן מפקד יחידת אגוז, מפקד סיירת גולני, מג"ד 13 בגולני, מח"ט בלבנון, מפקד שייטת 13, מפקד אוגדת אדום ומפקד אוגדת הגליל.

 

הקצין בעל שני הצל"שים, שרבים מהמבצעים שבהם השתתף – בלבנון וביעדים אחרים – לא נחשפו, איתגר לא אחת באופן מקצועי את הרמטכ"ל כוכבי. חבריו מהשייטת, ששמעו על החלטתו, וגם מפקדים בכירים נוספים, ניסו להשפיע עליו לחזור

בו, אך ללא הצלחה. כוכבי צפוי לנסות גם הוא ללחוץ עליו להישאר, אך נראה שהסיכויים לכך קלושים. 

 

מאז כניסתו לתפקיד מפקד אוגדת הגליל היה מילוא מאדריכלי המבצע לאיתור מנהרות חיזבאללה, "מגן צפוני". בקיץ שעבר נחשף ב"ידיעות אחרונות" שכמה חודשים קודם לכן נכנס מילוא עם החפ"ק שלו למנהרה הגדולה שחפר חיזבאללה, כדי ללמוד עליה מקרוב, באופן ישיר.

 

מילוא כבר סוכם באותם ימים לתפקיד רוחב כמפקד המכללה לפיקוד ומטה, והרמטכ"ל כוכבי החליט להעניש אותו בעיכוב של שנה נוספת בתפקיד זה. מילוא, שחש חוסר פרופורציה בעונש שקיבל, הבין שימונה לתפקיד אלוף ראשון רק בגיל 51, שנחשב מאוחר מאוד לקצין שמיועד לרמטכ"לות, והחליט לוותר על המשך שירותו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
תא"ל רפי מילוא
צילום: דובר צה"ל
מומלצים