שתף קטע נבחר

צילום: AFP

בזמן הסגר: הונאות גורי כלבים באוסטרליה

גל הונאות באוסטרליה: נוכלים מנצלים את הסגר והבדידות בזמן הקורונה ומציעים למכירה גורי כלבים ברשת. כשהם מקבלים מקדמה הם נעלמים. כך הוציאו במרמה מאות אלפי דולרים

בימי הקורונה סובלת אוסטרליה מגל של הונאות, שבהן נוכלים מציעים ברשת גורי כלבים למכירה. הם מנצלים בין השאר את תחושת הבדידות בזמן הסגר כדי להתעשר.

 

לפי מועצת הצרכנות ACCC, רק בחודש אפריל הצליחו הנוכלים לקחת במרמה 300,000 דולר אוסטרלי (196,000 דולר אמריקני) מאנשים שרצו לאמץ חיית מחמד. "הרבה אנשים תקועים בבית ונכנסים לאינטרנט כדי לקנות חיית מחמד שתפיג את הבדידות והבידוד החברתי", אמרה דליה ריקרד, סגנית יו"ר המועצה. "לצערנו, לאור הדחף לאמץ חיית מחמד חדשה והנסיבות החריגות של הקורונה קשה לגלות מה אמיתי ומה הונאה".

גורי כלבים (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

ההגבלות על נסיעות מקשות על האנשים להגיע למכלאות ולבחור כלב לאימוץ, ורבים פנו לרשת. הנוכלים בדרך כלל מבקשים תשלום מראש, כדי "לכסות את ההוצאות" על העברת הכלב לביתו החדש - ואז נעלמים. "ברגע שאתם מעבירים את הכסף 'המוכר' מנתק קשר".

 

בהצהרה שפורסמה בשבוע שעבר ACCC אמרה המועצה שהסוגים הפופולריים ביותר של גורי הכלבים שהוצעו למכירה הם בולדוג צרפתי ו"קבודל" (הכלאה של פודל וקבליר קינג צ'ארלס ספנייל).

גורי כלבים (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)
 

בזמן מגפת הקורונה דיווחו באוסטרליה על עלייה חדה בבקשות לאמץ חיית מחמד. RSPCA, ארגון צער בעלי חיים בניו סאות' וויילס, סיפר שבחודש שעבר הייתה עלייה דרמטית במספר הפניות וחיות המחמד שנמסרו לאימוץ. "תנסו לא ליפול לתמונות המקסימות של הגורים שעולות לרשת ותזכרו - אם המחיר טוב מכדי להיות אמיתי - הוא כנראה לא אמיתי", אמרה ריקרד.

 

בארבעת החודשים הראשונים של 2020 נוכלים שהציעו גורי כלבים למכירה ברשת הוציאו במרמה 700,000 דולר אוסטרלים - כמו ב-2019 כולה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
בזמן הסגר: הונאת גורי כלבים באוסטרליה
צילום: shutterstock
מומלצים