שתף קטע נבחר

הליכוד וגשר חתמו על הסכם קואליציוני; אורלי לוי תמונה לשרה לחיזוק וקידום קהילתי

ההסכם הקואליציוני האחרון נחתם ובשל שעת ההגשה המאוחרת ההשבעה צפויה להידחות. לוי אבקסיס תכהן בראש משרד חדש - חלק מסמכויותיו - מאבק באלימות בסמים ובאלכוהול והמטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת

הליכוד וגשר חתמו הלילה (בין רביעי לחמישי) על הסכם קואליציוני. על פי ההסכם יו"ר סיעת גשר, אורלי לוי-אבקסיס, צפויה לכהן כשרה במשרד "לחיזוק וקידום קהילתי" - משרד חדש שיוקם בממשלה ה-35 שתושבע ביממה הקרובה. כידוע, לוי אבקסיס נמנית כחלק מגוש הימין בכל הקשור לחלוקת התיקים בממשלה הפריטטית.

 

בממשלה המנופחת ביותר מקום המדינה, כשברקע משבר הקורונה הכלכלי והבריאותי, יכהנו לא פחות מ-34 שרים. בשל השעה המאוחרת שבה הוגש ההסכם למזכירות הכנסת ההשבעה צפויה להידחות, אולם לא ברור מתי תתקיים בדיוק.

MK Orly Levy  (Photo: Avi Mualem)
השרה לחיזוק וקידום קהילתי. אורלי לוי(Photo: Avi Mualem)

מההסכם, שהוגש למזכירות הכנסת עולה כי המשרד החדש יכלול תחומים שהיו עד כה תחת הסמכות של המשרד לביטחון פנים - כמו לדוגמה הרשות למאבק באלימות בסמים ובאלכוהול, המטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת, פרויקט עיר ללא אלימות וכן קידום פרויקטים והתעצמות במגזר הערבי, שיוגדרו כעת כחלק מהמשרד לחיזוק וקידום קהילתי.

 

לוי-אבקסיס תהיה חברה בקבינט החברתי-כלכלי וב"קבינט הפיוס" שיוקם בממשלה החדשה. נכתב כי "הליכוד וגשר יגבשו עמדה משותפת בעניין חוקי תקציב המדינה שיידרשו בזמן הכנסת ה-23. התוכנית תכלול את חיזוק מערכת הבריאות, החזרת הצמיחה והאצתה, החזרת מפוטרים למעגל העבודה וצמצום פערים".

מכתב ההמלצה ()
מכתב ההמלצה של לוי אבקסיס לנשיא
 

באשר לסוגיית הסיפוח סיעת גשר "מתחייבת לתמוך בכל עמדה של ראש הממשלה המתואמת עם ארצות הברית, הנוגעת באופן ישיר או עקיף לעניין החלת הריבונות".

 

כמו כן, לפי ההסכם "הליכוד, גשר וכמותן יתר הסיעות המצטרפות לקואליציה, מתחייבות לתמוך בממשלה ובכנסת בהצעת חוק יסוד: הממשלה (ממשלת חילופים) ובכל החוקים המתחייבים מההסכם הקואליציוני הראשי (בין הליכוד לכחול לבן)".

 

שישה תיקים טרם חולקו: משרד האנרגיה, המשרד לענייני מודיעין, המשרד לנגב, גליל ופריפריה, המשרד לענייני ירושלים ומורשת והמשרד להגנת הסביבה - שאותו ישמור ככל הנראה השר זאב אלקין.

 

גם המשרד לביטחון הפנים לא הובטח עדיין לאיש מהח"כים, אך ככל הנראה מי שיקבל את התיק הוא ח"כ אמיר אוחנה. כמו כן, נותרו שישה ח"כים, כולם מהליכוד, שממתינים לקבל את התיקים שנותרו: אבי דיכטר, גילה גמליאל, צחי הנגבי, ציפי חוטובלי, יואב גלנט ודודי אמסלם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים