שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הטרגדיה של משפחת זיו
  איתן זיו איבד את אביו ואחותו בתאונת דרכים ב-1972. אתמול הוא איבד את אמו, שלומית, וקרוב משפחה נוסף, דודה של האם, נפתלי דין, לשעבר ראש מועצת תל מונד

  הפיגוע בנתניה יצר שרשרת כואבת של אובדן ושכול: ב-1972 איבד איתן זיו, כיום בן 33, את אביו ואחותו בתאונת דרכים. אתמול (א') איבד בפיגוע את אמו, שלומית, ואת דודה של אמו, נפתלי דין.
  איתן זיו היה בן 5 כשאביו, רב סרן בחיל הים, נהרג יחד עם אחותו וקרוב משפחה נוסף בתאונת דרכים קטלנית. באותה התאונה נפצעה קשה גם האם, שלומית. אתמול בבוקר יצאה שלומית, בת ה-58, עם בנה, איתן, כדי לרשום את הנכד לגן הילדים. "לאחר שגמרנו את הסידורים נפרדנו", מספר איתן. "היא הלכה לעבודתה כמזכירה בהסתדרות המורים בנתניה, ואני המשכתי בדרכי לעבודה".
  כששמע איתן על הפיגוע הוא ניסה להשיג את אמו בטלפון, אך ללא הצלחה. לבו ניבא לו רעות. "התקשרתי לבתי החולים, אבל בכולם נעניתי שאין אצלם פצועה בשם שלומית", הוא מספר. "בצהריים כבר התקשר אלי קצין משטרה וביקש ממני לבוא. הבנתי שקרה משהו רע".
  לדברי זיו, לאחר התאונה הקטלנית שבה איבד את אביו ואחותו, נוצר קשר חזק מאוד בינו לבין אמו. "הייתי קשור אליה כל חיי", הוא אומר. "מדובר באובדן קשה מנשוא".
  שלומית זיו תובא למנוחות בשעה 13:00 בבית העלמין בנתניה.

  קיבל את אות ההגנה ואות הצטיינות מהנשיא

  גם נפתלי דין, בן 85, מתל מונד, שנהרג בפיגוע, הוא קרוב משפחה של זיו - דודה של אמו. דין עסק בביטוח ומשרדו נמצא בנתניה, סמוך למקום הפיגוע.
  דין הגיע לתל מונד, שאז נקראה כפר זיו, ב-1937 ועבד בפרדסים בסביבה. ב-1946 הוא היה חבר ועד היישוב, ובמלחמת העצמאות ב-1948 היה מפקד האזור מטעם ההגנה וקיבל על מעשיו את אות ההגנה.
  דין הקים את מועצת הפועלים ביישוב, וב-1954 מונה לתפקיד ראש המועצה. ב-1961 הוא קיבל אות הצטיינות מנשיא המדינה על עבודתו בקליטת עלייה ועל חיבור בתי התושבים לחשמל. הוא שימש כראש המועצה עד 1970 ומאז עסק בביטוח.
  הבן, משה, מספר כי למרות גילו היה אביו פעיל בתחומים רבים. "הוא אהב לעזור לכולם", הוא מציין. "כל אחד שבא אליו עם בעיה, היה מקבל את עזרתו".
  נפתלי דין יובא למנוחות בשעה 15:30 בבית העלמין בתל מונד.

  הבעל נפטר לפני כחודש

  ההרוגה השלישית, יבגניה מאלקין בת 70, עלתה לארץ עם בעלה ובנה מאוקראינה לפני עשר שנים. בארבע השנים האחרונות היא התגוררה בהוסטל לעולים קשישים מחבר המדינות, "היכל המלך דוד" שבנתניה.
  באוקראינה היתה מאלקין רופאת ילדים. בנה, מיכאל וקסמן, מספר כי לאמו היו מאות חברים בכל רחבי הארץ ולדברי אחד ממכריה, היא אהבה לעבוד וחיפשה עבודה כמטפלת, העיקר שלא תשב בחוסר מעש. ואולם לפני כחודש נפטר בעלה של מאלקין והדבר גרם לה למשבר קשה.
  הלוויתה של יבגניה מאלקין תתקיים מחר (יום ג') בשעה 13:00 בבית העלמין בנתניה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום חגי אופן
  שלומית זיו
  צילום חגי אופן
  צילום חגי אופן
  נפתלי דין
  צילום חגי אופן
  צילום חגי אופן
  יבגניה מאלקין
  צילום חגי אופן
  מומלצים