שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  צילום: מוטי קמחי

  אלפי ילדים בנתיבות לא חזרו ללמוד: "ההנחיות חסרות היגיון"

  בימים האחרונים התגלה בעיר הדרומית רק חולה אחד חדש בקורונה, אולם חלק מהשכונות עדיין מוגדרות "אדומות". תלמידים בכמה בתי ספר וילדים בכמה גנים לא הורשו לשוב. ההורים: "לעצור את החלמאות"

  בעוד במרבית הערים בארץ שבו הילדים לשגרת מסגרות חינוכיות ללא קפסולות וחלוקות לימים, שכונות רבות בעיר הדרומית נתיבות עדיין מוגדרות "אדומות". העירייה עתרה לבג"ץ נגד משרדי הממשלה ובעוד כמה ילדים שבו לגנים ולבתי הספר - אלפי אחרים עדיין יושבים בבתיהם.

   

  נכון לעכשיו לא שבו למוסדות החינוך תלמידים בכמה בתי ספר יסודיים וילדים בכמה גנים. ההורים מתוסכלים ומרגישים שבויים במערכת לא הגיונית. בשכונות "האדומות" טוענים כי ההחלטה שמונעת מההורים לחזור לעבודה תקינה אינה נובעת משיקולים ענייניים.  

  בנתיבות עדיין לא חזרו לשגרה (צילום: חיים חיים הורנשטיין)
  בנתיבות רוצים לחזור לשגרה(צילום: חיים חיים הורנשטיין)

  סגר שכונות בנתיבות (צילום: דוברות המשטרה )
  כך נראה הסגר בנתיבות(צילום: דוברות המשטרה )
   

  נעה סבג, אם לארבעה שאחד מהם נמצא בגן מושבת, אמרה: "חלם זה כאן. ההנחיות חסרות היגיון, ללא מחשבה וללא שיקול דעת. השגרה שלנו גם ככה מופרת כמה פעמים בשנה בגלל המצב הביטחוני ועד שסוף סוף יש שגרה מסוימת, לא מאפשרים לחזור מסיבות לא סבירות".

   

  שני פחימה, ששניים מילדיה לא חזרו לשגרה במוסדות החינוך, אמרה: "האבסורד הכי גדול הוא שלא ייתכן שאנשים שגרים ברחוב של הגן שמוגדר כבעייתי יכולים לשלוח אותם למסגרות, ואילו אנחנו שגרים במקומות אחרים לא יכולים לשלוח לגן הזה".

   

   

  יגאל גיליס, אחד ממובילי המחאה נגד ההחלטה הנוגעת כאמור לאלפי ילדים בעיר, סיפר על התסכול: "בבני ברק, שבה ההתפרצות הייתה ממושכת וגדולה משמעותית משלנו חוזרים ביום ראשון לשגרה מלאה. זה כבר ממש סותם את הגולל.

   

  "לא נהיה מוכנים לקבל דבר מלבד חזרה לשגרה מלאה. אנחנו יכולים לשלוח את הילדים לגן ולצפצף על ההנחיות, אבל אנחנו רוצים לשמור עליהן ורוצים שיאשרו את כל נתיבות כי העיר לא 'אדומה'. אנחנו קוראים לעצור את החלמאות".

   

  לפי נתוני משרד הבריאות, בשלושת הימים האחרונים התגלה בנתיבות רק חולה אחד חדש בקורונה. במקביל, העירייה פרסמה באחרונה כי בנתיבות ישנם רק כמה חולים בודדים מאומתים בקורונה ששוהים בבידוד בבתיהם. השאר החלימו או שנמצאים מחוץ לעיר במלוניות.

  סגר שכונות בנתיבות (צילום: דוברות המשטרה )
  "אנחנו רוצים לשמור על ההנחיות"(צילום: דוברות המשטרה )

  ירון סמימי, חבר מועצת העיר נתיבות והורה לילד באחד ממוסדות החינוך הסגורים, אמר: "אין שום סיבה שהעיר נתיבות תמשיך להיות מוגדרת כעיר עם תחלואה גבוהה, עת שהיום אנחנו כבר אחרי הפיק הגדול וכעת מספר החולים התאזן באופן משמעותי למספר שיש בשאר הערים בארץ.

   

  "כעת יש רק שבעה חולים מאומתים בעיר, שבעה מתוך 37 אלף תושבים. בגלל זה אנחנו מוגדרים 'עיר אדומה'? זה מעכב הורים רבים בחזרה לשגרת העבודה. אני מקווה שהמדינה תתעשת ותודיע בהקדם על ביטול ההוראה התמוהה הזאת".

   

   

  בתגובה שמסרו משרדי הממשלה לבג"ץ נטען כי המדינה סבורה שאין עילה להתערבות שיפוטית בשיקול הדעת שהופעל, ובכך שננקט משנה זהירות ביחס להחזרת הלימודים למתכונת מלאה ביחס ל"אזורים אדומים".

   

  משרד הבריאות סבור כי ביחס למקומות שבהם הייתה התפרצות חריגה של הנגיף, יש לנקוט משנה זהירות ביחס לפתיחה כוללת של מערכת החינוך, על הסיכון הכרוך בכך, וזאת עד להתבהרות התמונה ביחס להשלכות צעד זה על תמונת התחלואה: "במסגרת הדיון על המשך פתיחת מערכת החינוך החליטה הממשלה לעשות זאת באופן מדורג על מנת לשמור על בריאות הציבור באותם אזורים שבהם הייתה תחלואה חריגה. החלטה על פתיחת מערכת החינוך אזורים אלה תתקבל בהמשך בהתאם להערכות מצב", לשון תגובת משרד הבריאות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חיים חיים הורנשטיין
  רוצים לחזור לגן בנתיבות
  צילום: חיים חיים הורנשטיין
  מומלצים