שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  צילום: מוטי קמחי

  סייעת בגן בת"א חלתה בקורונה, ההורים נקראו לקחת את ילדיהם

  שעה וחצי אחרי תחילת הפעילות בגן פרטי מגיל לידה עד גיל 3 בתל אביב, הודיעה הגננת להורים כי סייעת שפיתחה אתמול תסמינים נדבקה בנגיף. ההורים דורשים בדיקות קורונה לילדים, שחלקם בבידוד: "מעגל ההדבקה רחב יחסית". הנהלת הגן: "גורמים רפואיים זלזלו בבקשות הסייעת להיבדק"

  הורים לכ-50 ילדים מגיל לידה עד 3 בגן פרטי ברחוב ניסנבאום בצפון תל אביב נקראו הבוקר (יום ה') לקחת את ילדיהם לאחר שהתברר כי סייעת במקום אובחנה כחולה בקורונה. לפי הנחיות משרד הבריאות, רק צוות המעון וכ-30 הילדים שבו ייכנסו לבידוד. כיתת הגן לא נדרשת לבידוד.

   

   

   

  הסייעת שוחררה כבר אתמול מעבודתה בגן לצורך בדיקות, לאחר שגילתה תסמיני מחלה ובכללם גם חום גבוה. למרות זאת, ההורים הביאו את ילדיהם לגן ורק לאחר מכן נאלצו לשוב על עקבותיהם.

   

  אם לילד בגן אמרה ל-ynet כי בשלב זה ההורים לא מעודכנים מספיק על מה שאירע ביממה האחרונה. "אנחנו לא יודעים יותר מדי, ולא מבינים מתי הסייעת הייתה איתם לאחרונה במגע ולמה הם צריכים להיות בבידוד של שבועיים אם הם פגשו אותה רק בשבוע שעבר", אמרה האם.

  הגן של סיון (צילום: עמית הובר)
  הגן שנסגר בתל אביב(צילום: עמית הובר)

  היא הוסיפה: "נאמר לנו שאתמול הסייעת נשלחה הביתה עם חום, והיום היא קיבלה תשובה חיובית לקורונה. הגננת שלחה לנו הודעה שעה וחצי אחרי שהילדים הגיעו לגן, וכתבה בה שהסייעת נשלחה עם חום אתמול והיום אובחנה בוודאות כחולה בקורונה".

   

  מנהלת הגן אמרה כי חיכתה לתוצאות הבדיקה בטרם עדכנה את ההורים לקחת את ילדיהם. "הגן מורכב משני גנים שמחולקים לקבוצות, כך שככל הנראה הסייעת הייתה לאחרונה במגע עם 50 ילדים", ציינה האם. "משרד הבריאות נתן הנחיה גורפת שכל הילדים צריכים להיכנס לבידוד למשך 14 יום.

   

  "ההורים מנסים לארגן בדיקות קורונה לכל הילדים - דבר שטרם אושר לנו. הבעיה העיקרית היא שלא הייתה הפרדה בין הסייעות לבין הקבוצות של הילדים, וזה גרם לכך שמעגל ההדבקה האפשרי רחב יחסית". יצוין כי עד כה אף אחד מילדי הגן לא גילה תסמינים של קורונה או של חולי אחר.

   

  "זה היה צפוי שתהיה עלייה בתחלואה" 

  ציפי ברנד, סגנית ראש העיר שממונה על הגיל הרך והמשפחות הצעירות, אמרה: "זה היה צפוי שעם פתיחת מערכת החינוך תהיה עלייה כלשהי בתחלואה. מדובר בגן פרטי ובמקרה נקודתי. משרד הבריאות נמצא בקשר ישיר עם הגננת, וגם אנחנו בעירייה נמצאים בקשר עם משרד הבריאות. הנחיות הועברו להורים, ואנחנו מקווים שזה יעצור במקרה הנקודתי הזה ולא יהיו הדבקות נוספות".

   

  מהגן נמסר כי "אשת צוות בגן, אשר הגישה הצהרת בריאות תקינה, נמצאה עם חום של 37.3 ונשלחה מיד לביצוע בדיקת קורונה. על אף שגורמים רפואיים הביעו זלזול ודחו את בקשותיה של אשת הצוות לביצוע הבדיקה, ערנותה ונחישותה של מנהלת הגן שלא הרפתה בעניין זה הביאו לגילוי כי אשת הצוות נדבקה בקורונה.

   

  "הנושא נמצא בבדיקה, כאשר הגן פועל בתיאום ועל פי הוראות משרד הבריאות. אנו נמצאים בקשר עם הצוות ועם ההורים - ונפעל בהתאם להוראות משרד הבריאות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עמית הובר
  גן הילדים נסגר
  צילום: עמית הובר
  מומלצים