שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  צילום: טל שחר, רויטרס

  שובת רעב מול הכנסת: "אין לי גרוש, אנחנו על סף קריסה"

  יו"ר ארגון התסריטאים עמית ליאור פתח לפני שלושה ימים בשביתת רעב מול הכנסת במחאה על התנהלות המדינה כלפי העצמאים בעקבות משבר הקורונה. "הופסקו לי עבודות", סיפר ל-ynet. "המדינה שילמה לי מעט מאוד כסף והשפילה אותי". הוא הציב תנאי להפסקת שביתת הרעב: שוויון בתנאים הסוציאליים של העצמאיים מול השכירים

   

   

   

  מחאת העצמאים נמשכת: יו"ר ארגון התסריטאים עמית ליאור (60) שובת רעב כבר שלושה ימים ימים בגן הוורדים, מול משכן הכנסת בירושלים במחאה על המצב הכלכלי שאליו נקלעו העצמאיים בעקבות משבר הקורונה.  

   

  “הופסקו לי שלוש עבודות" סיפר ליאור ל-ynet “לא קיבלתי כסף בפעימה הראשונה אלא רק בפעימה השנייה. המדינה שילמה לי מעט מאוד כסף והשפילה אותי. אין לי גרוש חוץ מזה. לחברים שלי אין כסף. הם נמצאים על סף קריסה. זו מדינה שמשפילה אזרחים ואמנים בפרט. מירי רגב גרמה לשנאה של אמנים עוד יותר".

   

  בכדי להפסיק את שביתת הרעב, מבקש ליאור שוויון בתנאים הסוציאליים של העצמאיים מול השכירים: "אנחנו הגוף הראשון לצאת לחל"ת והאחרונים לחזור לעבודה. אני לא אחזור לאכול עד שאני וחבריי העצמאיים שיצאו לאבטלה בכורח יקבלו את מה שקיבל שכיר שיצא לחל"ת או כל מנהל שפוטר בחודשים בהם לא עבדנו. אני מבקש גם תוכנית מסודרת כדי לדעת איך אנחנו יוצאים מהמשבר ועובדים, כי לפי 'התו הסגול' אנחנו לא יכולים עדיין לעבוד".

   

  עמית לאור מחוץ לכנסת ()
  עמית ליאור מחוץ לכנסת

  תנאי נוסף שמציב ליאור כדי להפסיק את שביתת הרעב הוא לקבל "כבוד מהמדינה", כלשונו: "כל מדינה ב-OECD נותנת אחוז מהתל”ג לתרבות. מדינת ישראל נותנת רבע אחוז. אני מבקש מהמדינה חצי אחוז מיד כדי לתת כסף ומקומות עבודה לאנשים שיצאו עכשיו ופוטרו. לייצר עוד עבודה כמו שעשו בגרמניה ואנגליה ושזה יטפס במהלך שלוש שנים לאחוז כל כמו המדינות הנאורות והמפותחות".

   

  למרות שקיבל אישור ממשמר הכנסת ומשטרת ישראל, נקנס ליאור בשל הקמת אוהל בגן: "המשטרה פינתה את הציוד שלי. השאירו אותי בלי כלום ונתנו לי קנס של 470 שקל כי הקמתי אוהל. למרות שקיבלתי אישור ממשטר הכנסת ומשטרת ישראל, שיטור ירושלים החליטו להיכנס בי והשאירו אותי בחום של 45 מעלות בלי כלום".

   

  על ההתמודדות עם שביתת הרעב סיפר ליאור: "היומיים הראשונים קשים וביום השלישי מתרגלים. אם משהו יכריע אותי - זה החום. המדינה תחליט אם אוכל או לא. עד שלא תתקבל החלטה לגבינו  או עד שאמבולנס יפנה אותי - לא אשוב לאכול וזה יהיה על ראשם של שני הבנימינים".

   

  מעיריית ירושלים נמסר: "להפגנות בגן הוורדים לא ניתנים היתרי שהייה על-ידי המשטרה והעירייה, ולכן גם לשוהה שם לא היה היתר. בשל תלונה שהתקבלה, בוצעה במקום אכיפה. השוהה התבקש להתפנות. משסירב - נקנס על-פי חוק". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים