שתף קטע נבחר

משרד האוצר: החופש הגדול יקוצר, התיכונים והחטיבות ילמדו עד 30 ביוני

פרסום ראשון: משרד האוצר דרש מארגון המורים להוסיף תשעה ימי לימודים אף שלא הגיע עימו להסדר: "החלטת ממשלה מחייבת". רן ארז הבהיר למורים כי הלימודים יסתיימו כבכל שנה. וגם: בעקבות דיונים על לימודים ביולי - מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד מדגישה שלא תאפשר זאת

 

בית ספר יסודי ב רמת גן (צילום: AP)
אי ודאות בבתי הספר(צילום: AP)

קרב בין האוצר לארגון המורים: משרד האוצר דרש לקצר את החופש הגדול של תלמידי חטיבות הביניים והתיכונים בעשרה ימים, כפי שסוכם עם בתי הספר היסודיים, בגלל ההגבלות הממושכות של נגיף הקורונה, כך נודע ל-ynet. כמו כן, באוצר מסרו כי המורים שמגישים תלמידים לבגרות ימשיכו ללמד אותם עד תום הבחינות.

 

מנגד, יו"ר ארגון המורים רן ארז פנה באיגרת למורים ואמר כי אין כל שינוי, והלימודים יסתיימו ב-20 ביוני כרגיל. באוצר הסבירו כי אמנם ארגון המורים לא הגיע להסדר עמם כפי שעשו בהסתדרות המורים בסוף מרץ, אולם מדובר בהחלטת ממשלה ותקנות שעות חירום שמחייבת את המורים להמשיך ללמד.

 

מסיבת עיתונאים של ארגון המורים (צילום: מוטי קמחי)
רן ארז(צילום: מוטי קמחי)

בחודש שעבר, נזכיר, החליטה הממשלה כי הלימודים מרחוק הוגדרו כעבודה בחצי משרה, אך כיוון שהמורים קיבלו שכר מלא - הימים יושלמו ביולי. הסתדרות המורים התנגדה להחלטה וטענה כי עבודת המורים היא יותר מ-100% משרה. מזכ"לית ההסתדרות יפה בן דוד אמרה כי המורים לא יוסיפו שעה אחת מעבר לתשעת הימים שעליהם הוסכם מראש.

 

בעקבות דיונים נוספים שהתקיימו בין מנכ"ל משרד ראש הממשלה ומשרדי האוצר והחינוך, בן דוד הדגישה כי עמדת ההסתדרות לא השתנתה, וכי היא לא תאפשר למורים לעבוד בחודשי הקיץ.

 

במשרד החינוך מעדיפים שלא להתעמת עם המורים ולא לכפות עליהם את העבודה בקיץ - ותומכים בעמדת ההסתדרות. יחד עם זאת, במשרד החינוך שואפים להפעיל את בית הספר של החופש הגדול (שבשונה מהוראה רגילה - אינו מחייב את המורים) מיד לאחר תשעת הימים שהמורים הסכימו לעבוד בהם - ולהפעיל אותו עד השבוע הראשון של אוגוסט. במשרד האוצר לא בטוחים שהדבר יוכל להתקיים בשל העלויות הכספיות הגדולות - מאות מיליוני שקלים לפי ההערכות - וטוענים שהשנה לא יהיה לכך תקציב. 

 

בינתיים, לאחר חודשיים של השבתת הלימודים והמשק, הנהגת ההורים דורשת להמשיך את הלימודים גם בחודש יולי בניסיון לצמצם את הפערים הלימודיים שהצטברו במהלך התקופה שבתי הספר נסגרו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עיריית חולון
ארכיון
צילום: עיריית חולון
מומלצים