שתף קטע נבחר

מטיילת במצב קשה בעקבות מכת חום, הוטסה במסוק מהגלבוע

חובשים ופרמדיקים של מד"א טיפלו בשטח במטיילת כבת 21 בנחל צביה שסובלת ממכת חום. היא הוטסה במסוק צבאי לבית החולים רמב"ם בחיפה. משרד הבריאות פרסם אזהרה לקראת גל החום

בת 21 פונתה בצהריים (יום ו') במסוק צבאי מנחל צביה שבגלבוע לבית החולים רמב"ם בחיפה, כשהיא סובלת ממכת חום. הצעירה הורדמה והונשמה על ידי צוותי מד"א שטיפלו בה במקום. צעירה נוספת, שמצבה מוגדר קל, קיבלה טיפול במקום ולא נזקקה לטיפול רפואי.

 

 

המסוק שפינה את הנערה שחטפה מכת חום בגלבוע ()
חילוץ המטיילת מהגלבוע במסוק חיל האוויר

 

החילוץ בגלבוע בוצע בשיתוף פעולה בין מד"א, מתנדבי יחידת חילוץ שומרון-בקעה של משטרת מחוז ש''י וחיל האוויר.

 

פרמדיק מד"א דניס פולקוב סיפר: "בסמוך לשטח הנחל חברנו עם טרקטורון, שחילץ אלינו את הצעירה כשהיא בהכרה מעורפלת וסובלת ממכת חום קשה. הכנסנו אותה מיד לניידת טיפול נמרץ המקוררת והענקנו לה טיפול רפואי מציל חיים, שכלל נוזלים, מתן תרופות והנשמה. תוך כדי הטיפול נחת בסמוך אלינו המסוק הצבאי שפינה אותה לבית החולים, תוך המשך טיפול רפואי. צעירה נוספת שחולצה מהשטח והייתה בהכרה מלאה נבדקה על ידי חובשי מד"א במקום ולא נזקקה לפינוי לבית החולים".

 

בשל השרב, הזהיר הבוקר משרד הבריאות את הציבור מפני גל החום שיימשך בכל השבוע הקרוב. מידות החום עשויות לעבור באזורים רבים בארץ את ה-40 מעלות

 

גל החום יתחיל ממחר ובמשרד הבריאות אומרים כי טמפרטורות גבוהות מהוות סכנה בריאותית לתשישות חום ומכת חום. הפגיעים במיוחד הם אנשים בגיל המבוגר או עם מחלות כרוניות, וכן תינוקות ואנשים שעובדים ושוהים בחוץ.

 

בניגוד להנחיות המונים הגיעו לחופי תל אביב ()
מזג אוויר חם. חוף הים בתל אביב, הבוקר

 

משרד הבריאות ממליץ על נקיטת צעדי הזהירות הבאים:

1. יש לשהות בסביבה מקוררת, בטמפרטורה של 24-22 מעלות, תוך שימוש במזגן. למי שאין מזגן בביתו, מומלץ לשהות במרחב ציבורי ממוזג, שעתיים עד שלוש שעות ביום, תוך שמירה על כל המלצות הריחוק חברתי.

2. להקפיד על שתיית מים בכמות מספקת כדי למנוע התייבשות.

3. לא להיחשף לחום מעל 25 מעלות. לא לצאת החוצה בשעות החום, לא לבצע מאמץ בחום, לא לשהות במכונית חונה.

4. חשוב להדגיש - חשיפה לשמש אינה מסייעת נגד וירוס הקורונה! מניעת ההידבקות בנגיף היא על ידי הקפדה על הנחיות משרד הבריאות – שמירת מרחק חברתי של שני מטרים, עטיית מסיכה על הפה ועל האף ושטיפת ידיים.

5. במיוחד במזג אוויר חם, חשוב לדאוג לבריאותם של בני משפחה חברים ושכנים מבוגרים, השוהים בבית לבדם, להתעניין בשלומם ולסייע להם תוך שמירה על הנחיות משרד הבריאות.

 

גם בכבאות והצלה לישראל עוקבים בדריכות אחר ההתפתחויות וערוכים לתת מענה מבצעי מהיר להתלקחות שריפות, תוך הפעלת יחידות המתנדבים ושיתוף מקצועי עם גופי החירום וגופים עמיתים כגון קק"ל ורשות הטבע והגנים. בנוסף, טייסת הכיבוי האווירית "אלעד" תעמוד בכוננות עם שמונה מטוסים לצרכים מבצעיים ובמידת הצורך יעשה שימוש גם במסוקי משטרת ישראל למשימות שליטה וכיבוי.

 

נציב כבאות והצלה, רב טפסר דדי שמחי, הזהיר מפני התנהגות רשלנית של מטיילים העלולה להסב נזק רב לטבע ולסביבה: "אני קורא לציבור המטיילים לגלות אחריות ולהימנע מלהדליק אש בשטחים פתוחים ובפארקים במהלך הימים הקרובים מחשש להתפשטות מהירה של שריפות. ביחד נקדם סביבה בטוחה מאש ונשמר ערכי טבע החשובים לכולנו".

 

ההיערכות והמוכנות המבצעית בשירוי הכיבוי תימשך בימים הקרובים והיא תכלול תגבור מרכזי השליטה, סיורים יזומים במוקדי מפתח בשיתוף קק"ל ורט"ג, הפעלת רחפנים ואיוש מגדלי תצפית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חילוץ המטיילת מהגלבוע במסוק חיל האוויר
מומלצים