שתף קטע נבחר

גנץ יפתח "משרד ראש ממשלה חלופי", מקורבו יהיה המנכ"ל

יו"ר כחול לבן ושר הביטחון מיועד צפוי לפתוח לשכה חדשה גם במשרד ראש הממשלה, מתוקף תפקידו כראש ממשלה חלופי. המיועד לתפקיד המנכ"ל: מקורבו ואיש סודו הוד בצר - שצפוי לכהן כמנכ"ל משרד ראש הממשלה כשגנץ יחליף את נתניהו על-פי הסכם הרוטציה

 

3084 ()
בני גנץ

יו"ר כחול לבן ושר הביטחון המיועד בני גנץ אינו מסתפק בלשכות השונות שיש לו במשרד הביטחון, בכנסת ובבית המפלגה: גנץ צפוי לפתוח לשכה חדשה גם במשרד ראש הממשלה, מתוקף תפקידו כראש ממשלה חלופי.

 

גורמים פוליטיים טענו אתמול כי גנץ מנצל סעיף עמום בהסכם הקואליציוני המשווה את זכויותיו ותנאיו לאלה של ראש הממשלה בפועל ולכן הוא מבקש לפתוח לשכת "ראש ממשלה חלופי" במשרד ראש הממשלה.

 

המיועד למנכ"ל המשרד החדש הוא הוד בצר, מקורבו ואיש סודו של גנץ. בצר צפוי לכהן כמנכ"ל משרד ראש הממשלה כאשר גנץ יחליף את נתניהו כראש הממשלה על-פי הסכם הרוטציה.

 

ההחלטה של גנץ נחשבת לחריגה מאחר והוא צפוי לשבת רוב הזמן בלשכת שר הביטחון בקריה שבתל אביב.

 

מיכאל ביטון באולפן ynet (צילום: שמוליק דודפור)
מיכאל ביטון(צילום: שמוליק דודפור)

יצוין כי גנץ גם מינה את ח"כ מיכאל לביטון תפקיד שר במשרד הביטחון כדי שיסייע לו בתפקידו בשל ריבוי התפקידים שלקח על עצמו: ראש ממשלה חלופי, שר הביטחון, יו"ר כחול לבן וחבר כנסת. חוץ מלשכתו במשרד הביטחון, גנץ מחזיק עוד שתי לשכות בכנסת ובבית מפלגות כחול לבן ברמת החייל בתל אביב.

 

גורמים המקורבים לגנץ מסרו בתגובה כי "מתוקף היותו ראש ממשלה חלופי ויו"ר מפלגה, יהיה צוות מצומצם בלשכת ראש הממשלה שיסייע לו בעבודת הממשלה".

 

לדברי הגורמים, גנץ "אינו יכול להתעסק במשרד הביטחון בעבודה פוליטית או בעבודת הממשלה, ולכן יהיה צוות נפרד וקטן של 3-4 עובדים שינהל את ענייני הממשלה ותפקידיו כראש ממשלה חלופי ממשרד ראש הממשלה ולא ממשרד הביטחון".

 

בכחול לבן אמרו, כי "כחלק ממבנה הממשלה, שהינה ממשלה שוויונית, ראש הממשלה החלופי אמור ליזום, לאשר ולהוביל כל החלטת ממשלה, כמו גם לקיים מעקב אחר ביצוע ההחלטות ולקדם את עבודת הממשלה והקבינטים השונים. לפיכך, יגוייס צוות מקצועי מצומצם שיבצע את עבודת המטה הנדרשת עבור ראש הממשלה החלופי וגוש כחול לבן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים