שתף קטע נבחר

מיד אחרי מינויה: רגב פיטרה את המנכ"לית שבחופשת לידה

בשיחת טלפון, רגע אחרי מינויה לשרת התחבורה ועוד לפני ההשבעה, פיטרה רגב את המנכ"לית המוערכת קרן טרנר אייל - חודש אחרי לידת ילדה השלישי. מומחית לדיני עבודה: "זה לא חוקי". סמוטריץ': "קרן, בשם אזרחי ישראל אני מודה לך על התרומה למדינה"

שרת התחבורה הנכנסת מירי רגב הודיעה בשיחת טלפון למנכ"לית משרד התחבורה השוהה כעת בחופשת לידה כי ביום ראשון יחליף אותה מנכ"ל חדש מטעמה. כך עולה מהודעה ששלחה אמש (יום ה') המנכ"לית קרן טרנר אייל לעובדי משרדה, שעה קלה לאחר ההודעה על מינויה של רגב - ועוד לפני ההשבעה וכניסתה לתפקיד. טרנר אייל מועמדת לכהן כמנכ"לית משרד האוצר במקומו של שי באב"ד, שהודיע על עזיבתו.

Керен Тернер месяц назад родила ребенка. Фото: пресс-служба
קרן טרנר אייל לאחר הלידה
 

בהודעה לעובדי משרד התחבורה כתבה טרנר אייל: "השרה הנכנסת רגב התקשרה אליי ועדכנה אותי כי היא עתידה להגיע ביום א' למשרד עם מנכ"ל חדש". בכך מסתיימת כהונתה של טרנר אייל, שמונתה ב-2016 על ידי שר התחבורה לשעבר ישראל כ"ץ והייתה לאישה הראשונה בתפקיד שמרכז בידיו סמכויות ביצועיות רבות ותקציבים של מיליארדי שקלים.

Новый министр транспорта Мири Регев. Фото: Йоав Давидкевич ()
השרה מירי רגב
  

עו
"זה לא חוקי". עו"ד סיגל פעיל

עו"ד סיגל פעיל, מומחית בדיני עבודה, התייחסה לפיטוריה של טרנר אייל, חודש אחרי לידת ילדה השלישי: "זה לא חוקי. חוק עבודת נשים קובע תקופה מוגנת מפני פגיעה בתנאי עבודה, בוודאי שמפני פיטורים. תקופה מוגנת היא 60 יום מתום תקופת הלידה ולא ניתן לפטר עובדת לפני ללא היתר הממונה על חוק עבודת נשים. בעבר הייתה הנחיה בתקשי"ר שמשרות אמון מתפוגגות עם החלפת השר הממונה או האישיות הפוליטית הממונה. ההוראה הזו בוטלה על ידי בית הדין הארצי לעבודה בפסק דין שאושר בבג"ץ, שם נקבע שאף הוראה בתקשי"ר לא גוברת על הוראת חוק, בוודאי שמדובר בהגנה על עובדת בתקופה המוגנת לפי החוק". עו"ד פעיל ייצגה עובדת שעניינה הובא להכרעה משפטית.

 

שר התחבורה היוצא בצלאל סמוטריץ' שיבח את מי ששימשה כמנכ"לית שלו: "מאחורי המנוע שנקרא ממשלה יש עובדי ציבור מעולים ומסורים. למשובחת שבהם קוראים ‎קרן טרנר אייל, מנכ"לית משרד התחבורה התותחית שזכיתי לעבוד לצידה וללמוד ממנה את רזי המשרד. קרן אשת מקצוע מעולה, אנושית ומוכשרת ברמות על, מסורה כולה לאזרחים ומורידה לביצוע מקצועי את מדיניות המשרד. ‏בשם אזרחי ישראל אני מודה לך קרן, על התרומה שלך למדינה. היה תענוג לעבוד איתך. אני בטוח שעוד נפגוש אותך בצמתי עשיה והשפעה מרכזיים. תודה!".

 

טרנר אייל מוערכת מאוד במשרד התחבורה על רקע קידומה את התחבורה הציבורית בישראל. היא אף מילאה את מקומו של ראש הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשך מספר חודשים נוסף על תפקידה, והייתה מיוזמיו של פרויקט נתיב פלוס. למשרד התחבורה היא הגיעה מאגף התקציבים של משרד האוצר, מקום שרבים מבוגריו מחליטים דווקא לחצות את הקווים למגזר הפרטי. כעת ייתכן שתחזור למשרד - לתפקיד המנכ"לית. השרה רגב טרם נמסרה תגובה.


פורסם לראשונה 15/05/2020 00:17

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בית החולים שיבא תל השומר
קרן טרנר אייל לאחר הלידה
צילום: בית החולים שיבא תל השומר
מומלצים