שתף קטע נבחר

ירי במזרח ירושלים: בת ארבע במצב אנוש מקליע בראשה, בן שלוש במצב קל

שני אירועי ירי קשים הלילה. רפיף אל-קראעין בת ארבע נפצעה אנושות מכדור תועה שחדר לראשה בעיסאוויה כשמשפחתה ישבה לסעודת אפטאר בתום צום הרמדאן. הדסה עין כרם: "סכנה מיידית לחייה". במחנה הפליטים שועפט נפצע קל ילד בן שלוש כשאדם רעול פנים ירה בו ובאביו

רפיף אל-קראעין בת ארבע נפצעה הלילה (יום ה') באורח אנוש מכדור תועה שחדר לראשה בעיסאוויה שבמזרח ירושלים. היא פונתה לקבלת טיפול בבית החולים הדסה עין כרם בעיר והיא מורדמת ומונשמת. המשפחה סיפרה כי הבת נפגעה מהירי אחרי סעודת האפטאר (בסיום צום הרמדאן). ילד בן שלוש נפצע קל כשאדם רעול פנים נכנס לעסק של אביו במחנה הפליטים שועפט. גם אביו נפצע קל. המשטרה חוקרת את שני האירועים.

 

  ()

 

 
 
 

חוקרי משטרה הגיעו לשתי הזירות ואספו ראיות וממצאים. משטרת ישראל מסרה כי היא מנסה להגיע בהקדם למעורבים ולהביא למעצרם.

 

ודיע אל-קראעין, קרוב משפחה של הילדה שנפצעה אנושות בעיסאוויה, סיפר: "ישבנו יחד, ופתאום הכדור פגע בה מול כולם. ישר העברנו אותה לבית החולים, אני מקווה שהיא תשרוד ותישאר בחיים".

 

קרוב המשפחה אמר עוד: "לא הייתה בשכונה שום קטטה, עד עכשיו אנחנו לא יודעים מה מקור הירי. המשטרה פתחה בחקירה ואנחנו מחכים לתוצאות. אנחנו מתפללים שהילדה תחלים, זה מקרה מזעזע". מבית החולים נמסר כי הילדה מורדמת ומונשמת במחלקה לטיפול נמרץ ילדים וכי נשקפת סכנה מיידית לחייה. ד"ר אורי פולק, מנהל המערך לטיפול נמרץ ילדים בהדסה עין כרם, עדכן בצהריים כי מצבה של הילדה שנפגעה בראשה מירי כדור מוגדר אנוש והיא נותחה בידי צוות מומחי נוירוכירורגית ילדים.

 

אדם קראעין, קרוב משפחה  נוסף, סיפר ל-ynet: "המשפחה סעדה את ארוחת סוף הצום ולפתע שמעו רעש חלש יחסית. האבא שם את היד על הראש של רפיף וראה שהיא מדממת. הוא חשב שאולי משהו נפל מהתקרה". קרוב המשפחה העלה השערה שלפיה מקור הירי ב"בסיס שנמצא לא רחוק מבית המשפחה".

 

תיעוד הירי לעבר אב ובנו במחנה הפליטים שועפט ()
האב גונן על בנו, שניהם נפצעו

הירי במכולת בשועפט תועד במצלמת אבטחה. רעול פנים נראה פורץ למקום ופותח באש לעבר האב ובנו. האב ניסה להציל את ילדו ובעקבות כך שניהם נפגעו מהירי באורח קל. תושבים בשועפט גינו את המעשה ודרשו מהמשטרה לאתר את היורה. "כבר ירו כמה פעמים לעבר העסק הזה, ואין מעצרים", טענו התושבים.

 

משטרת מחוז ירושלים ומשמר הגבול מתמודדים באופן תדיר מול האלימות במזרח העיר. בינואר השנה עצרה המשטרה שני צעירים בחשד שירו לעבר מכוניתו וביתו של הצלם עטא עויסאת בשכונת ג'בל מוכבר. לא היו אז נפגעים, והרקע למעשה היה מאבקו של עויסאת בסוחרי הסמים בסביבת ביתו.

 

"אשתי ובני היו בבית ופחדו מאוד, אמרתי למשטרה שמשפחתי בסכנה גבוהה", סיפר אז עויסאת. "בעדות שלי במשטרה אמרתי שחיינו בסכנה. זה מעשה חמור שיכל להסתיים ברצח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רפיף קראעין שנפצעה מכדור תועה
מומלצים