שתף קטע נבחר

אם הלוחם פרצה בבכי קורע לב: "הבן שלי נהרג בדם קר"

נאוה רביבו, אמו של לוחם גולני עמית בן יגאל שנהרג מאבן שהושלכה על ראשו בכפר פלסטיני, סיפרה בכאב לאולפן ynet על הרגע שבו בישרו לה על מות בנה הבכור: "ראיתי מהעינית של הדלת חייל, וידעתי שזהו זה". היא סיפרה שתמכה במשאלתו של בנה לשרת בקרבי: "זה היה החלום שלו"

 

 

נאוה רביבו, אימו של סמ"ר עמית בן יגאל, לוחם גולני שנהרג לפנות בוקר (ג') מפגיעת אבן שהושלכה על ראשו בכפר פלסטיני ליד ג'נין, התראיינה לאולפן ynet ופרצה בבכי קורע לב כאשר סיפרה על מותו של בנה הבכור. "הבן שלי נהרג בדם קר. הבן שלי נהרג", אמרה בכאב.

 

"יום הזיכרון תמיד תפס אצלי משהו יותר חזק בלב". הפוסט המצמרר מלפני שנה

המחבל חיכה שהלוחם ירים את ראשו - והשליך את האבן מהגג | תחקיר התקרית

 

"אנחנו עדיין לא יודעים כלום", אמרה האם. "אני ידעתי שהוא נכנס לג'נין אתמול בלילה. הוא אמר לי 'אמא אני נכנס למבצע'", אמרה – וסיפרה על הרגע הנורא שבו בישרו לה על מותו. "הסיוט שלי היה היום בבוקר ב-6 וחצי, כשגיליתי דרך העינית של הדלת חייל – וזהו, ידעתי שזה זה. הודיעו לי שהוא נהרג, לא אמרו לי פרטים, לא נתנו לי שום דבר", אמרה.

עמית בן יגאל ()
"שירות בקרבי היה החלום שלו". עמית בן יגאל שנהרג לפנות בוקר בפעילות מבצעית בשומרון

היא סיפרה כי עמית, בן 21 במותו, הוא ילד יחיד מצד אביו ובנה הבכור. "הקנינו לו המון ביטחון ועצמאות. הוא רצה את זה כל כך", אמרה על רצונו להיות לוחם בגולני. "זרמנו איתו, תמכנו בו, האמנו שהכול יהיה בסדר. הפחד הזה מלווה, אני חושבת, כל אמא".

 

- הוא היה מאושר בתפקיד שהוא מילא?

"הוא אהב מאוד את התפקיד שלו, והוא רצה לחתום בצבא קבע. ביום חמישי היו אמורים לקחת אותו לשיחה. וזהו, הוא לא יחתום קבע. הוא אמר לי 'אמא, אם אני לא מקבל את התפקיד שלי - אז אני אין לי מה לעשות בצבא'".

Амит Бен-Игаль ()

כשנשאלה רביבו אם אי-פעם ניסתה להניא את בנה משירות קרבי, ענתה: "אף פעם. אני מאמינה בעצמאות, בחופש ובביטחון. הוא תמיד קיבל תמיכה מאיתנו". היא הוסיפה שהחלום של בנה, שאותו כינתה בבכי "גיבור", היה לשרת שירות קרבי בצבא.

 

בן יגאל, תושב רמת גן, נהרג לפנות בוקר מאבן שהושלכה על ראשו בפעילות מבצעית למעצר ארבעה חשודים בכפר יעבד שבצפון-מערב השומרון. לאחר התקרית החלו כוחות בסריקות בשכונה שבה מתגורר המחבל שיידה את האבן, ומצוד מתקיים אחריו. בן יגאל אמור היה להשתחרר בעוד חודש.

 

אביו, ברוך בן יגאל, סיפר הבוקר: "קראתי לו 'בוגי נוגי'. מעולם לא קראתי לו עמית. הוא רצה קרבי וביקש שאחתום לו. נסענו ביחד לתל השומר, בירכתי אותו וצחקנו. הוא אמר 'אני אשמור על עצמי 30 פעמים' כדי להשתיק לי את המצפון". הוא הוסיף בכאב: בחלום הכי שחור לא הייתי מאמין שאקבל את התואר אב שכול. הדבר הכי יקר לי נלקח ממני".

 

מתחקיר האירוע עולה כי פעילות המעצרים התרחשה סמוך ל-04:30, אז סיימו הכוחות - שלוש פלוגות בראשות מפקד גדוד הסיור של חטיבת גולני וסגנו - את פעילות המעצרים והחלו לצאת מהכפר. בשלב הזה הושלכה אבן גדולה מגג הבית האחרון שבו פעלו החיילים, ופגעה בראשו של הלוחם - שנפצע קשה.

עמית בן יגאל ()

הלוחם, שחבש קסדה, פונה בניידת טיפול נמרץ למנחת המסוקים הקרוב ומשם הוטס לבית החולים רמב"ם שבחיפה - אך שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

 

יצוין כי פעילות מעצרים שכזו לא נחשבת חריגה, והגדוד המדובר שוהה בגזרה זה כחודשיים. הלוחמים לא הצליחו לזהות את המחבל שיידה את האבן. שניים מתוך ארבעת העצורים חשודים ביידוי אבנים על מכוניות ישראליות בשבועות האחרונים, והשניים הנוספים חשודים בביצוע פעולות טרור אחרות.

 

איתי בלומנטל השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים