שתף קטע נבחר

פחות מ-3,000 חולי קורונה פעילים בישראל

תמונת המצב שפרסם משרד הבריאות מעודדת. מספר חולי הקורונה הפעילים הוא הנמוך ביותר מאז סוף מרץ. מספר המונשמים נסוג חודשיים לאחור. שניים מהנדבקים האחרונים - תלמידי בית ספר שבו מורה נדבקה בנגיף

מספר חולי הקורונה הפעילים בישראל עומד על 2,946, המספר הנמוך ביותר מאז 27 במרץ. עד כה אובחנו בארץ 16,659 נדבקים, 278 מהם נפטרו ו-13,435 החלימו. בתוך כך, הערב (יום שלישי) נודע כי שניים מהתלמידים שבאו במגע עם המורה שנדבקה בקורונה ברחובות נדבקו גם הם בנגיף.

בני ברק (צילום: נדב אבס )
מסתובב עם מסכה בבני ברק. מספר החולים בירידה(צילום: נדב אבס )

חזרה ללימודים עם אלכוג'ל ומסכה בפרדס חנה ()
חזרה ללימודים עם אלכוג'ל ומסכה בפרדס חנה

בית הספר נבון ברחובות (צילום: שמוליק דודפור)
"התעקשנו לקיים בדיקות - והתברר שצדקנו". בית הספר נבון ברחובות(צילום: שמוליק דודפור)

נתון מעודד נוסף הוא מספר החולים המונשמים, שמספרם ירד ל-38. מדובר במספר הדומה לזה שהיה לפני כחודשיים בארץ.

 

אחוז התמותה בקורונה בישראל ממשיך לעלות והוא הגיע ל-1.66% - כלומר אחד מכל כ-60 ישראלים שנדבקו בקורונה נפטר, לעומת הממוצע העולמי העומד על כ-6.5% (אחד מכ-15 בני אדם ברחבי העולם שנדבקו בנגיף - מת מהמחלה).

 

 

 
בינתיים, נודע כי שניים מתלמידי בית הספר נבון שברחובות שהוכנסו לבידוד נמצאו חיוביים לנגיף הקורונה. בסך הכל הוכנסו לבידוד תלמידי שלוש כיתות בבית הספר, לאחר שבאו במגע עם מורה שנדבקה בנגיף. בעירייה התעקשו לערוך בדיקות לתלמידים ולאנשי הצוות שנכנסו לבידוד - ובעקבות זאת נערכו הבדיקות השבוע.
  
ראש העיר רחובות, רחמים מלול, אמר כי "נעשה כל מה שנוכל כדי למנוע תחלואה נוספת. פעלנו והתעקשנו על ביצוע בדיקות לתלמידים, ומתברר שצדקנו בדבר הצורך בקיומן. סכנת התפרצות מרחפת מעל התלמידים בישראל אם הממשלה לא תנקוט באמצעי זהירות נוספים". לדבריו, "זהו רק בית ספר אחד מיני רבים בישראל אך ברור כי מסכות ואלכוג'ל לא מנעו את התחלואה במקרה זה".
בית הספר נבון ברחובות (צילום: שמוליק דודפור)
בית הספר נבון ברחובות(צילום: שמוליק דודפור)
  

בתוך כך, למרות ההתרופפות במשמעת הציבורית בכל הנוגע לעטיית מסכות, המשטרה ממשיכה לאכוף את הנחיות משרד הבריאות. בתשעה הימים האחרונים חולקו 1,876 דו"חות לאזרחים שלא עטו מסכות על פניהם במרחב הציבורי, ובסך הכל חולקו 4,837 דו"חות מתחילת האכיפה על אי עטיית מסכה. גובה הקנס עומד על 200 שקלים.

 

כמו כן, המשטרה רשמה 39 דו"חות על סירוב לפיזור התקהלות - קנס שגובהו עומד על 1,000 שקלים. 275 דו"חות חולקו על שהייה במקום אסור - קנס שגובהו 500 שקלים, ו-12 דו"חות חולקו לעסקים שפתחו את העסק בניגוד להנחיות - קנס שגובהו בין 2,000 ל-5,000 שקלים.

 

בסך הכל חולקו בתשעה הימים האחרונים 2,351 דו"חות בגין הפרת הנחיות משרד הבריאות למאבק בהתפשטות נגיף הקורונה. מתחילת התפרצות המגפה בישראל חילקה המשטרה 61,266 דו"חות בסכומים שונים בעקבות הפרת ההנחיות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים