שתף קטע נבחר

האירוע בתל השומר: הצעיר שנורה שלף סכין לעבר 3 אנשים שונים

מוסטפה יונס, בן 27 מעארה, נורה למוות לאחר שדקר מאבטח בכניסה לבית החולים. קודם לכן הוא תועד מאיים בסכין על אדם שהעיר לו על כך שהוא לא עוטה מסכה כפי שנדרש. לפני כן, על פי החשד, איים בסכין על הרופאה שטיפלה בו ואיים גם שיפגע בעצמו. מקורביו קוראים להעמיד לדין את המאבטחים: "רצח בדם קר"

  

מוסטפה יונס, בן ה-27 שנורה למוות לאחר שדקר מאבטח בכניסה לבית החולים תל השומר, שלף על פי החשד שלוש פעמים סכין במהלך ביקורו היום (רביעי) בבית החולים. כך עולה מבירור האירוע עד כה.

 

על פי תחקיר האירוע, במהלך ביקורו איים יונס תחילה על הרופאה שטיפלה בו - ושלף לעברה סכין לאחר שהיא סירבה לרשום לו קנאביס רפואי. הוא איים עליה, אך בעיקר איים שיפגע בעצמו. הרופאה, שמכירה אותו, לא דיווחה על האירוע.

 

לאחר מכן הסתובב יונס בקניון בית החולים - ותועד מתעמת עם אדם שהעיר לו על כך שאינו עוטה מסכה על פניו. במהלך הוויכוח, נראה יונס מניף לעברו סכין - שנופלת מידו על הרצפה לעיני הנוכחים במקום, שהזעיקו את מאבטחי בית החולים.

כאן מתווכח עם מישהי בקניון ()
הניף סכין אחרי שהעירו לו שהוא בלי מסכה. העימות שתועד לפני הירי

כאן נופלת לו הסכין על הרצפה ()
הסכין נפלה על הרצפה

 

 

בהמשך יונס ואימו, שהייתה לצידו, עלו על רכב הג'יפ המשפחתי בדרכם הביתה. בעקבות העימות הוא התבקש על ידי המאבטחים לרדת מהרכב ולהשאיר אותו פתוח.

 

יונס, שכנראה חש מאוים, נראה שולף סכין ומתעמת עם מאבטח שהצליח לרתק אותו לרצפה. בהמשך יונס תקף את המאבטח ודקר אותו בראשו, אך המאבטח הצליח להשתחרר ממנו ולהימלט מאחוריו בשעה שיתר המאבטחים ביצעו לעברו ירי מאקדחיהם.

 

האירוע התרחש לעיני אימו של יונס שישבה לצידו ברכב. יונס נפצע קשה, ובבית החולים נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותו.

מוסטאפה יונס ()
מוסטפה יונס, שנורה למוות

 

 

The scene of the attack  ()
זירת האירוע בכניסה לתל השומר
 

זירת האירוע בבית חולים תל השומר (צילום: שאול גולן)
(צילום: שאול גולן)

רבים מתושבי ואדי ערה הגיעו לסוכת האבלים של משפחת יונס בכפר עארה. המנחמים אמרו שמוסטפה "נרצח בדם קר. על דבר כזה לא שותקים, במיוחד שכולם ראו את התיעוד המזעזע".

 

מחמוד יאסין, אביו של המנוח, דרש להעניש את המאבטחים שירו בבנו - לדבריו כמו שהעמידו לדין את השוטר שירה למוות בסלומון טקה. רבים, שהגיעו לסוכת האבלים מיישובים אחרים, אמרו שיש לצאת למאבק רחב: "מה שהתרחש זה רצח. המאבטחים יכלו לירות בו ברגל או להשתלט על המצב ללא ירי. זה נראה כמו ירי אכזרי, כאילו שהם רצו לנקום".

 

האבא הוסיף שבנו סובל מאפילפסיה. "כבר שלושה חודשים שהוא נמצא בעקב אצל רופא בתל השומר. הייתי בשיחה עם אשתי שליוותה אותו, ופתאום אני שומע צעקות. שאלתי 'מה קרה?', והיא ענתה לי 'יורים במוסטפה בחזה' וניתקה את השיחה".

 

לדבריו, "בני אדם צנוע ושקט, הוא אהב לעזור להרבה אנשים. הוא נרצח בדם קר. משכו אותו כנראה מהג'יפ והורידו אותו לאדמה, ואז התחילו שלושתם לירות בו, כאילו שהוא מחבל. יש מסמכים רפואיים שמעידים על כך שהוא היה בבית חולים ומקבל טיפול. זה אסון שנפל עליי. אסור לירות באדם חולה ששוכב על הרצפה ושאין לו נשק".

סוכת האבלים בעארה ()
סוכת האבלים בעארה

עו
"כולם בהלם". עו"ד מודר יונס, ראש מועצת עארה

ראש מועצת עארה, עו"ד מודר יונס, אמר: "אין לי הרבה פרטים על המקרה, אבל זה אירוע מאוד קשה שמחייב חקירה מלאה על מנת שהאמת תצא לאור. במקרה הזה, היד הייתה קלה על ההדק. רואים בתיעוד בצורה הכי ברורה שהמאבטחים בהחלט יכלו לפעול אחרת. שומעים גם שהיו כמה יריות".

 

על התגובות החריפות של התושבים אמר ראש המועצה: "כולם בהלם, כי אנחנו מכירים את המשפחה, מכירים את מוסטפה ואחיו. קשה לנו לעכל. הכאב די גדול, אבל אני יודע דבר אחד - כולנו רוצים לדעת מה האמת ורוצים שהיא תצא לאור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים