שתף קטע נבחר

בליכוד תוקפים את בנט: "לא אידיאולוגיה - אלא כיסאולוגיה"

ברקע החלטת מפלגת ימינה שלא להצטרף לקואליציה ובתום שיחה לילית בין נתניהו ובנט - אמרו בליכוד כי "הלילה התברר סופית שבנט וימינה החליטו לפרוש מגוש הימין", וכי במפלגה "דורשים 4 תפקידים בכירים שאין להם קשר לציונות הדתית. בנט וחבריו בחרו להצטרף לאופוזיציית השמאל עם היבא יזבק"

נפתלי בנט בנימין נתניהו (צילום: רויטרס, אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
נפתלי בנט בונימין נתניהו(צילום: רויטרס, אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

בעקבות החלטת מפלגת ימינה שלא להצטרף לקואליציה, תקפו הבוקר (ג') בליכוד את חברי המפלגה והעומד בראשה - השר נפתלי בנט: "הלילה התברר סופית שבנט וימינה החליטו לפרוש מגוש הימין". עוד נאמר כי "סירובו של בנט לקבל הצעה נדיבה שמעבירה לידי ימינה את כל הנושאים החשובים לציונות הדתית חושפת שלא מדובר באידיאולוגיה אלא בכיסאולוגיה". בשיחה לילית בין השניים קרא נתניהו לבנט להצטרף שוב לממשלה. בנט דרש את תיקי התחבורה, הבריאות וראשות ועדת החוקה. עוד צוין כי לא דובר בשיחה על הוועדה לפניות הציבור.

 

בשיחה הלילית נתניהו אמר לבנט: "אתם הולכתם את עצמכם לאופוזיציה כשלא חתמתם לי על הארכת המנדט. ככה לא מתנהגים שותפים". בנט השיב: "סליחה..? במשך שנה הפקדנו בידיך את ניהול המו״מ ואת גורלנו הפוליטי. סמכנו עליך. אתה זורק אותנו לאופוזיציה ומצפה שנחתום לך?".

 

"הצעד הראשון היה כאשר סירבו בימינה להמליץ לנשיא המדינה על ראש הממשלה נתניהו להרכיב את הממשלה בניגוד גמור לרצון בוחריהם", נכתב בהודעה מטעם הליכוד.

 

"הצעד השני היה כאשר סירב בנט שוב להצעתו הנדיבה של ראש הממשלה לקבל את תיק החינוך, תיק ירושלים ומורשת, סגן שר ביצועי הכולל אחריות לחטיבה להתיישבות ולשירות הלאומי, תפקידים בעלי חשיבות עליונה לציונות הדתית".

 

עוד נאמר כי "במקום זאת, במפלגת ימינה דורשים ארבעה תפקידים בכירים שאין להם אף קשר לציונות הדתית.

 

"סירובו של בנט, לקבל הצעה נדיבה זו, שמעבירה לידי ימינה את כל הנושאים החשובים לציונות הדתית חושפת שלא מדובר באידאולוגיה אלא בכיסאולוגיה. מצער שבגלל מאבקים פנימיים, בנט וחבריו בימינה בחרו להצטרף לאופוזיציית השמאל עם יאיר לפיד והיבא יזבק. הציונות הדתית תמשיך להיות מרכיב מרכזי מוביל בתוך הליכוד ובמדיניות הממשלה".

 

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' תקף: "נתניהו במפגן מדהים של פטרונות, יהירות וזלזול בציונות הדתית מסביר למה אין לנו מה לחפש בממשלה שלו, בפינה הקטנה וחסרת ההשפעה שהוא מייעד לנו".

 

שלשום הודיעה מפלגת ימינה כי החליטה לשרת את הציבור מהאופוזיציה ולא להיכנס לממשלת הליכוד וכחול לבן. "לאור הרכב הממשלה ומדיניותה המסתמנת כממשלת שמאל בראשות נתניהו, ולאור הזלזול הבוטה של ראש הממשלה כלפי ימינה וציבור בוחריה, החליטה מפלגת ימינה לשרת את הציבור באופוזיציה בקדנציה הקרובה ולהילחם משם למען המחנה הלאומי", נכתב בהודעה מטעם המפלגה.

 

ברשימתו של בנט מסרו כי המפלגה תתכונן ל"יום שאחרי נתניהו", כלשונם, ו"תייצר אלטרנטיבת ימין אמיתית שלא תמכור את מערכת המשפט בשביל שרידות אישית ולא תהיה מוכנה להתרפס בפני חמאס ואבו מאזן".

 

בימינה עקצו את הליכוד שיקים השבוע ממשלה עם כחול לבן ואמרו כי בכוונתם להיות "ימין שלא מוכר את היהדות לעסקנים ואת הכלכלה הישראלית לידי עמיר פרץ וההסתדרות". עוד ציינו כי "ההליכה לאופוזיציה היא המשך הנאמנות לציבור הימין, שנתניהו אינו נאמן לו. ימינה תהווה אופוזיציה לוחמת אך אחראית, שתתמוך מבחוץ בהחלטות חיוביות של הממשלה כמו החלת ריבונות, ובלבד שהיא תובא ללא הכרה, מפורשת או משתמעת, בהקמת מדינה פלסטינית".

 

בליכוד תקפו  באותו יום את אנשי ימינה והגיבו כי "אם ימינה הייתה מקבלת עוד תיק, זו הייתה מבחינתם ממשלת ימין? זאת הממשלה הראשונה בתולדות המדינה שתחיל

 

ריבונות על יהודה ושומרון, ומצער שימינה לא תהיה חלק מזה רק בגלל מאבקים פנימיים בתוכה על חלוקת תיקים. אנו מקווים שימינה יתעשתו, יגלו אחריות לאומית ויכנסו לממשלה שתוביל מהלך היסטורי בתולדות הציונות".


פורסם לראשונה 12/05/2020 07:50

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמיל סלמן, אריאל חרמוני, משרד הביטחון
נתניהו ובנט
צילום: אמיל סלמן, אריאל חרמוני, משרד הביטחון
מומלצים