שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  צילום: מוטי קמחי

  8 נדבקו בקורונה בבית הספר ברחובות, בהם תינוקת של מורה

  מאובחנים חדשים בבית הספר "נבון": קרובי משפחה של תלמידים ותינוקת שאמה מלמדת במקום נמצאו חיוביים לנגיף. פרופ' סדצקי דנה עם בכירי משרד הבריאות בנושא, וקראה לשמור על ההנחיות בבית הספר

   

   

  אחרי שמשרד הבריאות הגדיר את רחובות כ"מוקד סיכון" לקורונה, היום (רביעי) נפתחה חקירה אפידימיולוגית בבית הספר "נבון", לאור אבחונם של שמונה בני אדם שקשורים לבית הספר - בהם גם בני משפחה של תלמידים ובתה התינוקת של אחת המורות.

  בית הספר נבון ברחובות (צילום: שמוליק דודפור)
  בית הספר שבו התפשטה הקורונה(צילום: שמוליק דודפור)

  ראש שירותי בריאות הציבור, פרופסור סיגל סדצקי, ערכה דיון פנימי במשרד הבריאות יחד עם סגנה, ד"ר אודי קלינר, והמפקחת הארצית האחות ליאורה ולינסקי. בשירותי בריאות הציבור ציינו כי עם חידוש הלימודים באופן מלא, משרד הבריאות עוקב אחר מצב התחלואה בקרב התלמידים והמורים.

   

  עד כה אובחנו בבית הספר שלוש מורות, שני תלמידים, שני קרובי משפחה של תלמידים ובתה התינוקת של מורה. במשרד הבריאות חזרו על ההנחיות שגובשו עבור בתי הספר, וקראו לשמור על ריחוק של שני מטרים בין אדם לאדם, להקפיד על היגיינה ועל עטיית המסכות.

  Школа
  בית הספר נבון

  בית הספר נבון ברחובות (צילום: שמוליק דודפור)
  (צילום: שמוליק דודפור)

  ראש העיר רחובות, רחמים מלול, אמר אתמול כי "עיריית רחובות מנהלת את האירוע הזה מרגע הגילוי על המורה הראשונה שחלתה, ואנו נעשה כל שניתן על מנת למנוע תחלואה נוספת. פעלנו והתעקשנו על ביצוע בדיקות לתלמידים ומתברר שצדקנו בדבר הצורך בקיומן".

   

  מלול הזהיר מפני סכנת התפרצות נוספת של הנגיף ואמר כי על הממשלה לנקוט אמצעי זהירות נוספים. "זהו רק בית ספר אחד מני רבים בישראל - וברור שמסכות ואלכוג'ל לא מנעו את התחלואה במקרה הזה", אמר מלול. "אנחנו דורשים שמשרד החינוך ומשרד הבריאות ייקחו אחריות על הפעלה אחראית ובטוחה של מערכת החינוך בישראל, ויקבעו נוהל של בדיקות סקר מדגמיות מפעם לפעם - לאנשי צוות ולתלמידים כאחד".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שמוליק דודפור
  בי"ס נבון
  צילום: שמוליק דודפור
  מומלצים