שתף קטע נבחר

נתניהו: "שמות המשרדים לא חשובים"; גנץ: "חיים בתקופה לא נורמלית"

ראש הממשלה התייחס לגודל הממשלה: "יותר זול מבחירות נוספות". על האיומים נגד היועמ"ש: "לא רוצה לראות איומים על אף אחד, כולל משפחתי". הוא הכחיש שהציע לגדעון סער את תפקיד השגריר בארה"ב ובאו"ם. גנץ בישיבת הממשלה הראשונה: "כולנו הותקפנו ציבורית על הבחירות שלנו"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (א') לביקורת על גודל הממשלה ואמר: "אנחנו יודעים שהיציבות וההמשכיות הם קריטיים למדינת ישראל. אני ראיתי שמות הרבה יותר מעניינים בזמנו, השמות לא חשובים". בתוך כך, ביום רביעי צפויה הקואליציה להעלות להצבעה במליאת הכנסת את החוק הנורבגי.

 

 

במסיבת עיתונאים לאחר ההשבעה אמר נתניהו: "אני לא מזלזל בעלות הנוספת של ממשלת אחדות, אבל היא נמוכה בהרבה משני מיליארד השקלים שהיו עולים לעשות בחירות נוספות". הוא התייחס לאפשרות של החלת ריבונות ביהודה ושומרון: "אני מאמין שזה יקרה ופועל לכך. אני לא אכנס למגעים שלנו עם האמריקנים בנושא".

 

נתניהו הכחיש שהציע לגדעון סער את תפקיד השגריר בארה"ב ובאו"ם. אתמול אמר סער כי סירב להצעה להיות שגריר ישראל בוושינגטון ובאו"ם.

בנימין נתניהו בישיבת ממשלה (צילום: לע
נתניהו בישיבת הממשלה הראשונה(צילום: לע"מ )

כשנשאל נתניהו על האיומים על היועץ המשפטי לממשלה, אמר רק: "אינני רוצה לראות התקפות על אף אחד, לרבות על בני משפחתי". לאחר ישיבת הממשלה הראשונה הוא נשאל שוב בנושא ואמר: "אני מגנה את ההתקפות גם על בני ומשפחתי לא שמעתי גינויים כאלה".

 

בפתח ישיבת הממשלה הראשונה אמר נתניהו: "אני משוכנע שנפתיע, כמו שלא האמינו שנגיע ליום הזה. אני משוכנע שנעשה את כל מה שתכננו יחד,כי המשימה היא גדולה והמדינה חשובה". הוא הודה לאנשים ש"פשוט עבדו יומם ולילה" כדי שהממשלה תקום, בהם גם נתן אשל.

 

"אני חושב שבתוך הממשלה ובתוך הסיעות שלנו, אם נוכל להמשיך את שילוב הזרועות הזה, את מפגש המרפקים הזה, אני בטוח שנעשה דברים עצומים במדינת ישראל", אמר נתניהו. "בישיבה הבאה אנחנו נתחיל בקביעת ועדות".

בנימין נתניהו בישיבת ממשלה (צילום: לע
ישיבת הממשלה הראשונה(צילום: לע"מ )

 

ראש הממשלה החלופי בני גנץ אמר בפתח ישיבת הממשלה הראשונה: "כולנו עמדנו תחת מתקפה ציבורית בשל הבחירות שלנו. אנחנו חיים בתקופה לא נורמלית, ובעודנו צריכים לפקוח עין ביטחונית בכל אחת מהזירות, אנחנו נמצאים בפני משבר בריאותי עם השלכות כלכליות וחברתיות שתעקובנה ועוד לא התחלנו ממש להרגיש אותן. זה יגיע, וככל שיימשך הזמן יש לנו יותר ויותר מה לעשות".

 

"אנחנו חייבים לשנס מותניים ולעבוד אחד עם השני בשביל שכל אזרחי ישראל, יהודים וערבים כאחד, דתיים וחילונים, זה ממש לא משנה. בני אדם - כך אנחנו צריכים לתפוס אותם", הוסיף גנץ. "אחריות היא הבחירה העליונה שלנו, ואחדות היא השיטה הפוליטית שלנו. אני מקווה שבצד סדר העדיפויות שראש הממשלה דיבר עליהם, ואין ספק שיהיו לנו הרבה שעות תוכן קונקרטי וויכוחים מקצועיים, אם נדע לעבוד ביחד - הרי שבאנו על שכרנו".

 

 

לאחר ישיבת הממשלה שוחח נתניהו שוב עם העיתונאים והתייחס למינויי השרים בתוך הליכוד: "כולם יודעים שהיינו צריכים להתכווץ עם הרבה אנשים מוכשרים כמו ניר ברקת ואני קבעתי כלל, שנתעדף את השרים המכהנים וזה מה שעשינו". בנוגע להסכם הרוטציה אמר: "אני מתחייב לפנות את מקומי בדיוק בזמן ולכבד את ההסכם".

 

73 חברי כנסת הביעו תמיכה בממשלה החדשה אל מול 46 ח"כים שהתנגדו לה. בזה אחר זה עלו ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש הממשלה החלופי בני גנץ, ואחריהם שאר השרים החדשים של הממשלה הגדולה בתולדות ישראל והצהירו: "אני מתחייב כחבר הממשלה לשמור אמונים למדינת ישראל ולחוקיה, למלא באמונה את תפקידי כחבר ממשלה ולקיים את החלטות הכנסת".

 

מוקדם יותר אישרה מליאת הכנסת את מינויו של יריב לוין (הליכוד) ליו"ר הכנסת ה-23 שבמהלכה תכהן ממשלת האחדות של נתניהו וגנץ. לוין שקיבל תמיכה של 71 חברי כנסת, הקדים את ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד-תל"ם) שקיבלה תמיכה של 23 חברי כנסת ואת ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) שקיבל תמיכה של 20 חברי כנסת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עדינה ולמן, דוברות הכנסת
נתניהו וגנץ בהשבעת הממשלה
עדינה ולמן, דוברות הכנסת
מומלצים