שתף קטע נבחר

מכבי ת"א הודיעה: "אם היורוליג חוזרת - לא נוכל לשחק בליגה"

שמעון מזרחי, שלח מכתב חריף ליו"ר המינהלת שמואל פרנקל: "בישיבת הדירקטוריון לא בא כלל לידי ביטוי הפיצוי הראוי להפסדים הכספיים שספגנו. מרגישים כי לא קיבלנו את הפתרונות הבריאותיים הנחוצים". תגובת המינהלת: "מזרחי לא אמר מילה על היורוליג בישיבה"

 

מכבי ת"א שחררה היום (ראשון) הודעה דרמטית, במכתב שנשלח ליו"ר המינהלת, שמואל פרנקל, ובו טענה: "אם היורוליג חוזרת - לא נשחק בליגת העל".

 

"ברצוננו להדגיש כי אנו מחויבים במקביל לליגה הישראלית גם ליורוליג, שפירסם את הלו"ז שלו כבר ב-23 באפריל - עוד לפני המינהלת. כאשר הלו"ז שפורסם על ידי המינהלת בישיבה מתנגש עם לו"ז היורוליג. בישיבה כלל לא הייתה התייחסות לחפיפה. לכן הבהרנו, ואנחנו מבהירים שוב, כי אם תצא הודעה שהיורוליג חוזרת, מכבי לא תוכל להשתתף במשחקי הליגה המפורסמים", נאמר בין השאר במכתב ששלח יו"ר מכבי ת"א, שמעון מזרחי.

 

סקוטי ווילבקין  (צילום: ראובן שוורץ)
מכבי תשחק רק ביורוליג? ווילבקין(צילום: ראובן שוורץ)

 

עוד נכתב: "אנחנו במכבי תל אביב, כמועדון הכדורסל המוביל בישראל ואחד המועדונים המובילים באירופה, שמחים מאוד על החזרה של הליגה הישראלית. אחרי עונה כל כך מרגשת לאורך כל הדרך רצינו לחזור לשחק. לכן אנחנו כאן. אם כך, מדוע נמנענו בהצבעה בישיבה שנערכה ביום שישי?".

 

גיא הראל נגד מכבי ת"א: "העקרב יישאר עקרב"

 

"אנחנו נעשה הכל על מנת לשחק מול הקהל שלנו, המנוע המרכזי של המועדון, ונילחם על כך כפי שעשינו עד הרגע האחרון לפני משבר הקורונה. מכבי משקיעה את התקציב הגבוה ביותר בישראל ובעקבות כך גם ספגה את ההפסדים הגבוהים ביותר, בעקבות המשבר שפקד את כולנו. בישיבת דירקטוריון המינהלת לא בא כלל לידי ביטוי הפיצוי הראוי להפסדים הכספיים שספגנו וכן עוד קבוצות פרטיות בליגה הישראלית שהצטרפו לעמדתנו זו".

 

שמעון מזרחי בהיכל (צילום: ראובן שוורץ)
"עלולים להיות משחקים ללא ערך ספורטיבי". מזרחי(צילום: ראובן שוורץ)

 

"לגבי החזרה לשגרה שהציגה המינהלת, אנו מרגישים כי לא קיבלנו את הפתרונות הבריאותיים הנחוצים על מנת לשמור על בריאות השחקנים. יש חשש אמיתי לפערים בין הקבוצות מבחינת הסגלים שיצליחו להעמיד. עלולים להיות משחקים ללא ערך ספורטיבי שעלולים לפגוע בכולם ובליגה. צריך להיות קריטריון ברור".

 

"תוך הדגשה כי ברצוננו להמשיך את הליגה, ביקשנו שהות קצרה על מנת לפתור מספר שאלות שנשארו לוטות בערפל תוך פירוט מלא בישיבה. לא קיבלנו זאת. כמו כן, הבהרנו מפורשות כי בתאגיד כמו זה של המנהלת כאשר ולו דירקטור אחד מביע התנגדות, תוך הסברים משכנעים לגבי יכולתו הכלכלית של המועדון, חייבים להתחשב בדעתו - מה עוד שבמקרה שלפנינו היו מספר לא מועט של מועדונים שהביעו דעה זו".

 

המכתב ששלחה מכבי ת
המכתב ששלחה מכבי ת"א למינהלת

 

תגובת המינהלת: "מינהלת הליגה קיבלה בהפתעה גמורה את מכתבו של יו"ר מכבי תל אביב שמעון מזרחי. ביום שישי האחרון התקיימה ישיבת דירקטוריון שארכה כארבע שעות, כשנציגה של מכבי תל אביב, היו"ר שמעון מזרחי שנכח בישיבה, קיבל כמו כל שאר הדירקטורים זמן לדבר ללא הפרעה ולא הזכיר את נושא היורוליג במילה ולא בחצי מילה. דירקטוריון ליגת העל החליט כאמור ברוב גדול על חזרת הליגה לפעילות. לא היתה ביום שישי, ואין גם היום שום התנגשות עם אף ליגה פעילה בעולם. ההחלטה של דירקטוריון מינהלת הליגה התקבלה כאמור כבר ב-8 במאי ואילו היורוליג יתכנס רק ב-25 לחודש. כך או כך, ליגת העל בכדורסל פעילה עבור ולטובת ענף הכדורסל בישראל, ולא נדרשת לקבל אישור לשחק מאף ליגה אחרת. מעבר לכך, נלמד את המכתב, ונשיב לו תשובה מלאה בקרוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עוז מועלם
שמעון מזרחי
צילום: עוז מועלם
מומלצים