שתף קטע נבחר

היועמ"ש: מעלים טענות כזב ומנסים לפגוע בעבודתנו; ניסנקורן: אהיה החומה

אביחי מנדלבליט התייחס בטקס חילופי שר המשפטים למחלוקות עם השר היוצא אמיר אוחנה: "גם כשמנסים לפגוע בעבודתנו, נמשיך לצעוד בדרך המשפט והצדק". השר אוחנה: "התיקון בפרקליטות לא קרה". השר הנכנס אבי ניסנקורן: "שומרי סף עם מאבטחים - תופעה בלתי נסלחת. נקדם שוויון זכויות ונשנה את השיח"

 

 

 

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מתח היום (ב') ביקורת בטקס חילופי שר המשפטים: "גם כשהרוחות סוערות בחוץ, גם כאשר מנסים להסיט אותנו מדרכנו באמצעים כאלה ואחרים, גם כאשר מעלים טענות כזב ומנסים לפגוע בעבודתנו, אנו ממשיכים ונמשיך לצעוד בדרך הזו ללא כחל ושרק". השר היוצא אוחנה טען: "הדברים עליהם התרעתי לא באו על תיקונם". השר הנכנס ניסנקורן הדגיש את השינוי עם היכנסו לתפקיד ופנה לעובדי המשרד: "אהיה חומת המגן שלכם". לאחר הטקס נועד ניסנקורן עם נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות.

 

טקס חילופי השרים במשרד המשפטים אמיר אוחנה ואבי ניסנקורן (צילום: שלומי אמסלם, לע
השר הנכנס והשר היוצא(צילום: שלומי אמסלם, לע"מ)

טקס חילופי השרים במשרד המשפטים אמיר אוחנה ואבי ניסנקורן (צילום: שלומי אמסלם, לע
טקס חילופי השרים במשרד המשפטים(צילום: שלומי אמסלם, לע"מ)


טקס חילופי השרים במשרד המשפטים אמיר אוחנה אבי וניסנקורן (צילום: שלומי אמסלם, לע
מנדלבליט עם אוחנה וניסנקורן(צילום: שלומי אמסלם, לע"מ)

 

מנדלבליט הודה בטקס חילופי שר המשפטים לשר היוצא אמיר אוחנה, וציין כי "אין זה סוד כי היו מחלוקות בינינו אך לצדן הייתה עשייה משותפת חשובה וטובה". הוא ציין את שיתוף הפעולה בעת הקורונה.

 

"אנו בייעוץ המשפטי לממשלה נפעל בשיתוף פעולה מלא עם הממשלה החדשה ועם שריה כדי לאפשר להם להגשים את מדיניותם בגבולות החוק, כפי שנעשה תמיד", אמר מנדלבליט.

 

הוא פנה לאוחנה והוסיף: "אני מאחל לך הצלחה בתפקידך החשוב כשר לביטחון פנים ומשוכנע שעוד נזכה לעבוד ביחד בנושאים מרכזיים וחיוניים".

 

לשר החדש אבי ניסנקורן אמר מנדלבליט: "אתה תגלה במהרה שמשרד המשפטים מורכב מעובדי מדינה מצוינים, מסורים, אחראים, ששמים לנגד עיניהם מעל לכל את טובת המדינה ואת האינטרס הציבורי. ישנם אתגרים רבים הניצבים לפתחך, ואנחנו פה כדי לסייע לך לעמוד בהם".

 

השר אוחנה עצמו אמר: "אני עוזב היום את תפקידי ברגשות מעורבים. הדברים עליהם התריעו רבים לפני ואני התרעתי לא באו על תיקונם. גם התיקון הנדרש בתביעה ובפרקליטות הכללית. כי המערכת, היום לפחות כבעבר – מכוילת להגן על עוצם ידה יותר משהיא מכוילת להגן על אמון הציבור בה. זה מצער אותי מאוד, אך אני יודע שיום יבוא, והלוואי שהדבר לא יצמח מתוך משבר עמוק, והדברים ייראו אחרת".

 

אוחנה הוסיף: "אבל למדתי להכיר גם בטוב שיש בכם ונקשרתי לחלקכם ברמה האישית. למדתי להכיר בחריצות שלכם ובעיקר בתקופה האחרונה, במסגרתה העולם ומדינת ישראל התמודדו עם התפשטות הנגיף".

 

שר המשפטים הנכנס אבי ניסנקורן התייחס להפגנות נגד היועמ"ש: "אני ניצב כאן היום כדי לומר שמעתה אני אהיה החומה שלכם. אתם תקבלו את כל ההגנה הנדרשת כדי שתוכלו לבצע את שליחותכם הציבורית במקצועיות ללא מורא ובגאווה גדולה. ביקורת מקצועית ועניינית על מערכת המשפט היא לא רק לגיטימית אלא הגיונית. אבל ביקורת אינה תו הכשר נגד דה-לגיטימציה. התופעה שבה שומרי סף נדרשים להסתובב ברחוב עם מאבטחים היא בלתי נסלחת". 

 

הוא הוסיף: "תפקידו של משרד המשפטים אינו רק להבטיח עשיית צדק במשפט. מבחינתי בכוחנו וחובתנו לקדם כל זכויות אזרחיות, אנחנו חייבים לשנות את השיח כולנו".

 

טקס חילופי השרים במשרד המשפטים אמיר אוחנה אבי וניסנקורן (צילום: שלומי אמסלם, לע
אוחנה ומנדלבליט. ייפסקו העימותים?(צילום: שלומי אמסלם, לע"מ)

 

מ"מ מנכ"ל משרד המשפטים סיגל יעקבי, שאותה מינה שר המשפטים היוצא אוחנה, התייחסה למתקפות על מנדלבליט: "חשוב ורלבנטי מתמיד, לחזור ולהדגיש כי גם לביקורת, לגיטימית ככל שתהיה, נכונה ככל שתהיה, צריך להיות גבול. ביקורת שזולגת מהמערכתי לאישי איננה לגיטימית. בימים האחרונים נחשפנו שוב לתגובות של שטנה המופנות כנגד העומד בראש מערכת אכיפת החוק. אמירות כאלה חורגות הרבה מעל ומעבר לכל ביקורת לגיטימית ואין להן כל מקום בשיח. התבטאויות מסוג כזה יש לגנות ולהוקיע באופן נחרץ, חד וברור".

 

 


פורסם לראשונה 18/05/2020 16:14

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שלומי אמסלם, לע"מ
טקס חילופי השרים במשרד המשפטים
צילום: שלומי אמסלם, לע"מ
מומלצים