שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי

איסוף פרטי האורחים וריקודים לצעירים בלבד: התוכנית להחזרת אירועים וחתונות ב-14 ביוני

מתווה "התו הלבן" הדרוש אישור ממשלה צפוי להסיר את מגבלת המשתתפים על אירועים. בעלי השמחה יידרשו לפתוח אתר אינטרנט שבו יעדכנו המוזמנים את פרטיהם ולהגיש הצהרת בריאות. מי שמספר הטלפון שלו לא זוהה - לא יוכל להשתתף. יוקם אזור הושבה סטרילי ומבודד לאוכלוסיית אורחים בסיכון

 

  ()
חתונה בזמן מגפת הקורונה

הרשמה מראש, אזור ישיבה נפרד לאורחים בסיכון ומלצרים עם מסכות וכפפות: ל-ynet נודע היום (ד') שבמסגרת ההקלות בתקנות מגפת הקורונה עובד משרד הבריאות על מתווה שיאפשר קיום חתונות ואירועים ללא הגבלת מספר משתתפים. אם יאושר על ידי הממשלה, המהלך צפוי לצאת לדרך ב-14 ביוני. במרכז המתווה שלושה עקרונות: קבלת מידע על האורחים לפני האירוע, ניהול האירוע תחת מגבלות, ובקרה ושליטה לאחר האירוע.

 

האולמות שיאושרו לקיים אירועים יקבלו את "התו הלבן", בדומה לתו הסגול שמקבלים בתי עסק שהתחייבו לשמור על הנחיות הריחוק החברתי. כיום מתירות הנחיות משרד הבריאות התקהלות של עד 50 אנשים בשטח פתוח, ומסתמן שבשבוע הבא יעלה המספר ל-100.

  ()

על פי המתווה, לכל אירוע יוקם מיני-סייט (אתר) בחסות בעל השמחה. האתר יאפשר איסוף מידע מהמשתתפים לפני האירוע ותקשורת עתידית איתם לאחריו. המוזמנים יתבקשו למלא פרטים אישיים כגון גיל, כתובת ומספר נייד. ב-24 השעות לפני האירוע הם יתבקשו לעדכן באתר הצהרת בריאות חתומה. האתר יהיה נגיש רק למוזמנים שמספר הטלפון שלהם זוהה מראש, ולא יאושרו משתתפים שלא ניתן יהיה ליצור עמם קשר לאחר מכן.

 

לאחר מסירת הפרטים האישיים והחתימה על הצהרת בריאות יקבל המשתתף אור ירוק להשתתפות באירוע, או אור צהוב להמשך תשאול על ידי נאמן בריאות, או אור אדום לאיסור השתתפות. פרטי המשתתפים יימחקו לאחר חודש ממועד האירוע או על פי הנחיות.

 

אורחים בלי טלפונים חכמים ימלאו פרטיהם ואת הצהרת הבריאות שלהם עם הגעתם לאולם האירועים באמצעות מחשב לוח שיוצב בכניסה ויתופעל על ידי אחד המארחים.

 

 

 

כיצד יתנהל האירוע בפועל? על פי המתווה, לכל אירוע יוגדר משגיח בריאות שיהיה אחראי על אכיפת הנהלים. אנשי הצוות מטעם אולם האירועים יחויבו בכפפות ובמסכות. כל אורח, עובד או ספק יחויבו בבדיקת חום עם כניסתם ויוקם אזור הושבה סטרילי ומבודד לאוכלוסיית אורחים בסיכון גבוה. במתווה צוינה הנחייה שעלולה לספוג ביקורת ציבורית: "רחבת הריקודים לצעירים בלבד".

 

באשר להנחיות לאחר האירוע צוין בהצעה: "בפרקי זמן מוגדרים מראש (יומיים ושבועיים ימים לאחר האירוע - או לפי הנחיות שינתנו) תישלח לכל משתתף באירוע הודעה לבחינת מצבו הבריאותי.  במקרה שאובחן חולה קורונה שלקח חלק באירוע יבוצע עדכון מיידי של כל המשתתפים באירוע על חובת בידוד".

 

על פי נתוני משרד הבריאות מהיום, עד כה אובחנו בישראל 16,539 בני אדם שנדבקו בנגיף הקורונה, 262 מהם הלכו לעולמם. בשבועיים האחרונים שיעור הגידול היומי במספר המאובחנים אינו עולה על אחוז אחד. ביממה האחרונה אובחנו 13 בני אדם בלבד. עם זאת, לפי דיווחי משרד הבריאות וקופות החולים נרשמה בשבועות האחרונים ירידה חדה במספר הבדיקות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים