שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "גן יער" תחת כיפת השמיים נשאר סגור

  הורי "גן יער" ממצפה רמון קיבלו הודעה שאין אישור לחזור לפעילות. אב של אחת הילדות: "רוצים שנעבור למבנה, למקום שבו הנגיף חי בשקט ובשלום, במקום להביא אותם למקום פתוח ויותר בריא"

   

   

  "מסתבר שמשרד החינוך או משרד הבריאות, תאמינו לי שעד עכשיו אף אחד לא יודע מי אומר לנו מה, לא מאשרים לנו לקיים את החזרה לשגרה בחורשה שלנו", כל כתב בפוסט בפייסבוק ערן שפי, אב לאחת הבנות ב"גן יער".

   

  עוד הוא כתב - "במקום זה קיבלנו הנחיה ברורה לקיים את הפעילות של הגן, לא תאמינו - במבנה סגור. כן כן, במבנה. הדבר הזה שבו מסתובב לו הנגיף בבטחון ובשמחה, ללא חשש מרוח רעננה וטיפות רוק שמתפוגגות בקלות. אמרנו לעצמנו, הרי זו טעות. נספר להם והם מיד יתעשתו ויגידו סליחה. אז זהו, שאחרי שבועיים של דיונים עם המפקחת על הגן לא הצלחנו להגיע לתוצאה ההגיונית, השפויה, הנכונה, הבטוחה לילדינו".

  גן יער (צילום: ערן שפי)
  ממתינים לאישור(צילום: ערן שפי)

  "מדובר בגן מיוחד שנמצא בסביבה הטבעית, גן פתוח", אומר ערן שפי, אב לאחת הילדות בגן, בראיון לאולפן ynet. "יש לזה מסורת עוד מאירופה ואנחנו מקיימים כאן את הפעילות במשך כל השנה. למעשה, אין לנו מבנה, יש לנו את החורשה. זה הגן".

   

  אגב, מה קורה כשיש גשם נניח או כשחם מאוד? מה עושים?

  "אנחנו במצפה רצון, מאוד נעים כאן כל השנה. מבחינת החום אנחנו מסודרים. יש כאן הרבה עצים וצל, ובמצפה רמון אין הרבה גשם".

   

  קראו עוד:

  הילד ה-18: האם קיבלה הודעה שאין מקום בגן

  זו הדרך ללמד ילדים לשחק לבד

  יום בחיי אמא ל-4: "משדרת עסקים כרגיל"

   

  מתי אתם מבינים שהילדים לא יוכלו לחזור לגן?

  "למעשה, היינו במגעים עם הרשויות עד ששלשום בלילה קיבלנו את התשובה הסופית שאי אפשר לחזור לפעילות. הסבירו שבגלל שיש ארוחת בוקר משותפת בגן לא מאשרים לנו. דבר שלא נכון, כי קיבלנו הנחייה מפורשת מהגננים שאין ארוחת בוקר משותפת. כל אחד מביא את הארוחה שלו.

   

  "הסיבה השנייה היא שיש לנו כאן כזה מכושון שאיתו חופרים את הבורות לצרכים של הילדים, אז המכושון הוא הסיבה, הוא לא מוחטא. דבר מופרך כי אין בעיה לחטא. זה מאוד לא מובן לנו. נראה לנו כמו טעות ממש בסיסית. אנחנו לא מבינים אותה ולא מוכנים לשתף איתה פעולה. בנתיים אנחנו כאן בחורשה או בבתים, אנחנו מסתדרים מחכים לתשובות".

   

  גן יער (צילום: ערן שפי)
  "נעים כאן כל השנה"(צילום: ערן שפי)

  מבקשים מכם לעבור בכלל למקום סגור, נכון?

  "כן, רוצים שנעבור למבנה, למקום שבו הנגיף חי בשקט ובשלום. מבקשים מאיתנו לסכן את הילדים, במקום להביא אותם למקום פתוח ויותר בריא".

   

  ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "מבירור מול מחוז דרום לא הייתה פניה כזו אליהם. מדובר בגן של המועצה, שלא בפיקוח משרד הבריאות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ערן שפי
  "יכולים להקפיד על חיטוי"
  צילום: ערן שפי
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים