שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  אמה של מאיה שנרצחה ברמת גן פרצה בבכי: "זה יכול לקרות לכל אחת"

  שלושה ימים לאחר שעמית אלמוג רצח את מאיה ווישניאק בת ה-22 בדירתו ברמת גן, מסרו בני משפחתה הצהרות לתקשורת. בקול שבור מבכי אמרה אמה הילה: "ראיתי איך את עולה ופורחת, ועכשיו מה יהיה?". אחותה שירה: "את אף פעם לא תהיי חלק מהסטטיסטיקה"

   

   

  הרבה דמעות ומסר אחד, חד וברור: "זה יכול לקרות לכל אחת". בני משפחתה של מאיה ווישניאק בת 22 מאורנית שנרצחה ביום שבת על ידי בן זוגה עמית אלמוג בן ה-21 ברמת גן, התייצבו בפני עיתונאים בפתח ביתם וסיפרו בקול שבור על האובדן הגדול. "בקשה אישית לי אליכם. תשאלו, תתעניינו, תדברו, תשתפו. אל תתביישו, אל תשפטו, תחבקו חזק את הילדים שלכם ותשמרו עליהם", אמרה האם הילה. הערב (ג') הותר לפרסם את שם החשוד ברצח. ynet העביר את דברי משפחת ווישניאק בשידור ישיר.

   

  11 נרצחות מתחילת השנה: "איפה השר לענייני רצח נשים?"

   

  האם המשיכה: "מאיה הציבה לעצמה יעדים שלא היו תמיד שגרתיים. היא ידעה לחשוב באופן יצירתי. הייתה ילדה של אושר, שיחות ארוכות ועומק. ידעתי לזהות כל נימת קול שלך, כל הבעת פנים, ליטפתי אותך כשכאבה לך הבטן וחיבקתי כשבאת להתחפר במיטה שלנו כי עכשיו, דווקא באמצע הלילה, רצית לשתף. זכיתי ללמד אותך, להכין אותך לצאת אל העולם, לבטוח באנשים וליהנות מכל מה שאת יכולה. ראיתי איך את עולה ופורחת, ומתלהבת מכל מה שתכננת וחלמת". 

  ביג ווישניאק אמא אחות רוצח מאיה ווישניאק רצח נרצחה ב רמת גן (צילום: עמית הובר)
  (צילום: עמית הובר)

  עמית אלמוג (צילום: שחר גולדשטיין )
  עמית אלמוג בדיון בהארכת מעצרו(צילום: שחר גולדשטיין )

   

   

   

  אביה של מאיה: "נפרדנו ממנה עם מיליון נשיקות"

  אחרי האם נשא דברים אריאל, אביה של מאיה: "לפני יומיים נפרדנו ממנה באבו כביר, והיא קיבלה מאיתנו מיליון נשיקות. נזכרתי שכשהיא נולדה נישקתי אותה מיליון נשיקות. גם הפעם עשיתי זאת". הוא סיפר על הבת האהובה שלא תחזור: "מאיולי הייתה מהאנשים שיש להם יכולות ייחודיות בתחומים רבים: אמנות, פילוסופיה, מדעים. היא ניגנה בהרבה כלי נגינה והייתה בעלת יכולת ציור מדהימה".

   

  האב אריאל המשיך וסיפר כי כבר כשהייתה תלמידת תיכון חתמה בתו המנוחה על כרטיס אדי לתרומת איברים: "הייחודיות שלה הייתה ברצון שלה לתרום. שאלתי אותה למה היא עשתה את זה, אם הבינה על מה חתמה - וקיבלתי הסבר ממצה. היא הבינה הכול". לאחר מותה נמסר למשפחה כי קרניותיה של מאיה יושתלו בשני כבדי ראייה שזקוקים להן: "אני מאחל להם שהם יראו את החיים בצבע ורוד, כמו שמאיה ראתה אותם".

   

  בדבריו המשיך האב ותיאר את בתו האהובה: "היא תמיד אמרה לי, 'אבא, יש לי תוכניות לעשר שנים קדימה'. שאלתי אותה: 'איך את עושה את כל הדברים האלה?'. היא תמיד חזרה על אותו משפט: 'אני מאיה ואתם לא'".

  משפחת ווישניאק מאיה ווישניאק רצח נרצחה ב רמת גן (צילום: יריב כץ)
  הוריה של מאיה יחד עם אחיה ושתי אחיותיה(צילום: יריב כץ)
   

  משפחת ווישניאק מאיה ווישניאק רצח נרצחה ב רמת גן (צילום: יריב כץ)
  האבל והמסר של משפחת ווישניאק (צילום: יריב כץ)

  משפחת ווישניאק מאיה ווישניאק רצח נרצחה ב רמת גן (צילום: יריב כץ)
  האחות שירה והאב אריאל בוכים ומתחבקים מחוץ לביתם באורנית (צילום: יריב כץ)

  שירה, אחותה של מאיה, אמרה: "מאיולי שלי, מי שמכיר אותנו יודע שאנחנו בעצם תאומות, מחוברות בלב ובנפש. הקשר שלי ושלך הוא קשר מיוחד, אנחנו לא צריכות מילים, רק מבטים. פרצוף אחד שלך וידעתי כל מה שאת רוצה להגיד לי. אנחנו כל כך דומות, ויחד עם זאת כל כך שונות האחת מהשנייה. את משלימה אותי; החצי הספונטני, היצירתי, המוכשר והעוצמתי שלי. את אף פעם לא תהיי חלק מהסטטיסטיקה".

