שתף קטע נבחר

התביעה נגד השוטר שירה בסלומון טקה: "ירי אזהרה יורים באוויר, לא לרצפה"

במהלך שלב דיון ההוכחות, טענה התביעה כי השוטר התרשל בפעולותיו, וכי הירי לא היה מוצדק שכן לא נשקפה סכנה לחייו: "אין כל נוהל של ירי לעבר הרצפה". עם זאת, ציינה כי אכן פעל לסייע לנער שנסחט ובכך תמכה גם ראש שלוחה במח"ש שגרסה כי טקה וחבריו סחטו את הנער כחלק מעסקת סמים

 

 

 

בבית משפט השלום בחיפה התקיים היום (ראשון) דיון הוכחות במשפטו של השוטר הנאשם בגרימת מותו ברשלנות של הצעיר סלמון טקה בשנה שעברה. לדיון הגיעו אימו, אביו ואחותו של טקה. מחוץ לבית המשפט המתינו עשרות צעירים בני הקהילה האתיופית שלא הורשו להיכנס בשל מגבלות הקורונה. הנאשם עצמו אובטח בתא הנאשמים ע"י שוטרים שהפעם לא טרחו להסתירו.

השוטר בבית המשפט (צילום: שמיר אלבז)
סלומון טקה והנאשם בירי(צילום: שמיר אלבז)
 

התביעה תיארה את השתלשלות האירועים וגרסה כי הירי שביצע השוטר, לכיוון הרצפה לא היה תקני: "ירי אזהרה יורים באוויר, לא לכיוון הרצפה". עם זאת ציינה התביעה כי השוטר ניסה לסייע לנער שלכאורה נסחט. בעודו עושה זאת, פנה טקה לשוטר וביקש ממנו להזדהות על ידי הצגת תעודה. משעשה זאת הנאשם, טען טקה כי התעודה מזויפת, והשוטר, בניסיון שלא להסלים את הסיטואציה, החל לעזוב את המקום, תוך שטקה וחבריו מיידים לעברו אבנים.

 

לאחר מכן ביצע השוטר את הירי הקטלני שממנו נהרג טקה. חרף האלימות שהופגנה כלפי השוטר, התביעה טענה כי לא נשקפה סכנה לחייו: "הוא לא היה נתון בסכנת חיים והתרשל בשליפת האקדח. היה עליו לירות ירי אזהרה באוויר, אין כל נוהל של ירי לעבר הרצפה".

 

השוטר הנאשם טען בחקירתו כי לא רצה להסיר את עיניו מהנערים: "כיוונתי את הנשק אל רגליו של המנוח, בערך 10 ס"מ ממנו".

 

במסגרת הדיון העידה בבית המשפט מעיין לוי כהנא, ראש שלוחה במח"ש, שהכחישה כי הופעל עליה לחץ במסגרת החקירה: "שמעתי על האיומים על ראש מח"ש ועל כך שהיא מאובטחת. לא הייתה לזה השפעה על החקירה. היו טענות נגד מח"ש שנמחקו סרטונים בנוגע לאירוע. בדקנו את הטענות והן הופרכו". היא הוסיפה כי טקה וחבריו אכן סחטו את הקטין שעליו ביקש השוטר להגן, וזאת במסגרת עסקת סמים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלעד גרשגורן
השוטר שירה בסלומון טקה
צילום: אלעד גרשגורן
מומלצים