שתף קטע נבחר

צילום: אוהד צויגנברג

מימון הוצאות נתניהו: ועדת ההיתרים ביקשה חוות דעת מהיועמ"ש

הוועדה שדנה בבקשת ראש הממשלה למימון הוצאותיו המשפטיות על ידי איש העסקים ספנסר פרטרידג' ביקשה מאביחי מנדלבליט חוות דעת עדכנית בשאלת ניגוד העניינים של פרטרידג', שגם מופיע ברשימת עדי התביעה במשפט נתניהו

Benjamin Netanyahu, right, with his close friend Spencer Partridge in 2004  ()
ספנסר פרטרידג' עם נתניהו. ארכיון

ועדת ההיתרים שליד מבקר המדינה, שקיימה היום דיון מחודש (חמישי) בבקשתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו למימון הוצאותיו המשפטיות על ידי איש העסקים ספנסר פרטרידג'. הודיעה כי ביקשה מהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להעביר חוות דעת מעודכנת בנושא.

 

מהוועדה נמסר כי "בשלב זה הפנתה הוועדה בקשה ליועץ המשפטי לממשלה, לקבל חוות דעת מעודכנת בשאלת ניגוד העניינים של מר פרטרידג', בשים לב לדיון שהתקיים בבג"צ, שממנו התברר לוועדה כי מר פרטרידג' מופיע ברשימת עדי התביעה שהוגשה לביהמ"ש בהליכים הפליליים המתנהלים נגד ראש הממשלה. לאחר שתתקבל עמדת היועמ"ש, תוכל הוועדה להתכנס ולשקול את כלל הנושאים וההיבטים שעלו במהלך הדיונים".  

 

בנוסף דנה הוועדה היום בהבהרותיו של ראש הממשלה בקשר לסכום אותו קיבל בעבר מבן דודו, מר מילקובסקי. בדיון נכחו עורכי דינו של נתניהו. הפרקליטים, שפנו בשמו של נתניהו לפני כחודשיים, אומדים את הוצאותיו המשפטיות עד כה בסכום של כעשרה מיליון שקל.

טקס חילופי השרים במשרד המשפטים אמיר אוחנה אבי וניסנקורן (צילום: שלומי אמסלם, לע
מנדלבליט עם שר המשפטים היוצא אמיר אוחנה השבוע(צילום: שלומי אמסלם, לע"מ)

ביוני אשתקד ניתנה דחתה ועדת ההיתרים את בקשת ראש הממשלה להתיר לו לקבל מימון הוצאותיו המשפטיות כתרומה מנתן מיליקובסקי, בן דודו, ומחברו הקרוב פרטרידג'. הבקשה נדחתה בין השאר מכיוון שנתניהו לא מסר מידע על מצבו הפיננסי כבקשת הועדה. 

 

נזכיר כי אתמול דחה בית המשפט המחוזי בירושלים את בקשת נתניהו לקבלת פטור מהתייצבות למשפטו ביום א' הקרוב - והודיע כי עליו להגיע לדיון. בעקבות ההחלטה, מסרו מקורבי נתניהו כי "ראש הממשלה יתייצב ביום ראשון בבית המשפט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים