שתף קטע נבחר

עומר אדם ומקורבי דרעי: זו רשימת המוזמנים המצומצמת להילולה במירון

עומר אדם וקובי פרץ לא נכללו ברשימת המורשים המצומצמת להילולה במירון, שגיבש המשרד לשירותי דת והועברה למשטרה - אך לידי ynet הגיעה רשימת ההפקה, הכוללת מקורבים לשר דרעי, וגם את עומר אדם. מטעם קובי פרץ נמסר כי הוא אושר "על ידי ההפקה, קרי משרד הפריפריה בראשות דרעי". לשכת דרעי בתגובה: "שקר מוחלט. הם לא קיבלו אישור"

 

 

רק 150 איש אושרו להשתתף בהילולה השנתית במירון, בעקבות תקנות הקורונה, ורבבות המאוכזבים שסורבו - בהם רבנים, אדמו"רים ומאמינים הרגילים לפקוד את המקום בקביעות - הופתעו לגלות כי בין המאושרים נכללו גם כמה ידוענים ובעלי הון. למשל, עומר אדם וקובי פרץ שתועדו (כל אחד לחוד) כשהם נוכחים בהילולה המצומצמת.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>

 

   (צילום: באדיבות קבוצת
עומר אדם מגיע להילולה אתמול(צילום: באדיבות קבוצת "כל העדכונים" בטלגרם)

 

ברשימת המורשים מטעם ההפקה, שהגיעה לידי ynet, מוזכרים מקורבים לדרעי ולש"ס, וגם שמותיהם של עומר אדם ואבישי נריה, טייקון חרדי המקורב לזמר, ששמו כבר נקשר בעומר אדם בעבר. שמו של קובי פרץ איננו מופיע ברשימה המדוברת, אך מטעמו נמסר כי הוא אושר "על ידי ההפקה, קרי משרד הפריפריה בראשות דרעי".

 

  ()

יש לציין כי בימים האחרונות נשמעו טענות ולפיהן המשרד לשירותי דת והמרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים לא פעלו לפי קריטריונים ברורים כאשר קבעו מי יוכל להגיע למירון בל"ג בעומר, מה שגרם להעדפת מקורבים על חשבון הציבור הרחב. למרות בקשת ynet, לא פורסמה רשימת המורשים המלאה.

 

קראו עוד בערוץ היהדות:

הממשלה חייבה ייצוג שוויוני, נשים טוענות: "הדירו אותנו מההילולה במירון"

 

מגלגלים אחריות

במשרד לשירותי דת הכחישו קשר להיתרים שניתנו לאמנים ולאיש העסקים: "הנ"ל לא נמצאים ברשימת המשרד לשירותי דת או המרכז הארצי למקומות קדושים שאושרו לעלות להר מירון. כניסתם להר לא בוצעה על ידי המשרד לשירותי דת או המרכז הארצי למקומות קדושים", מסרו.

 

   (צילום: שלומי כהן, באדיבות חדשות קברי צדיקים)
קובי פרץ בהדלקה הספרדית(צילום: שלומי כהן, באדיבות חדשות קברי צדיקים)

 

גורמים שהיו בסוד העניינים במירון ציינו כי הזמרים לא הופיעו ברשימות של 50 המוזמנים להדלקות, וגם לא באלה של אנשי הצוות - המקהלות, התזמורות ואנשי ההפקה, אלא ברשימות מוזמנים חיצוניות שהגישו אנשי המשרד לפיתוח הנגב והגליל, שהיו ממפיקי האירוע. אותם גורמים אמרו שאדם הגיע בליווי אדם נוסף, בניגוד לסיכומים, ואילו פרץ הגיע לבדו.

 

   (צילום: באדיבות קבוצת
עומר אדם. ברשימה(צילום: באדיבות קבוצת "כל העדכונים" בטלגרם)

 

מי שהזמין את הזמרים, לפי גורמים במשטרה, הוא המשרד לפיתוח הנגב והגליל, בראשות השר אריה דרעי. ברשימת המורשים שהגיעה לידי ynet וגובשה על ידי הפקת האירוע, יש נוכחות בולטת במיוחד של מקורבי דרעי, אך בלשכתו הכחישו מכל וכל את מעורבותו ומסרו: "הטענות שקריות באופן מוחלט. לא עומר אדם, לא קובי פרץ ולא אנשי עסקים קיבלו אישור של משרד הפריפריה, שכלל לא היה קשור לאירוע. השר דרעי עצמו לא הגיע למירון, וביקש גם מכל הח"כים של ש"ס לא להגיע". המפיק הראשי של האירוע הוא דודי עזריאלי שכבר הפיק בעבר אירועים למקורבי ש"ס.

 

השר אריה דרעי עצמו הוציא הודעה תמוהה, שבה הוא "מברך על הודעת המשטרה לפתוח בבדיקה כיצד נכנסו לחגיגות ל"ג בעומר במירון, אנשים, בינהם זמרים, שלא הורשו להיכנס", אלא שהמשטרה לא הוציאה הודעה כזו בשלב זה. עוד נאמר, כי "השר דרעי מביע צער על כך שהוכנסו למירון אנשים שאינם קשורים לאירוע, בעוד שמהציבור הרחב נמנעה הכניסה".

 

בסביבתו של אריה דרעי אומרים כי כל אנשי לשכת השר ויועציו שהופיעו ברשימת המוזמנים הורשו להגיע להילולה במירון בתוקף עבודתם, ולא על מנת להשתתף בחגיגות כאנשים פרטיים, והימצאותם במקום הייתה הכרחית. 

 

מחברת ההפקה נמסר כי "שמו של הזמר עומר אדם הופיע כחלק מתוכנית האירוע הראשונית, בחלק האומנותי של ההדלקה הספרדית. הזמר אדם הגיש רשימת משתתפים מטעמו שהועברה לאישור המשטרה. עקב שינויים בתוכנית, הופעת הזמר בוטלה, ובהתאם העבירה ההפקה למשטרת ישראל רשימה מעודכנת תוך השמטת שם הזמר ומלוויו. קצין המשטרה, רכז רישוי במכון צפון, אישר ביום ראשון השבוע בשעה 19:41, את קבלת הרשימה המעודכנת - כאמור ללא הזמר ומלוויו", טענו. כנראה בשל בלבול שחל במשטרה, אושר להכניס למירון לאנשים שהיו ברשימה הלא מעודכנת". הם הדגישו כי "הגעת הזמר לא בוצעה על ידי חברת ההפקה".

 

עם זאת, גורמים במשטרה אמרו כי הרשימה שנחשפה ב-ynet היא הקובעת מבחינת היתרי הכניסה.

 

  • סייע בהכנת הכתבה: רן בוקר

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות קבוצת "כל העדכונים" בטלגרם
עומר אדם מגיע למירון
צילום: באדיבות קבוצת "כל העדכונים" בטלגרם
מומלצים