שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי

חולדאי: לא יכול למנוע מההמונים להגיע לחופים

ראש העיר תל אביב התייחס בריאיון לאולפן ynet לאכיפת איסור השהייה בחופי הים: "תראו מה קרה למשטרה במירון עם 300 איש. תחשבו על 20 אלף איש שמגיעים לחוף". על חידוש הלימודים: "להחזיר את כל המערכת"

 

 

ראש העיר תל אביב רון חולדאי אמר הבוקר (יום ה') כי אין לו יכולת למנוע מההמונים להגיע לחופים. "תראו מה קרה למשטרת ישראל במירון עם 300 איש. תחשבו על חוף ים בתל אביב ש-20 אלף איש מגיעים אליו", אמר חולדאי בריאיון לאולפן ynet.

 

חולדאי התייחס לשרב הצפוי בסוף השבוע, במהלכו מעריכים כי רבים ייצאו לחופי הים, למרות שהנחיות משרד הבריאות אוסרות זאת. "לא הצלחתי לאכוף שום דבר במלואו אף פעם. לא הצלחתי לאכוף שלא יהיה מישהו שיחנה שלא כחוק, לא הצלחתי שלא יהיה אף רוכל ששם את מכולתו, אני אעשה כמיטב יכולתי", הוא אמר.

אנשים מפרים את ההנחיות ומגיעים לחופי תל אביב (צילום: ניצן דרור)
"אי אפשר לעצור את הקהל מלהגיע". חוף הים בתל אביב(צילום: ניצן דרור)

"אין לי כוח אדם בשבת. אין לי פקחים כמעט, בכל העיר. מי שחושב שאני יכול לאכוף דבר שלא היה בתחום העשייה שלי בעוצמה ובגודל במציאות הזאת, פשוט טועה ומטעה. זה אותו דבר כמו שאומרים 'תפעיל את בית הספר' כשאין לך כיתות. מי שמבין את העניין הזה יודע שכנראה אני לא אצליח, גם אם אשים בכל 100 מטר פקח שאין לי, לעצור את הקהל מלהגיע לחוף".

 

חולדאי יצא נגד מתווה החזרה ללימודים, שלדבריו לא משאיר שיקול דעת לרשויות. "אמרו לנו להחזיר את תלמידי כיתות ד'-ו' ליום אחד בשבוע. מה לעשות שאי אפשר לעשות את זה? אי אפשר לעשות את זה מבלי להוציא ילדים בכיתות א'-ג' מבית הספר כי אנחנו משתמשים בקבוצות הכפולות של א'-ג' בכיתות של ד'-ו'. ולכן אי אפשר לתת לנו הוראות סתם. צריכים לסמוך על שיקול דעתנו".

כיתה ריקה בבית ספר יסודי בתל אביב (צילום: AP)
"צריך להחזיר את כל המערכת"(צילום: AP)

 

מה היית עושה עכשיו לו היית יכול לפעול באופן עצמאי?

"המשימה של מערכת החינוך, אני מעריך את עבודתם של המורים ונותן להם גיבוי, מטרתה של מערכת החינוך היא לאפשר למשק לחזור לעבודה. ולשם כך, צריך למצוא פתרון לכל הילדים לכל הימים. צריך לבוא ולהגיד שהקפסולה היא כיתה, ועל פי הנחיות משרד הבריאות - ניקיון, ריחוק ככל האפשר, תארגנו את המערכת שתוכל לעבוד כשכולנו יודעים שעדיין יש סיכון מקורונה".

 

להפסיק את המגבלות במערכת החינוך?

"לא להפסיק מגבלות, אבל להחזיר את כל המערכת".

 

30 ילדים בכיתה?

"נכון. יש הרבה הצעות סבירות וכן הלאה. אני חושב שאפשר היה למשל להקטין את החופש הגדול בחודש כמו שאמר שי פירון, ללמוד מעכשיו עד סוף אוגוסט ובאוגוסט לחזור לשנת הלימודים".

 

רון חולדאי בישיבת מועצת עיריית תל אביב-יפו (צילום: מוטי קמחי )
חולדאי(צילום: מוטי קמחי )

 

אבל זה לא יחזיר את המשק, אם הילדים תקועים עם ההורים בבית זה לא עוזר.

"אני מתכוון להיכנס לתהליך כמו שנה שעברה, מערכת קייטנות, בית הספר של החופש הגדול. לילדים תהיה מסגרת של לפחות עוד חודש, רק לא מסגרת של בית ספר רגיל. זה יהיה רק לילדים קטנים כי הילדים הגדולים לא חשובים אם לומדים או לא, ליציאה לעבודה".

 

מה את צופה בשבוע-שבועיים הקרובים מבחינת התנהלות? תושבי תל אביב יוכלו לצאת לעבוד?

"נראה לי שהלחץ הציבורי והנתונים המצטברים של אפקט הקורונה, יביאו בימים הקרובים להפנמה של הדברים שאמרתי ברגע זה. הגיע הזמן לחזור לשגרה בנוכחות קורונה תוך שמשאירים, מבזרים את הסמכויות ומעבירים אותן הלאה למנהלי בתי הספר, בעלי עסקים, בעלי מסעדות, ראשי הערים וכן הלאה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים