שתף קטע נבחר

מ"מ מפקד תחנת טירה: "המשטרה מכילה את הפשיעה בחברה הערבית"

אחרי ששני שוטרים נורו במהלך מרדף, מ"מ מפקד התחנה אמר כי המשטרה תפעיל את כל האמצעים הדרושים כדי להגיע לאחראים. "ירי לעבר אנשים, שוטרים או לא, זה מסוכן. לא ניתן לדברים כאלה לקרות", אמר לאולפן ynet

  

 

בזמן שהחקירה נגד המעורבים בירי לעבר השוטרים בטירה נמשכת, מ"מ מפקד התחנה מתעקש כי המשטרה מכילה את הפשיעה בחברה הערבית ובעיר בפרט. "יש לנו אתגר גדול, כי יש גורמים עברייניים שעושים מה שהם רוצים, אבל אנחנו יודעים מה אנחנו עושים", אמר הבוקר (ראשון) רב פקד דודי רוזנטל לאולפן ynet.

זירת הירי בטירה ()
זירת הירי בטירה

הניידת בטירה ()

"הגורמים העברייניים לא עושים חשבון יותר מדי, ואנחנו מתעסקים הרבה מאוד עם סוגיית אמצעי הלחימה בחברה הערבית", אמר רוזנטל. "השוטרים שלנו הם גיבורים, אני כל כך גאה בהם. בכל בוקר הם קמים מתוך רצון לתת שירות, וחלק מזה כולל גם התעסקות עם עולם מאוד מסוכן".

 

רוזנטל תיאר את אירועי סוף השבוע כ"חציית קו אדום" ואמר כי "כשמבצעים ירי לעבר בתים, אנשים, לא משנה מאיזה לאום או מוצא, שוטר או לא, זה מסוכן". עם זאת, הוא ציין כי ירי לעבר שוטרים שמבצעים את עבודתם זה "מעבר לקו האדום" והדגיש כי המשטרה תמצה את החקירה הזאת עם כל יכולותיה על-מנת להגיע לאחראים. "אנחנו לא ניתן לדברים כאלה לקרות".

 

השוטר שנפצע קשה נותח וחזר להכרה 

 

רוזנטל אמר כי מצבם של השוטרים שנורו מוסיף להיות קשה ובינוני, וכי שוטר נוסף שהיה באירוע לא נפגע בירי, אך "עובר את החוויה בצורה מאתגרת מאוד ברמה הנפשית". רוזנטל שוחח עם השוטרים ואמר כי הצליח לתקשר גם עם השוטר שנפצע באורח קשה. "כמובן שמאוד קשה לו, ויש לו עוד דרך ארוכה בשיקום, אבל הוא מתקשר וזה מאוד חשוב. גם לפצוע בינוני מחכה עוד דרך ארוכה".

מ
מ"מ מפכ"ל המשטרה משוחח עם השוטרים שנפגעו מהירי בטירה(צילום: דוברות המשטרה)

 

 

- מה בעצם קרה שם?

"מה שקרה זה שכחלק מהפעילות שלנו נגד תופעת הנשק הבלתי-חוקי בחברה הערבית בכלל וטירה בפרט עליה אני אמון, היה צוות בילוש שביצע פעילות באזור הצפוני של העיר. הצוות בדק מספר אנשים באזור מאוד חשוך, ותוך כדי הוא מקבל דיווח על שמיעת ירי באזור, חותר למגע ומזהה רכב חשוד שנוסע בצורה לא טבעית.

 

"השוטרים נסעו לכיוון שלו, ותוך זמן קצר מזהים את הרכב מולם", סיפר רוזנטל. "הם יצאו אליו עם פנסים, ומיד יצא אליהם חמוש מתוך הרכב והחל לירות ירי מסיבי וקשה מנשק ארוך, מה שמן הסתם מפתיע את השוטרים. חלקם הצליחו להשיב באש, אך לצערי מה שקרה בסופו של דבר זה שיש לנו שני שוטרים פצועים, נזק לציוד ולרכב, והחשוד נמלט".

 

- יש איזושהי תחושת אבדן שליטה בכל מה שקשור למגזר הערבי כולו?

"לא. חשוב לי מאוד שנבין שיש בחברה הערבית הרבה מאוד אנשים נפלאים שתורמים את חלקם לחברה ועושים את כל מה שצריך. בתוך החברה הערבית יש גם עבריינים שאין להם שום ערך לחיי אדם, הוא לא נר לרגליהם. אני חושב שאנחנו לחלוטין ב'הכלה' בטירה ובחברה הערבית בכלל, אך יחד עם זאת יש לנו אתגר גדול, כי יש גורמים שלא עושים חשבון יותר מדי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים