שתף קטע נבחר

מערך הסייבר יעבור לאחריות דודי אמסלם שמונה לשר המקשר לכנסת

חלוקת התיקים נמשכת עם מינויו של דודי אמסלם לשר המקשר לכנסת. הוא יקבל לאחריותו את מטה מיזם ישראל דיגיטלית, רשות התקשוב, מערך הסייבר, רשות החברות ונציבות שירות המדינה. אקוניס מונה לתפקיד השר לשיתוף פעולה אזורי

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט למנות את דודי אמסלם לשר המקשר בין הממשלה לכנסת. הוא יקבל לאחריותו את מטה מיזם ישראל דיגיטלית, רשות התקשוב, מערך הסייבר, רשות החברות ונציבות שירות המדינה.

דיון מליאה כנסת ירושלים (צילום: יואב דודקביץ')
נתניהו ואמסלם. יהיה אחראי על מערך הסייבר הלאומי ורשות החברות(צילום: יואב דודקביץ')

נתניהו בירך את אמסלם: "כמי שיוביל את קידום תחום הסייבר של מדינת ישראל, השר אמסלם יסייע לי בשמירה על יציבות עבודת הממשלה אל מול עבודת הכנסת בתקופה מאתגרת וחשובה זו, כפי שהוכיח ועשה זאת בעבר בתפקידו כיושב ראש הקואליציה".

 

אמסלם הודה לנתניהו על התפקיד ואמר: "אני גאה להוביל יוזמות ופעולות של הממשלה והכנסת למען רווחתם של אזרחי ישראל, שמשוועים לבשורות טובות בעת הזו. אני שמח לחזור ולשבת כבעבר בוועדת השרים לחקיקה, לפעול למען הצלחת המיזם החשוב של ישראל דמוקרטית, תחום הסייבר, ולקחת חסות כמיטב יכולתי על רשות החברות ונציבות שירות המדינה".

 

הוא הוסיף: "אני נכנס לתפקידי החדש בחרדת קודש ומבטיח למלא אותו בנאמנות ובחדווה, להמשיך לשרת בגאון את אזרחי ישראל ולעבוד עבורכם יומם ולילה".

  ()

בהמשך הודיע נתניהו כי החליט למנות את אופיר אקוניס לתפקיד השר לשיתוף פעולה אזורי. הוא ייכנס לתפקידו מיד לאחר שהממשלה תאשר את מינויו של גלעד ארדן לתפקיד שגריר ישראל בארה"ב ובאו"ם.

 

נתניהו בירך את אקוניס: "למדינת ישראל אתגרים רבים. יחד עם השר אקוניס, שפעל בשנים האחרונות ללא לאות למען המדינה, אני סמוך ובטוח שנמשיך לפעול לחיזוק מעמדה של ישראל בארץ ובעולם".

 

אקוניס הודה לנתניהו ואמר: "התפקיד שאליו אכנס הוא מבחינתי שליחות עליונה ומלאת אחריות, וביתר שאת בעת הזאת, שבה נדרשות החלטות מדיניות מהירות ואחראיות גם בתחומים שישראל לא התמודדה איתם מעולם. זאת זכות גדולה להמשיך ולשרת בממשלה שבראשה עומד בנימין נתניהו, שיודע להוביל את ישראל לחופי מבטחים גם בעת הזאת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
השר דודי אמסלם
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים