שתף קטע נבחר

בדרך לאופוזיציה, בנט במתקפה על נתניהו: "חלש מול חמאס ומול ההסתדרות"

תחת הכותרת "אופוזיציה - מתחילים" פרסם יו"ר ימינה נפתלי בנט פוסט ארוך שבו תקף בחריפות את בנימין נתניהו: "ראש הממשלה בחר להיפטר מימינה". הוא הזכיר כי נתניהו "שחרר מחבלים" ו"מסר את חברון לערפאת". הליכוד בתגובה: "תם עידן בנט"

יו"ר ימינה נפתלי בנט ובקרוב שר הביטחון לשעבר תוקף הבוקר (יום ה') בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו. תחת הכותרת "אופוזיציה - מתחילים", פרסם פוסט ארוך שבו האשים את נתניהו ש"בחר להיפטר מימינה שהייתה עמוד השדרה הלאומי שלו, ובחר בדרך ההפוכה, הקלה יותר. דרך שאינה ימין. דרך בלי ריבונות, בלי משילות, בלי עמידה לאומית".

נפתלי בנט ובנימין נתניהו (צילום: חיים צח, לע
נפתלי בנט ובנימין נתניהו (צילום: חיים צח, לע"מ)
 

לדברי בנט, "הריבונות שהייתה גולת הכותרת של קמפיין הבחירות של נתניהו, נמחקה כליל מקווי היסוד של הממשלה". הוא הזכיר כי בעבר "בחר נתניהו לשחרר מחבלים, יירט כל חוק להגבלת בג"ץ, הצביע בעד ההתנתקות ארבע פעמים, מסר את חברון לערפאת, מינה את אהוד ברק לשר הביטחון ואת ציפי לבני לשרת המשפטים – וגם הפעם הוא בחר בדרך. אני מכבד את ראש הממשלה נתניהו. יש לו זכויות רבות, אך הוא זקוק למצפן ערכי לאומי חזק לצדו".

 

"כשאין לידו עמוד שדרה לאומי חזק, קורים הדברים הרעים - מסירות שטחים, התקפלות מוחלטת בפני מערכת המשפט, הפקרת הנגב לבנייה בדואית בלתי חוקית, מינוי מאות שופטים אקטיביסטים, חולשה מול חמאס, חולשה מול ההסתדרות, התקפלות מול המסתננים הבלתי חוקיים (מתווה האו"ם) ועוד".

 

בנט אמר כי נתניהו "זקוק למצפן לאומי חזק, אך לא ממש אוהב שיש כזה. לכן הוא תמיד מנסה להחליש אותנו, לקצץ את כנפינו, לבוז לנו. הוא אף פעם לא בז לחרדים, למשל. כי הם לא מנסים להשפיע עליו בנושאים הללו. הם לא מאתגרים אותו. לכן אנו הולכים לאופוזיציה בלב שלם. כדי להשפיע. אנחנו נהיה הבית של המחנה הלאומי (דתי וחילוני כאחד) האמיתי, הכלכלי, השורשי, החופשי, הגאה, הישר, המקדש את הדרך על פני האיש".

 

"שמונה שנים שלנו בממשלת נתניהו מסתיימות היום", כתב והזכיר כי מעולם לא הצביע נגד נתניהו בכנסת. "מעולם לא הצעתי מועמד אחר זולתו להרכבת הממשלה. אך גם מעולם לא בגדתי במצפוני. נלחמתי על עמדותיי, גם כשזה היה כרוך בעימות עם ראש הממשלה נתניהו. נאבקתי למנוע שחרור מחבלים ישראלים. נתניהו כעס, אך הצלחנו. מנענו".

 

שר הביטחון נפתלי בנט. חשף את המערכת (צילום: יריב כץ)
"תמיד נלחמתי על עמדותיי". בנט(צילום: יריב כץ)

הוא הזכיר את מהלכיו בקבינט במהלך "צוק איתן" עם עקיצה לבני גנץ שהיה אז רמטכ"ל, "כשהסבירו לנו ש'מנהרות הטרור לא יופעלו. זה טקטי'. נתניהו זעם, אך ברוך ה', מנענו פיגוע 'יום הכיפורים' בעוטף עזה. לא שתקתי כשחשבתי שחייבים להגדיל את היקף הבדיקות ולהקים מלוניות לחולים בקורונה. הוא הרעים את קולו, אך הצלחנו. נלחמתי מולו כאשר רצה להעניק תושבות לאלפי מסתננים בלתי חוקיים (מתווה האו"ם). הוא כעס, אך מנענו את האסון".

 

"הכלל שלי ברור: קודם כל הדרך ורק אחר כך הנאמנות למבנה הקואליציוני. נתניהו, שהאשים אותי עשרות פעמים בכנסי מערכת הבחירות שלו בכך שאתמוך בגנץ ואביא את השמאל לממשלה, הוא אותו נתניהו שהקים ממשלה עם אשכנזי כשר החוץ, גנץ בביטחון וניסנקורן במשפטים, עמיר פרץ ואיציק שמולי לצדם".

 

בנט אמר כי ביקש לעצמו את משרד הבריאות ואת בניית מערך החירום הלאומי נגד מגפות, "כדי להיות מוכנים להתפרצות נוספת בחורף, וכדי שהפעם לא נצטרך לפגוע אנושות בפרנסה של יותר ממיליון ישראלים. כולם ברחו מתיק הבריאות. אין בו 'תהילה', והוא לבטח פחות יוקרתי מהביטחון או החוץ. התכוונתי להיכנס בכל מאודי ובכל כוחי למשימה. ראש הממשלה אפילו לא טרח לחזור אליי. כך גם סמוטריץ', שהוא לכל הדעות שר תחבורה מעולה, ביקש להמשיך לפעול במשרדו. ראש הממשלה סירב. ראש הממשלה תיקשר איתנו רק דרך סרטונים וציוצים שבהם אמר דברים שאינם נכונים".

 

"אנחנו מרימים היום את הראש, ויוצאים למערכה", כתב, "נציג חלופה שלטונית של ימין ציוני, חזק, נקי, כלל-ישראלי, שאינו רק מקטר, אלא עושה. אופוזיציה. מתחילים".

 

הליכוד מסר בתגובה: "אם בנט היה מקבל את תיק הבריאות הוא היה אומר שזו ממשלת החלומות של הימין. בגלל שלא קיבל הוא החליט לגרור את ימינה לאופוזיציה ועוד קודם לכן לא המליץ על נתניהו לנשיא המדינה, בניגוד לרצון בוחריו. בבחירות מועד א' בנט לא עבר את אחוז החסימה ובזבז קולות לימין. בבחירות מועד ג' - רק בגלל כיסאולוגיה - בנט העדיף לזרוק שישה מנדטים של הימין לאופוזיציה עם לפיד וליברמן במקום להצטרף לממשלה שתוביל מהלך היסטורי של החלת הריבונות. תם עידן בנט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח, לע"מ
נפתלי בנט ובנימין נתניהו
צילום: חיים צח, לע"מ
מומלצים