   

  אייל, אחיה של מאיה, הוסיף: "היא הייתה האחות הכי כיפית ומצחיקה בעולם. בילינו וצחקנו יחד והיו לנו הרגעים היפים שלנו. מאיה הייתה מאוד חכמה. ידעה לקרוא מצבים ולדבר עם אנשים. בנוסף, היא הייתה אחות מאוד תומכת".

   

  "תחשבו איך אתם יכולים למנוע את המקרה הבא"

  טליה, אחות נוספת של מאיה, אמרה: "מאיה הייתה חלק ממני. היא ממש הפכה אותי למה שאני, למי שאנחנו. היא לימדה אותנו המון דברים ושיחקה איתנו. כל שיחה איתה הייתה כיפית. היא תמיד תישאר חלק מהלב שלנו". 

  Майя Вишняк. Убита в Рамат-Гане 16 мая ()
  מאיה ווישניאק ז"ל, "האחות הכי כיפית בעולם"
   

  מיתר, אחת מחברותיה של ווישניאק, שרטטה גם היא קווים לדמותה: "מאיה הייתה אדם ספונטני עם ביטחון עצמי הכי גדול בעולם. שום דבר לא היה בגדר בלתי מושג. אם מאיה רצתה - היא קיבלה. ועכשיו". עוד אמרה: "היא תמיד הייתה שם בשבילנו. אי אפשר היה לעמוד בקצב שלה".

   

  עומרי יופה, חברהּ של מאיה מתקופת הצבא, אמר: "זה תפס אותנו בהפתעה. תמיד אומרים שנשים שנמצאות במערכות יחסים אלימות צריכות להתלונן - אבל הן לא תמיד יכולות. תסתכלו על מי שנמצא סביבכם. זה באמת יכול לקרות לכל אחד. תחשבו איך אתם יכולים למנוע את המקרה הבא".

   

  ווישניאק הגיעה בשבת בבוקר לדירתו של בן זוגה, עמית אלמוג ברחוב אבטליון. בשעות הערב, כך על-פי החשד, פרץ ויכוח שהסלים בינה לבינו - והוא חנק אותה למוות. כששבה אמו לבית הוא סיפר לה כי ביצע את המעשה המזוויע, דקר אותה ונמלט מהמקום.

   

  צו איסור פרסום הוטל על פרטיו של אלמוג. בדיון בהארכת המעצר שלו ציין נציג המשטרה כי הוא ניסה לרצוח גם את אמו - ואמר בבית המשפט כי מלבד הרצח הוא תכנן "עבירות נוספות" שלשמחתנו לא יצאו לפועל. אלמוג הודה במיוחס לו בחקירת המשטרה.

    

   

  Полиция на месте убийства в Рамат-Гане. Фото: Таль Шахар  ()
  זירת הרצח ברמת גן
   

  הוריו של אלמוג הגיעו השבוע לבית המשפט כדי לתמוך בו. עם תחילת הדיון, כשבנם הופיע על צג הטלוויזיה מבית המעצר שבו הוא כלוא, מאחר שכחלק מההתמודדות עם נגיף הקורונה לא מובאים העצורים פיזית לבית המשפט, אמרו ההורים לבנם שהם אוהבים אותו ותומכים בו.

    

  "אנחנו אוהבים אותך ויודעים מי אתה", אמרו לו ההורים. "אנחנו לא נפקיר אותך, אנחנו איתך גם בלילה וגם ביום. אתה לא לבד. אנחנו לא מוותרים, אנחנו כל הזמן חושבים מה לעשות ואיך לעשות. תהיה חזק". אלמוג, החשוד ברצח, ללא עבר פלילי, סימן להוריו ולחבריו לבבות באוויר. גם חבריו אמרו לו שהם איתו ותומכים בו.

   

  מאיה, שהותירה זוג הורים ושלושה אחים, חזרה לפני כמה חודשים מטיול אחרי צבא עם חברותיה במזרח. היא שירתה בצה"ל כלוחמת בתחום הלוחמה האלקטרונית. מילדותה התבלטה מאיה כילדה מוכשרת. כתלמידה בבית הספר היסודי היא השתתפה בתוכנית למצטיינים באוניברסיטת בר אילן. היא ניגנה על כלים רבים ואהבה לצייר. איוריה התפרסמו בילדותה במגזין "עיניים".

   

  אם אישה בסביבתכם נמצאת במערכת יחסים אלימה, הפנו אותה לקו החירום של משרד הרווחה בטלפון 118 או 077-9208560, או התקשרו בעצמכם. המוקד מאויש במשך 24 שעות ביממה ומעניק שירות בעברית, בערבית, ברוסית ובאמהרית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עמית הובר
  אמה של מאיה ווישניאק ז"ל פרצה בבכי
  צילום: עמית הובר
  מומלצים