שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  קן ראשון השנה של צבת ים נמצא בחוף ניצנים

  בקן, השייך לצבת ים חומה, התגלו מעל 80 ביצים, שהועברו למדגרה מוגנת. ברשות הטבע והגנים מבקשים שלא להפריע לצבות הים במקרה שנתקלים בהטלה

  קן צבת ים ראשון לשנת 2020 התגלה הבוקר (יום ב') בחוף ניצנים, שליד אשדוד. הקן שנמצא הוא של צבת ים חומה, ובתוכו התגלו מעל 80 ביצים. הן הועתקו על ידי פקחי היחידה הימית של רשות הטבע והגנים למדגרה מוגנת. זאת, על מנת להבטיח את שמירתן עד לבקיעתן.

   

  אחת הביצים בחוף ניצנים (צילום: דוד חלפון, רשות הטבע והגנים)
  אחת הביצים בחוף ניצנים(צילום: דוד חלפון, רשות הטבע והגנים)

   

  במרכז הארצי להצלת צבי ים של רשות הטבע והגנים אמרו כי "תקופת ההטלה של צבות הים בחופי ישראל מתחילה עתה, ובלילות אלו, עולות לחופים צבות הים על מנת להטיל את ביציהן. הפרעות כגון רעש, אלומות אור, סנוור פנסים, ורחשים שונים עלולים לפגוע משמעותית במלאכת הטלת הביצים של צבות הים וחשוב ביותר להימנע מהן בתקופה זו ובכלל".

   

  עוד אמרו ברשות הטבע והגנים: "בתקופה זו של ההטלות, פקחי רשות הטבע והגנים סורקים מדי יום, בשעות הבוקר המוקדמות, את רצועת החוף מצפון ועד דרום הארץ, כדי למצוא את ההטלות של צבות הים. זאת, במקביל למידע ספציפי שמגיע לרשות הטבע והגנים מהקהל הרחב שמעדכן בדבר ההטלות".

  האזור שבו הוטלו הביצים (צילום: דוד חלפון, רשות הטבע והגנים)
  האזור שבו הוטלו הביצים(צילום: דוד חלפון, רשות הטבע והגנים)

   (צילום: דוד חלפון, רשות הטבע והגנים)
  (צילום: דוד חלפון, רשות הטבע והגנים)

   

  מרשות הטבע נמסר כי הם מבקשים מהציבור כי במקרה שבו נתקלתם בצב ים, עקבות או קן עם ביצים, יש להימנע מהפרעה למלאכת הטלת הביצים של צבת היום וכמובן מחפירה, טשטוש העקבות או פגיעה בקן. עם זיהוי מקרים אלו חשוב ליצור קשר בהקדם עם מוקד רשות הטבע והגנים שמספרו 3639* על מנת שפקחי הרשות, שרק הם מיומנים ומוסמכים לטפל בקינים, יגיעו לאסוף את הביצים למדגרה מוגנת, שתבטיח את שלומן.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דוד חלפון, רשות הטבע והגנים
  אחת הביצים
  צילום: דוד חלפון, רשות הטבע והגנים
  מומלצים