שתף קטע נבחר

נתניהו הודיע: "עלה בידי להרכיב ממשלה"

בדרך לממשלת נתניהו החמישית: במכתבים רשמיים שנשלחו ליו"ר הכנסת בני גנץ ולנשיא המדינה ראובן ריבלין כתב נתניהו כי הצליח להרכיב ממשלה: "אבקש לכנס את הכנסת לישיבה לצורך כינון הממשלה"

Prime Minister Benjamin Netanyahu  ()
בנימין נתניהו

ראש הממשלה בנימין נתניהו שלח הערב (ד') מכתב רשמי ליו"ר הכנסת בני גנץ ולנשיא המדינה ראובן ריבלין והודיע להם כי הצליח להרכיב ממשלה. "אבקש לכנס את הכנסת לישיבה לצורך כינון הממשלה", כתב נתניהו. השבעת הממשלה צפויה להיערך מחר בערב.

 

קווי היסוד של הממשלה ה-35 - המסמך המלא

 

נתניהו הודיע ליו
המכתב ששלח נתניהו לגנץ

מוקדם יותר חתמו הליכוד וש"ס על הסכם קואליציוני שיסדיר את הצטרפות המפלגה בראשות אריה דרעי לממשלה. מנהל צוות המו"מ של הליכוד, שר התיירות יריב לוין, אמר כי "ש"ס ודרעי היוו גורם מרכזי בתהליך הרכבת הממשלה ובגישור על המחלוקות שנדרשנו להתמודד איתם במהלך התהליך".

 

מנהל צוות המו"מ של ש"ס, אריאל אטיאס, אמר כי מפלגתו "שמרה על העקרונות שהובילו אותה להישג הגדול בבחירות - שמירה על החינוך, מסורת ישראל, הסטטוס קוו והטיפול בשכבות החלשות".

 

לעיון בהסכם בין הליכוד לש"ס לחצו כאן

 

ש"ס הודיעה כי החליטה למנות שר חיצוני למשרד לשירותי דת - הרב יעקב אביטן. אביטן, סגן ראש העיר אשקלון ולשעבר רב המועצה האזורית חוף אשקלון, נבחר לתפקיד על ידי מועצת חכמי התורה של המפלגה, לבקשת דרעי. מש"ס נמסר כי השר המיועד משמש גם חבר ועדות הלסינקי והאתיקה בבית החולים ברזילי באשקלון ועומד בראש ארגוני צדקה וחסד.

ריבלין נתניהו וגנץ (צילום: קובי גדעון לע
גנץ ונתניהו בפגישה אצל הנשיא ריבלין, בחודש מרץ(צילום: קובי גדעון לע"מ)

הערב נחתם גם הסכם קואליציוני בין כחול לבן לסיעת "דרך ארץ" של יועז הנדל וצבי האוזר. לפי ההסכם ימונה הנדל לשר התקשורת, שר החקלאות או שר התרבות - אך ככל הנראה ישמש לבסוף כשר התקשורת. כמו כן הוא יהיה חבר בקבינט המדיני-ביטחוני. האוזר יכהן כיו"ר ועדת החוץ והביטחון, וגם יהיה חבר בוועדה לבחירת שופטים. בעקבות ההסכם הוחלט כי אישור הסיפוח והחלת הריבונות בכנסת יעבור דרך ועדת החוץ והביטחון בראשות האוזר.

 

לעיון בהסכם בין כחול לבן לדרך ארץ לחצו כאן

 

נתניהו שוחח הערב פעם נוספת עם יו"ר ימינה נפתלי בנט בניסיון להגיע להסכמה על הצטרפותה של ימינה לממשלה, אך השיחה הסתיימה ללא הסכמה. מהליכוד נמסר שנתניהו הציע לבנט "הצעה משופרת", אך יו"ר ימינה דחה אותה "בשל המאבק הפנימי בתוך ימינה על חלוקת התיקים ומכיוון שמה שחשוב לו זו כיסאולוגיה ולא אידיאולוגיה".

 

בנט השיב בציוץ בטוויטר: "ההחלטה בידי נתניהו. כפי שאמרתי מתחילת הדרך. אנחנו מעוניינים להיכנס לממשלה, רק אם תהיה לנו השפעה. השפעה נגזרת לחלוטין מתחומי אחריות. אם ראש הממשלה רוצה אותנו בעמדות השפעה, נשמח להיכנס. אם ראש הממשלה רוצה אותנו שוליים, חלשים ונטולי השפעה, נעדיף לצאת לאופוזיציה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים