שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי, ראובן כהן/דוברות עיריית חיפה

משפחה נדבקה בקורונה: תושבי נווה עופר בת"א התבקשו להישאר בבית

זוג הורים ושלושת ילדיהם נדבקו בקורונה, אך מכיוון שלא פיתחו תסמינים הם נבדקו באיחור של ימים. "אין להם סלולר ולכן אי אפשר לדעת איפה היו", סיפר חבר המשפחה. עיריית תל אביב הורתה לתושבי השכונה להימנע מיציאה למרחב הציבורי: "נמצאים בקשר עם משרד הבריאות"

חשש להתפרצות הקורונה בשכונת נווה עופר בתל אביב (צילום: עיריית תל אביב)
חיטוי מרחבים ציבוריים בשכונת נווה עופר בת"א(צילום: עיריית תל אביב)

חמישה בני משפחה אחת בשכונת נווה עופר (תל כביר) בדרום תל אביב אובחנו בסוף השבוע האחרון כחולים בנגיף הקורונה. כבר בשבוע שעבר התלוננו ההורים ושלושת ילדיהם על איבוד חוש הטעם, אולם החמישה לא הראו תסמינים של הנגיף, ולכן נבדקו באיחור של ימים.

 

אמש (א') שלחה עיריית תל אביב הודעות לתושבי השכונה בהן עדכנה אותם בממצאי החקירות האפידמיולוגיות ואף אמרו להם להימנע מיציאה למרחב הציבורי שלא לצורך. מעיריית תל אביב נמסר כי "תושבי השכונה מתבקשים לפעול על פי הנחיות משרד הבריאות: לעטות מסכות, להימנע מצפיפות ומהתקהלות ולהקפיד על כללי ההיגיינה".

 

מבית החולים איכילוב נמסר היום אחר הצהריים כי "בעקבות חשד להתפרצות קורונה בשכונה" תוקם בנווה עופר עמדה לבדיקות קורונה. את העמדה ינהל פרופ' נדיר ארבר, מנהל המערך לרפואה מונעת באיכילוב, בשיתוף עיריית תל אביב - והיא תפעל ממחר, יום שלישי, עד יום חמישי, בשעות 14:00-9:00 ברחוב שז"ר 35.

חשש להתפרצות הקורונה בשכונת נווה עופר בתל אביב ()
"להימנע מצפיפות והתקהלויות". ההודעה שקיבלו התושבים

חבר של המשפחה אמר כי ביום חמישי האחרון הגיעו תוצאות הבדיקה של ההורים שיצאו חיוביות ומאז שוהים כל בני המשפחה כולל שלושת הילדים בבידוד ביתי. "הילדים היו פעילים מאוד בשבוע האחרון", סיפר חבר המשפחה. "אחד מהם הלך לבית הספר שלו, בית ספר של המגזר החרדי, ובמשך כמה ימים היה חוסר ודאות מוחלטת. המשפחה מבקשת כבר שבוע שלם שיעשו להם בדיקות ורק אתמול בדקו את הילדים".

 

לדבריו, אתמול בלילה עודכנו כי שלושה מתוך ששת ילדי המשפחה חולים. "זה מרחיב את מעגל הבידוד. אלה ילדים שאין להם סלולר, אי אפשר לדעת איפה הם היו ועם מי הם הלכו או עם מי שיחקו במגרש הכדורגל".

חשש להתפרצות הקורונה בשכונת נווה עופר בתל אביב (צילום: עיריית תל אביב)
חיטוי גן ציבורי בשכונה שבדרום ת"א(צילום: עיריית תל אביב)

מתחם
התלוננו על איבוד חוש הטעם ונבדקו באיחור. ארכיון(צילום: אלכס קולומויסקי)
  

חבר מועצת העיר, אלחנן זבולון, שמתגורר בשכונה סיפר כי ביום חמישי הבין כי ייתכן ויש הדבקה. הוא ציין כי באותו רגע הורו לתושבי השכונה, בייעוץ עם הרב הראשי לישראל, לא לערוך תפילות בחצרות בתי הכנסת ולהימנע מהתקהלויות מיותרות.

 

"בדיעבד יתברר שאולי זה הציל לנו את השכונה. גם בית הספר רש"י בו היה אחד הילדים וגם בית הספר של רשת מעין התורנית נסגרו ביום חמישי. אנחנו מקווים שזה מה שיציל את המצב", אמר זבולון. אתמול בצהריים לאחר שהילדים כאמור נמצאו חיוביים שלחו בעירייה הודעה לתושבים לשמור על הנחיות משרד הבריאות.

 

תגובת עיריית תל אביב: "בשכונת נווה עופר התגלו מספר מקרים של חולי קורונה מאומתים בני משפחה אחת. משרד הבריאות ערך חקירה אפידמיולוגית והעביר את ההנחיות הנדרשות לנוגעים בדבר. עיריית תל אביב-יפו הקימה צוות המתכלל את האירוע בהיבטי הבריאות, החינוך, הקהילה והרווחה וכן פנתה העירייה למשרד הבריאות בבקשה לתגבר את היקף הבדיקות בשכונה. בנוסף, לבקשת התושבים, העירייה ביצעה הבוקר חיטוי בכמה מוקדים בשכונה, ביניהם גם המרכז המסחרי וגינות ציבוריות".

 

"העירייה נמצאת בקשר עם נציג משרד הבריאות ותושבי השכונה מתבקשים לפעול על פי הנחיות משרד הבריאות. תושבים שנחשפו לחולה מאומת והונחו להיכנס לבידוד, צריכים לדווח על כך באתר משרד הבריאות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עיריית תל אביב
חיטוי בנווה עופר
צילום: עיריית תל אביב
מומלצים