שתף קטע נבחר

"זיהו חולשה": אם ובתה חשודות שעשקו את שכנתן המבוגרת

השתיים, אישה בשנות ה-50 לחייה ובתה בת ה-31 מאופקים, חשודות כי במשך יותר משנתיים שכנעו במרמה אישה ערירית וחסרת ישע למסור להן את הקצבה החודשית שלה. בנוסף גנבו ממנה עוד כספים וחיו על חשבונה

אישה מבוגרת קשישה אילוסטרציה (צילום: shutterstock)
צילום אילוסטרציה(צילום: shutterstock)
 

יחידת ההונאה במחוז דרום של משטרת ישראל חקרה היום (שלישי) אם ובתה מאופקים בחשד שבמשך יותר משנתיים עשקו את שכנתן בת ה-70, והוציאו ממנה במרמה כספים רבים עד שהביאו אותה להתמוטטות כלכלית.

 

רב-נגד איריס אבידן, חוקרת ביחידת ההונאה במחוז דרום, סיפרה כי השתיים, אישה בשנות ה-50 לחייה ובתה בת ה-31, "זיהו יכולת לנצל את חולשתה של האישה ללא חמלה והתחשבות במצבה הנפשי והפיזי, תוך שהן מבצעות עבירות באופן שקול וקר".

 

על פי החשד, שתי השכנות יצרו עם האישה קשר ואמון שאפשרו להן לפקוד את ביתה מדי חודש בחודשו ולקחת ממנה במרמה את כל הקצבה החודשית שלה, בסך 2,800 שקלים. הנשים נהגו להמציא סיפורים שונים ולהפעיל על שכנתן לחץ כדי שתיתן להן את הכסף, ובכמה מקרים אף השתמשו בכלבן, שאליו נקשרה האישה, וסיפרו לה כי הן צריכות את הכסף כדי לשחררו מהסגר.

 

על פי החשד, בנוסף לכספי הקצבה החודשית, שהצטברו לסכומים של יותר מ-24 אלף שקלים, פעמים רבות הבת חיכתה שהאישה תצא מביתה, נכנסה לביתה וגנבה משם כספים נוספים. כמו כן, היא התחברה לחברת הוט והזמינה ממירים על חשבון הקורבן, התחברה לבלוני הגז שלה ועשקה אותה בדרכים נוספות.

 

"מצאו תרנגולת שמטילה ביצי זהב"

הדבר נודע למשטרה לאחר שהמטפלת של האישה, שמגיעה אל ביתה מדי יום לכמה שעות, הופתעה לגלות כי יש לה חוב במכולת. כששאלה את אחיה בן ה-80 של האישה, שגר עימה לפרקים, הוא סיפר לה על השכנות שבאות ולוקחות ממנה כסף. המטפלת מיהרה והגישה תלונה במשטרה.

 

ביחידת ההונאה במחוז דרום החלו בחקירת האירועים תוך שהם דואגים למינוי אפוטרופוס של המדינה על רכושה. "פעלנו בכל החזיתות כדי להגן על האישה מפני פגיעה נוספת", הסבירה החוקרת אבידן.

 

לדבריה, מדובר בעושק מובהק. "הן ניצלו את המצב שלה, עשו מעשים נבזיים כלפי האישה בלי שום חמלה והותירו אותה בלי כלום", אמרה חוקרת המשטרה. "הן מצאו תרנגולת שמטילה ביצי זהב ודרך קלה מאוד לקבל כסף. לנצל כך אישה שלא יכולה להגן על עצמה, זה אחד המקרים הקשים. הן עברייניות קרות רוח, שקולות ואכזריות שפעלו לאורך זמן". מהמשטרה נמסר כי במהלך החקירה השתיים הודו בחשדות וקשרו עצמן למעשים.

 

הנשים לא נעצרו עדיין, וזאת מתוך התחשבות בכך שהבת ילדה לאחרונה, והיא ואימה מטפלות יחדיו בשני ילדים קטנים נוספים. הן הוזהרו שלא לפנות לאישה. החקירה עדיין מתנהלת, ובקרוב יוגש נגדן כתב אישום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים