שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  המשפחות השכולות נגד "מענק קורונה" לפלסטינים

  בג"ץ ידון ביום א' בעתירת המשפחות נגד העברת 800 מיליון שקלים כהלוואה לרשות הפלסטינית, שלפיה חלק ניכר מהסכום יעבור למחבלים. לקראת הדיון המשפחות הצטלמו עם צ'ק ע"ש המחבלים שרצחו את יקיריהן

  ביום ראשון הקרוב בית המשפט העליון יקיים דיון בעתירת פורום המשפחות השכולות ותנועת לביא נגד מענק מיוחד בסכום 800 מיליון שקלים שצפוי לעבור לרשות הפלסטינית בצל משבר הקורונה. לקראת הדיון, שיתנהל בנוכחות שלושה שופטים, הצטלמו המשפחות עם צ'ק על שם המחבלים שרצחו את יקיריהם. "ממשלת ישראל, אם החלטתם להעביר כסף לרשות הפלסטינית תנו אותו ישירות למחבלים שרצחו את יקירינו", כך אומרות המשפחות.

   


  הדס מזרחי אלמנתו של ברון מזרחי ז
  הדס מזרחי אלמנתו של ברון מזרחי ז"ל(צילום: פורום בוחרים בחיים)

  בעתירה שהוגשה על ידי פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות ונפגעי הטרור יחד עם "לביא - תנועה למינהל תקין", באמצעות עורך הדין יצחק בם, נימקו העותרים את ההתנגדות להעברת הסכום, שהינו הלוואה. לטענתם הרשות הפלסטינית צפויה להעביר חלק ניכר מהכסף למשפחות מחבלים ופעילי טרור כמענק על ביצוע פיגועים ומעשי טרור נגד אזרחי ישראל. בנוסף ציינו כי יש חשש ממשי שהכספים לא יוחזרו למדינת ישראל בתום מועד הפירעון.

   

  עורך הדין בם ציין בעתירה כי "למרבה הצער, הרשות הפלסטינית, בניגוד גמור להתחייבויותיה לחדול מדרך הטרור, עושה שימוש נלוז בכספים המגיעים אליה ומשלמת משכורות ומענקים לפעילי טרור המרצים את עונשם בבתי הסוהר בישראל ולכאלה שהשתחררו מריצוי מאסרם. הרשות הקימה מערך ענף ועתיר תקציבים של תמיכה כלכלית בפעילי טרור ובני משפחותיהם".

  דבורה גונן אמו של דני גונן ז
  דבורה גונן אמו של דני גונן ז"ל(צילום: פורום בוחרים בחיים)

  הרצל ומירב, הוריה של סגן שיר חג'אג' ז"ל, שחברים בפורום "בוחרים בחיים", אמרו: "אנו דורשים שממשלת ישראל תתעשת ותעצור את האיוולת, ונעשה ככל יכולתנו לעצור את העברת כספי המסים של אזרחי ישראל למימון משכורות לרוצחי ילדינו. אנו קוראים לעם ולממשלה להתעורר ולעצור את המחטף בחסות הקורונה - לא ייתכן שאנחנו נשלם משכורת למשפחת המחבל שרצח את בתנו. כך לא מייצרים הרתעה אלא נותנים רוח גבית לטרור".

   

  בארגון לביא הוסיפו כי "חובה לעצור את העברת הכספים השערורייתית הזו, לא ייתכן שמדינת ישראל תעביר מיליארד ש"ח לרשות הפלסטינית לפנים משורת הדין, בזמן שהרשות הפלסטינית מצהירה שתמשיך לתגמל את רוצחי היהודים בסכומי עתק. לא ייתכן שכספי המסים של אזרחי ישראל יממנו את הרצח של אזרחי ישראל. אנחנו מצפים מנבחרי הציבור למינימום של כבוד לאומי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: פורום בוחרים בחיים
  רינה ועמיחי אריאל, הוריה של הלל אריאל ז"ל
  צילום: פורום בוחרים בחיים
  מומלצים